Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 éves lány vagyok, tizenéve...

17 éves lány vagyok, tizenéve sportolok. Küzdősportot szeretnék kipróbálni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 01:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

... minden tisztelet neki, de egy kis média reklám még nem az igazi aikido. vagy videózták volna le, ahogy széttépnek egy embert? az igazi erővel nem szokás így villogni, egyrészt, mert a törvényeitekbe ütközik, másrészt, mert a gyenge emberek félnek a hatalomtól, és ez hosszabb távon az erős ember dolgát nehezíti csak meg..

én sem villogok az erőmmel mások előtt.

2011. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Nézd meg, melyik tetszik!
2011. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Orfeus ***** válasza:

Én amit tudnék ajánlani, az a Kick Box, ott láttam néhány csajt, nem verik szét egymást fejét, mégis odab@sznak ha kell, nem is akár hogy... vagy akár Thai Box, Kempo.


Ezekkel érsz is valamit az utcán, vannak olyan tessék-lássék ágazatok, amik nem olyan hatásosak utcára, viszon nagyon szépek... pl. a Tae Kwon Do, ott a láb használat legalább 90%-os, megtanulsz spárgázni, ami lássuk be, egy lánynál nem hátrány! Csak vicceltem :P:)


Tehát a kérdés az, hogy meg is akarod védeni magad, vagy szét akarod ütni valakinek a fejét, vagy csak szép mozgáskoordinációt szeretnél.

2012. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Nekem mondjuk a fejszétverés az megy verekedő sport nélkül is :,DDDD

2012. febr. 11. 17:03
 15/16 anonim válasza:
2013. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Az semmilyen esetben nem jó ha ölni tanítanak meg. A támadód is ugyanolyan emberi tulajdonságokkal rendelkezik mint te. Az egy dolog, hogy ha mondjuk utcán nekedugrik, de ha teszemfel, te erre kiszúrod a szemét és eltöröd 3 csigolyáját, azzal mire mész? Egyrészt egy életre megnyomorítod ami akármilyen mentális kézségekkel rendelkezik(/nem rendelkezik :P) az illető, akkor sem érdemli meg, hogy többé ne tudjon járni. Másrészt pedig takarodsz a börtönbe, mert azt a büdös életben nem fogják elhinni neked, hogy Ő támadt rád és Ő kötött ki a sürgősségin. Az én klubomnak a mottója pl. az hogy: "Engedj, hogy győzhess".

Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak. Attól függ, hogy mit akarsz elérni. Ha egészséges életmód a cél, olyan sportot válassz, amiben nagyon csekély esélye van, hogy akár edzés közben megsérülhetsz. (box, védőfelszerelésekkel)

Ha önvédelmet akarsz tanulni, amit utcán akarsz használni, esetleges támadásnál, olyat válassz, amiben van némi felületkeményítés és medium contact harc, hogy esetleg ha neadjisten bekapsz egy jobbhorgot, ne legyen az, hogy életedben nem kaptál be ütést, és lesokkolsz, hogy ez milyen kemény.(kung fu, karate)

Ha viszont versenyszinten akarod űzni ezt az egészet, ajánlatos olyan sportokat választanod, amiben erősen megy a fullcontact, mint pl. Az MMA vagy a ketrecharc.(önvédelemnél azérg nem szükséges a fullcontact küzdelem, mert nagyon kevés esélye van annak, hogy egy profi MMA bajnokkal lesz összetűzésed. Akik már nagyobbat ütnek, azok általában már mentálisan is annyira képzettek, hogy nem mennek neked csak úgy az utcán. Akik pedig még nem érték el ezt a szintet, azok általában a küzdősportokban srm olyan előrehaladottak, ezért valószínűleg nem ütnek akkorát, hogy megszakadj)

Remélem segítettem :))

2014. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!