Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik harcművésze...

Szerintetek melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés

Magasság: 176

Súly: 73 ( elég sok,tudom, de remélem ezért még járhatok harcművészetre)

guggolás: napi 15

fek.támasz:napi 8

felülés: 3naponta 35

szoba bicikli: napi 25 perc.

13/L


2011. nov. 20. 20:25
1 2
 1/11 anonim válasza:

guggolás: napi 100 nem megerőltetés

fekvő: napi 100 simán menne (női)

felülés: én a 200-at ajánlom naponta

szobabicaj helyett pedig sokkal jobb a futás


hidd el, a 3. naptól ezek nem megerőltetők, sőt, egyre könnyebben és könnyeben fog menni


tudom ajánlani a kung fu-t, nekem nagyon bejött (szerintem a legjobb)

2011. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit nagyobbacska darab lány lehetsz:)Igazából ez a küzdősportokban/harcművészetekbben egyáltalán nem hátrány,ha mondjuk komolyan szeretnél bunyózni,kifejezett előny.A fizikumod meg majd úgyis alakul,ha elkezdesz rendszeresen sportolni.

Az meg,hogy mit válassz,rajtad múlik.Nézz meg pár edzést,különbözű stlusokból,és amelyik a legjobbnak tűnik,valamint legjobban tetszik,abba kezdj bele.

A lényege,hogy szeresd,amit csinálsz,és szívvel-lélekkel tudj edzeni.

Hajrá,sok sikert;)

2011. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönyöm a válaszokat!:) Első kommentelőtöl kérdezem: a guggolás napi 5x 20 vagy 1x 100? (egybe nem megerőltető nagyon?) a fekvőtámaszt akkor átcserélem nőire, mert az alap ennyi súllyal elég megerőltető sajnos, ha nem is 100zal de 40-50nel elkezdem a napokba!
2011. nov. 20. 20:47
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm* - javítva:D
2011. nov. 20. 20:48
 5/11 N0rbi04 ***** válasza:
Hallgass a szívedre, ne érdekeljen mások mit mondanak, hogy ez meg ez a tuti. Ha megtalálod ami a neked való tudni fogod. Addig meg próbáld ki, amit csak tudsz és ha nem tetszik nyugodtan állj tovább. Gyakorlatokból pedig csinálj fokozatosan többet, de mindig csak addig amíg szabályosan tudod. Nem a mennyiség a lényeg. Aki meg 3 nap alatt 15 fekvőtámaszról felmegy 100-ra, és még meg sem erőlteti magát annak elismerésem. Persze kérdés, hogy egyszerre, vagy egész nap elosztva csinálja ember.
2011. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Erdi222 ***** válasza:

Elég nehéz kérdés elé állítottál minket..:P

Azt nem tudjuk, hogy miért szeretnél harcművészetet tanúlni..? Hobbiból? Alakformálásból? Önvédelemből?

Ha ezt eldöntötted biztos van már egy két tipped, hogy melyik néz ki jól, milyen hatékony stb..

Egyik kommentelő írta, hogy a súly bunyóban előny..ezzel nem értek egyet, mert:

egy chin na (kung fu egyik alapeleme) technikával ugyanolyan könnyen szét tudom tépni egy 125kg-os ember ínszalagját mint egy 40kg-os ét..a nagyobb tömeg csak a látszatban és az előitéletekben számít "hasznosnak".

Kérlek ne értsd félre, evvel nem téged akartalak bántani, mert nem az számít, hogy nehezebb vagy-e vagy sem, hanem az hogy akarsz-e tenni illetve teszel-e ellene valamit, és a szándék benned már megvan (ezért írtad a kérdésedet). Ez egy tiszteletreméltó dolog :)

Szívem szerint én is a kung fut ajánlom, a kedvencem :)

Én csak az alábbi stílusok részletezésével lehetek majd segítségedre (ha érdekel): kung fu, tai chi, capoeira, muy thai.

Sok sikert :)

2011. nov. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A súly előnyét egyrészt bíztatásképp írtam,másrészt pedig igenis fontos.Főleg,ha ő egy olyan csaj,aki valószínűleg nehézsúlyú versenyző lesz(ha lesz),neki a tömeg előny.Persze a tömegnek határt kell szabni,nem kell mindig a súlycsoportunk tetején lenni,valamint én sem 1 olyan bunyót láttam,ahol volt x kg súlykülömbség,és a könnyebbnek még KO-znia is sikerült,de gondolj bele...minél nagyobb a használható tömeg(amit ténylegesen bele tudsz fektetni a támadásaidba,valamint tudod jól mozgatni),annál erősebb támadásokat tudsz végrehajtani,ha a végrehajtásod helyes.

Tehát a nagyobb tömeg mindenképp előny,mindaddig,amíg tudod mozgatni.Ezt midnenkinek be kell lőnie magának,érzi az ember,mikor pont f*sza a súlya.

Persze,az ízületi v.mint idegpotos támadásoknál,kyusho-nál stb. nem fontos tényező a tömeg,de én az előző h.sz-emben ezt nem említettem,én a versenybunyóról beszéltem(vagyis arról akartam,lehet,hogy kicsit burkoltan fejeztem ki),és ott kulcsfontosságú a súly.

2011. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az 1ik kommentelő kérdésére válaszolok: önvédelemre lenne szükségem, másod sorban pedig 1 kis alakformálás.. ( egyébként bunyózni nem szeretnék, inkább valami kung fu, karate.. vagy hasonló hm-ek)
2011. nov. 20. 23:18
 9/11 anonim válasza:
Igazából feleslegesen írtad le az adataid! Bármelyik harcművészet hasznos lehet a számodra, ha jó az oktató, és te odateszed magad, mindenképpen fejlődni fogsz, ezt nem kerülheted el. Amúgy boksz, kickboksz Thaibox-nál, az ütőerőnél számít a súly. Lehet, hogy a többinél is, de én Thai box-olok, ezért csak erről írtam!
2011. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dementoricus ***** válasza:

Én a helyedben a csáknorrisszosat választanám.


Viccet félretéve, a leghatékonyabb önvédelmi rendszer a KRAV-MAGA

2011. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!