Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido+Wing Tsun kung-fu...

Az Aikido+Wing Tsun kung-fu kombináció az jó utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy elkezdem egyszerre a kettőt. (Régebben kick-boxoltam 1 évet és a BJJ-t is kipróbáltam, de utcán betonon nem akarok földön hemperegni.)
2011. jún. 21. 09:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Jó mindkettő, ha valamelyiket lehetőséged van heti 2-3 óránál magasabb óra számban tanulni akkor inkább arra koncentrálj.
2011. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 bix ***** válasza:
krav maga? az pont gyors, rövid mozdulatokra van kihegyezve gyak önvédelmi céllal. semmi sallang, semmi repkedés az intergalaktikus térben, két mozdulat egy csavarás és túl van tárgyalva.
2011. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Atlétika + szituációs lövészet, vagy fordítva...
2011. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
A krav maga mozgásanyaga kiforratlan bármely keleti harcművészethez képest, nem beszélve a szellemi részéről. A harci technikák önmagukban nem sokat érnek, ha közben buta vagy, mint a tök. Egy jól képzett harcművésznek nem szabad, hogy gondot okozzon egy jól képzett krav magás. Igaz M.o.-n nehéz jó harcművészeti képzést találni, krav magát meg lehetetlen.
2011. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 bix ***** válasza:

Neutronlovag


utcán, önvédelemről van szó. arra a keleti harcművészetet meg a csí megfelelő áramoltatását a hajadra kenheted. a krav nem művészet ez tény. és nem is szép mindig. de a célnak megfelel, azaz ártalmatlaníthatsz egy támadót ha késsel jön neked, és a lehető legnagyobb "kárt" tudod okozni azelőtt hogy a stage 2-re lépnél, azaz futnál mint állat. az utca nem hollywood, a támadások megfékezésére pedig az egyetlen bevált és működő megoldás a szituáció folyamatos gyakorlása, amíg ösztönössé nem válik. erre egy keleti harcművészet se fog megtanítani, és edzésen nem fogtok valóságban előforduló szituációkat gyakorolni orrba szájba.


a keleti harcművészet olyan mint a kresszkönyv. benne van minden, viselkedésformák, nemesség, becsület, előzékenység, szabályok és értékek (tudom hogy ennyire nem magasztos de a példa kedvéért:D) a krav meg a csúszóstréning. ahol éles szituációkba helyezve megtanulod hogyan viselkedik az autó, mit kell tenni, újra és újra gyakoroltatják, és a végén már csukott szemmel is megcsinálod.

2011. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 bix ***** válasza:
jah és hogy semmit nem ér a nyers erő, egy jól irányzott mozdulat ha nincs meg a szellemi képesség... ha lemegy a nap sétálj a 8. kerületben pesten, mondjuk a kisebb utcákban. remélem méltó ellenfél lesz a 4 diplomás egyetemi rektor aki majd késsel egy saroknál a pénztálcádért nyúl.
2011. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 3rdeye ***** válasza:
brix te szerencsétlen, a chi = légzés. SZÓVAL AZ UTCÁN NEM KELL LÉLEGEZNI? ROHADT OKOS VAGY AZ MÁR LÁTSZIK!
2011. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Régebben én is így hittem és a kravot nagyra tartottam voltam pár bemutatón és edzésen. Minden szép volt meg jó amíg el nem mentem egy harcművészeti edzésre. Sokkal kifinomultabb (nem szépségére értem), rendszerbe szedett technikák. Én ott kiábrándultam a krav magából illetve a defendóból is. Krav sem a nyers erőre épít, egy önvédelmi rendszertől furcsa lenne, mert mindenkinél van erősebb ellenfél és egy 4kg-osnak is meg kell tudni magát védeni.

Egy szóval sem beszéltem arról, hogy egy krav magás nem lehet méltó ellenfél. Félreérteted én annyit mondtam, hogy egy jól képzett harcművésznek sokkal kifinomultabb a mozgásvilága, ezért nem szabad, hogy meglepetést okozzon neki egy kravos.

Alapvetően a kravnak nagyon nagy a reklámja és eddig csak olyan kravosal találkoztam aki megvolt győződve, hogy csak ő lehet helikopter és minden más semmit nem ér ami alapvetően hazugság.

2011. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

De bírom mikor valaki feltesz egy kérdést, hogy "XY hacművészet/küzdősport jó-e önvédelemre" akkor valakinek mindig jön a Krav-ot isteníteni...

Kérdező: Ha a Máday féle Wing Tsun-ra mész akkor vigyázz, mert tán elég pénzéhesek.

2011. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
3rdeye a chi nem inkább lélek? Eddig úgy tudtam megegyezik a japán ki-vel ami lelket jelent. Bár jobban belegondolva van valamilyen kapcsolata a légzéssel.
2011. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!