Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Máday Norbert-féle Wing...

A Máday Norbert-féle Wing Tsun Kung-Fu tényleg ennyire jó?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert youtube-on rengeteg videót láttam róla.

http://www.youtube.com/watch?v=0QbmGtVLc3A

http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=R_tapCfQAZo&feature=related


Kicsit komoly a marketingje, de az oktatás is ilyen jó?

Gondolom nem olcsó, az ő edzésére járni.


2011. jún. 29. 19:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
38%

Mellesleg, attól még, hogy titeket elkergettek az edzésről/nem telik rá/nem vagytok elég ügyesek hozzá, attól nem kell másokat szidni.

Ezeket is csak azért írták, hogy elvegyék a kedvünket a Wing Tsun Kung-fu-tól. Szerintem nagyon jó!

2016. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

Évekig voltam a tanitványa, késöbb egy klubját is vittem.

Máday egy anyagias, lehúzós arrogáns ember.

A Wing Tsunt saját belátásai szerint tanitja, való életben nem hatékony.

Utólag sajnálom a rengeteg pénzt és időt amit ráforditottam.

2018. jún. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
38%

Azoknak akik azt hiszik Leung Ting zsivány, vagy szélhámos:


Leung Ting 12 évesen kezdett el Wing Chunt tanulni Yip Man első tanítványa keze alatt, és 6 év után olyan magas ismeretre tett szert, hogy a visszavonult nagymester felfigyelt rá, és cserébe heti pár alkalommal 9 hónapig zárt ajtók mögött mutatta be neki a Wing Chun legjavát. 3 diplomája is van. Bölcsészet szakon angol, és kínai nyelvből, majd amerikában filozófiából szerzett diplomát.


Akik azt hiszik hogy nem hatékony a Leung Ting által megalapított harc rendszer:


“A magas szintű technikák olyanok, mint a hegycsúcsok, melyeket köd borít. Te nem látod őket, mégis ott vannak.” Yip Man


Senkiből nem lesz mester 2-3 év alatt. Még ha te azt úgy is gondolod hogy király vagy. A királynak a fején korona van, és nem enged meghajolni, mert akkor a korona leesik.


Ahhoz hogy a Wing Tsun technikái hatékonyak legyenek gyakorolni kell, és gondolkodni, majd elsajátítani azt. Nem elég ha csak edzel. Edz jól! Használd az alapelveket, és tanulj meg laza lenni mindeközben.

Pl ha nem jó a fook saum, megtörik egy ütés által? Akkor nem használod ki a könyököd mozgását eléggé. Elmélkedj, figyeld meg a mestereid, és a te mozgásod, és képes leszel arra hogy hatékonyan megvédd magad.


Egy Si-dai 1. Fokozat

2019. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
51%
Annyit még hozzá tennék hogy 3 effektív mozdulatot emelnék ki a Wing Tsunból, és az itt lévők közül aki már tanulta a stílust mind ismeri, legalább felszínesen. Biu Tze - Repülő Ujjak, mozdulat szemre (Siu Nim Tau formagyakorlat része). Lin Wan Kuen - Láncütés, ütések torokra szűken, könyök középről indul, és csapja ki az ellazult öklöt ráfordítással (Siu Nim Tau formagyakorlat része). Jik Gerk - Egyenes rugás, vagy megállító rugás, rugás alapallásból egyenesen előre. Jik Gerkhez szükséges bizonyos szintű fizikum és hajlékonyság hogy hatásos legyen. Ezért nyújtásokat és erősítések az edzések alapjai az iskolarendszerben is. Ezeket az alapokat haza is viheted és gyakorolhatja az ember amíg egy jó hajlékonyságra, és fizikumra nem tesz szert a Wing Tsunhoz. Kell, mivel shaolin alapú kung-fu, és nincs olyan harcművészet amihez ne lenne elvárt fizikai erőnlét és hajlékonyság a hatékony gyakorlásához.
2019. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!