Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lo Man Kam féle tradicionális...

Lo Man Kam féle tradicionális wing chun kung fu edzések mennyire bunyó központúak?

Figyelt kérdés
Megéri ezt az ágat választani?Ill. minden ezzel kapcsolatos tapasztalatra kíváncsi lennék.
2011. aug. 23. 20:14
 1/6 Offthewall ***** válasza:
hát ha bunyóra vágysz szerintem MMA, kick-box, savate, esetleg jitsu, de az szerintem edzésfüggő mint az összes csingcsang. Persze a kung-fuban is lehetnek eltérések de az ilyen keleti harcművészek MAGYAR verzióiról az a véleményem, több üzőjét ismerem, edzést is látogattam már belőlük, hogy inkább túlárazott japán/kinai nyelvtanfolyamok aerobiccal megspékelve. Az eredeti kung-fut persze jó dolognak tartom kérdés hány shaolin dolgozik magyarországon :DDD Elnézést, hogy nem konkrétan Lo Man Kamról beszéltem mert azt a személyt, ágazatot nem ismerem és nem akartam guglizni mert az nem az igazi. Csak nekem az jött le, hogy bunyóra vágysz.
2011. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha verekedni akarsz megtanulni,akkor ne távol keleti harcművészetet válassz. A keleti harcművészetek 99%-a nem alkalmas erre. Nagy részük parasztvakítás, pénzlehúzás, varázslás! De majd mindjárt jön Aczél, Neji, és társaik, és megmagyarázzák, hogy utcán majd wudang kungfuval le lehet tépni az ember kislábujjkörmét. Na mindegy.


Utcára ezeket a küzdősportokat ajánlom: box kempo, thai box, és kiegészítésnek még birkózás, bár ez utóbbi csak 1 vs 1 ellen alkalmazható. A többi mind parasztvakítás, pénzlehúzás!

2011. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 N0rbi04 ***** válasza:

"Kínai barátaink nem azt kérdezik, hogy melyik a te stílusod, hanem azt, hogy milyen a te wushud? Ahogy azt már a keletiektől megszokhattuk: az egyén számít és nem a zászló, ami mögé bebújik. Ha te legyőzöl engem, akkor a te wushud jobb az enyémnél."

[link]

Egyébként próbáld ki. Első edzés ingyenes, nézd meg több iskola edzését. De első edzésen tuti nem fogsz bunyózni. Nálunk van harci edzés is, de először még a kesztyűt se engedik fölvenni, csak ha elértél egy szintet. (Ami nem öv, rang-függő.) Ne innen várd a választ. Tapasztalás. Ez a legjobb iskola.

UI: Egyébként szegedi vagy?

2011. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kempoooooooooo :D

Személy szerint néha csalódok a muay thai utcai használatában, de, mint minden, ez is személyfüggő.

2011. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én nagyvonalakban egyetértek 21:27-tel.

amiben nem, az pl. több mint 1% használható az edzéseknek, én úgy 85%-ra tenném a gagyi harcműv. edzéseket.


a másik, hogy utcára ami ringsportokat írt, azok közül egyikben sem tanítanak ölni, csupán simán támadni a testet. az meg kevés, ha az erőszak mezejére lép valaki, mert az ellenségei nem biztos, hogy majd csak öklözni akarják, egy szempillantás alatt felmetszett torokkal eszmélhet mahához az ember, úgyhogy ehhez mérten célszerű készülni, már ha valakit érdekli, hogy veszélyes a világ..

engem személy szerint nem is az érdekel, hogy veszélyes-e vagy sem, szimplán sokkal könnyebb úgy szerénynek és kedvesnek lenni a mindennapokban, hogy tudom hogy én vagyok egy bizonyos távolságon belül kb. a legerősebb, és ha bármikor bármi igazi gond adódna, azt kézbe tudnám venni. ennél több nem is kell nekem.

2011. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én lo man kam wing chunozok és szerintem ez iszonyat jó, ne, lehúzós mint pl a wt.. igenis meg lehet tanulni vele jól verekedni
2012. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!