Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen egy kezdő box edzés?

Milyen egy kezdő box edzés?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
bemelegítés, gyakorlás, sparring. vagy hogy érted? olyan, mint egy haladó..
2011. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
úgy értem, milyen az első néhány edzés, mennyi idő amíg megtanulják az alapokat?
2011. szept. 16. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

küzdősportokban relatíve gyorsan lehet haladni. mondjuk helytől is függ, nem hiszem, hogy külön melléd állnak, és elkezdik tanítani hogyan üss. vagyis, persze megmutatják, de nem fognak 1 órán át melletted állni.


tehát heti 2 edzéssel 1-2 hónap alatt sokat fejlődhetsz, heti 4 edzéssel még látványosabbat, de ezzel még sehol sem leszel az alapok elsajátításában, inkább csupán jobban fogsz ütni, mint az átlag emberek.


azt mondom, fél év ökölvívás edzés már látszik egy emberen, addigra azért tényleg begyakorlod az alapokat, és már egy rutin is kialakul ha feléd ütnek elmozdulsz stb.

2011. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk thai boxon , ugrókötél/futás egy bemelegités relative kemény , technikák most van kezdő csoport aránylag ahol tanulsz ütést , mondjuk én amikor legelőször oda mentem az volt hogy egymás sipcsontját rugdostuk meg haverom ellen sparring lábbal . Az úgy eléggé kemény volt mivel rugni se tanitottak meg . De fokozatosan tanítják am. Meg mindíg mondják milyen combo van és járnak körbe és ha szarul csinálod akkor mutatják mi a baj
2011. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én kickboxra járok és az elso edzésen futottunk , nyújtottunk . Mivel én kezdő vagyok az alapállást tanultam és , hogy hogy üssek . Nálunk 2 edző van az eggyik , amíg a tobbiek pl: kosaraznak nyujtnak stb ... Nekem külön mutatta , hogy mit csináljak . 15/L
2012. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MrHard ***** válasza:
Erősen függ attól, hogy ki az edző és mennyire lelkiismeretes! Alapban bemelegítés, utána pedig a kezdőknek alapállás és egyenes ütések.. Ha ez már megy valamennyire, akkor sorra a többi ütésforma: horog, csapott, felütés stb... + a megfelelő mozgás elsajátítása! Jah, és majdnem elfelejtettem a legfontosabbat, a védekezést, amit az elején már gyakoroltatnak. Ennek is van több formája, amit fokozatosan megtanítanak neked! Később pedig jöhetnek az egyszerűbb és utána pedig a bonyolultabb ütéskombinációk...
2013. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!