Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Máday Norbert-féle Wing...

A Máday Norbert-féle Wing Tsun Kung-Fu tényleg ennyire jó?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert youtube-on rengeteg videót láttam róla.

http://www.youtube.com/watch?v=0QbmGtVLc3A

http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=R_tapCfQAZo&feature=related


Kicsit komoly a marketingje, de az oktatás is ilyen jó?

Gondolom nem olcsó, az ő edzésére járni.


2011. jún. 29. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Majdnem egy éve wing tsunozok, és nagyon szeretem, jó a hangulat, stb, hasznosak a technikák, bár tény, hogy a Si-Hingem jelenléte nélkül fabatkát sem érne, tehát a jó edző tényleg baromi fontos. Sifuval (Máday N.) kapcsolatban - van, hogy hetente látom, mert jön a pesti központba edzést tartani. Szigorú, tiszteletet parancsoló és talán kicsit félelmetes is, de nem mondanám rossz vagy agresszív embernek. Nagyon jó harcos, hihetetlenül érdekesen mesél, és a legjobb, amikor mosolyog :)
2012. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Anoleg02 válasza:
65%
A Wing tsun kung fu igen magas önvédelmi értékkel bír, annak ellenére, hogy milyen gyorsan elsajátítható. Akinek pedig Si-Fu (Máday Norbert) nem szimpatikus, annak ott vannak a tanítványai (pl: Drusza Tamás, stb.)
2012. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
A tapasztalatom: Nem jó. A stílusvezető mester, Leung Ting egy szélhámos, erről cikkek és YouTube-videók által is meg lehet győződni. Máday egy pöffeszkedő nagyúr, aki megalázza a tanítványokat szóban és tettben, de legfőképpen a viselkedésével és a folyamatos tarhálással. A havi díj nem rossz, de ha valaki vizsgázni akar, akkor pár mozdulatért és kétszer-háromszor nyolcezer forintért (16-24 ezer) kap egy-egy fokozatot. Legtöbbször nem is kell vizsgázni, nagylelkűen elengedi a vizsga bemutatását, időszűke miatt, vagy mert egy "nagyszerű gesztust akar tenni" - a lényeg, hogy fizesd ki a díját. A vizsgarendszer sok apró, értéktelen darabra van emitt felosztva. Ha Leung Ting eljön szemináriumot tartani, tízezrekért, akkor a "nagymester" megmutat 2-3 olyan technikát, amit edzésen is tanulunk, miközben látszik rajta, hogy a hitelesség nem az erőssége. Varázsol is: bemutatja, mint egy csodát, hogy ütés közben 2-3 centit is "nyúlik" a karja. Kipróbáltuk, mindannyiunknak "nyúlik" ennyit. Fizetni kell akkor is valami extra ürüggyel, ha Máday új kardokat akar venni a műkincsgyűjteményébe.
2013. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Reichenauer Réka válasza:
56%

Kedves érdeklődő! Az ėn édasapám is kung-fu-zik már 6 éve, most a 9. fokozatban van, hamarosan iskolát nyit. Nem ajánlom senkinek a kung-fut, mert elég rossz tapasztalataink vannak ezzel kapcsolatban nekem és a családomnak. Édesapámról tudni kell hogy nagyon vallásos keresztény ember. Amióta kung-fu-ik azóta rasszista lett, szidja a cigányokat és a zsidókat, és ugyebár a vallásosság és a rasszizmus nem fér össze. Ha esteleg az említett két népcsoportból azármazó ember jelentkezik hozzájuk annak szándékosan olyan feltételeket mondanak amit az illető nem tud teljesíteni, és ezáltal elküldik. Ja de azt még nem említettem hogy a kung-fu előtt apám testvéreinek mondta a romákat, és nagyon sok barãtja volt közülük. Azóta minden átmenet nélkül megszakította velük a kapcsolatot, és utálja őket. Ez az egyik probléma. A másik az hogy mindennél fontosabb lett ez az egész sport, még a családjánál is. A feleségével (édesanyámmal) nem törődik, és a húgomnak (7 éves) és nekem is (20 éves vagyok) csak biológiai értelemben az apánk azóta. Azt sem tudja hogy a húgom hányadikos, tavaly volt a középiskolás ballagásom amin apu nem volt ott mert bemutatóra ment és az fontosabb volt neki, mint a lánya ballagása, mondván ez nem egy esküvő csak egy ballagãs ami nem olyan lényeges. Agresszív, nem törődik semmivel, csak a kung-fu a lényeges neki. Mára már addig jutott ez a dolog hogy édasanyám azt mondta hogy ő ezt tovább nem csinálja és gondolkodik azon hogy elválik. Mindez a kung-fu miatt van, azóta fordúlt ki magából ennyire az apám.

Hát ilyen jó ez a kung-fu!

2014. febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
61%

FONTOS:


Gondolom elég hiteles a véleményem, mivel én Mádainál kezdtem kungfuzni A KILENCVENES ÉVEK (1991-) elején.

Elég sokáig kungfuztam ott, ismerem. Azán persze én is otthagytam, és már jó ideje normális 'VINGCSUNT' tanulok, normális, és HATÉKONY igazi harcművészektől. Most is.


Teljes mértékben egyetértek az egyik előbbi válaszoló véleményével Mádayról:


"A tapasztalatom: Nem jó. A stílusvezető mester, Leung Ting egy szélhámos, erről cikkek és YouTube-videók által is meg lehet győződni. Máday egy pöffeszkedő nagyúr, aki megalázza a tanítványokat szóban és tettben, de legfőképpen a viselkedésével és a folyamatos tarhálással."


Hozzátenném azt hogy a technikák amit tanítanak csak látványban HASONÍTANAK valamennyire a "VINGCSUN"-ra, de működésükben totális kóklerség az egész.


A társadalom alacsony értelmi szintje miatt tudnak ezzel a 'tudással' érvényesülni.


Mindig hangosan felröhögök amikor Mádayt meglátom egy képen mondjuk egy totális szar minőségben bemutatott bongsau-val, ami olyan alacsony, és formátlan, hogy bármikor orba lehetne baszni.

2014. febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
38%

Ha normális 'VINGCSUNT' akarsz tanulni, ordítva meneküljél a Máday-féle agymosástól, ami ráadásul még csont kóklerség is.


Amit pl. egészen jó szívvel tudok ajánlani az IGAZI témakörben, az a [link]


(Yip Man > Wong Shun Leung > Philipp Bayer > Czakó Norbi)


(csak nehogy W-vel írd, mert az Máday oldala, ami egy röhely.:)

2014. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
39%

Reichenauer Réka:


Nem a Kung-fu ilyen szar, hanem az a szar amit Apád csinál. Gondolom a Máday féle kóklerséget nyomja... Nem nevezném kungfunak amit Máday csinál.

2014. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
61%

Erről a csoportról tudnátok szolgálni valamilyen információval?


[link]


[link]

2014. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
28%
apró megjegyzés: te lány, te komolyan a kungfut hibáztatod azért, mert apád utálja a cigányokat???? :DDDDDDDDDDDD
2015. febr. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%
Tegnap előtt kezdtem, és bár még magával Si-fu-val (Máday Norbert-tel) nem találkoztam, de nagyon szimpatikus ember, akárcsak az edzőim. Én csak ajánlani tudom!:)
2016. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!