Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni verekedni...

Szeretnék megtanulni verekedni. Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 19:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Ha tényleg komolyan gondolod a kyokushin karatét ajánlom, az a legerősebb.
2009. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%

Hát mindenképp azt, aminek a lakóhelyedhez közel a legjobb edzése van. A küzdősportok, amiket oktatni szoktak, és ütőképesek:

Kick-box

Karate

Kung-Fu

Hogy ezek közül milyen küzdősportot gyakorolsz, az mindegy, az a lényeg, hogy az edzésen ne szadi edző legyen, de az edzés azért elég kemény legyen, hogy jó legyen a közösség, jól érezd magad ott. Szerintem ez alapján dönts.

2009. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
taekwondo
2009. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%

Én a Kempo-t ajánlom, eléggé megállja a helyét a mai világban, közben még némi önfegyelemre is megtanít.(legalábbis engem...)

remélem tudtam segíteni.


(De persze, nem ítélem el a többi küzdősportot sem, azt csináld ami neked leginkább tetszik, és az sem egy utolsó szempont hogy közel legyen a terem.)

2009. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

ha verekedni akarsz akkor Thaibox, vagy kali. Utóbbi elsősorban fegyveres harcot tanít...(többek között a krav maga, és az orosz systema is ebből építkezett)

A kali talán még annyiban jobb, hogy amit a thaibox ringben tiltanak, (könyökösök) azokat is megtanítja. Csodát ne várj. olyan 8-10 év. mire eljutsz egy olyan szintre. ahol már magabiztos a tudásod és megvan a fegyelmed, erőd, kitartásod.

2009. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utcán való ÖNVÉDELEMre gondolsz, akkor nagyon tudom ajánlani a Krav Magát!De olyan, hogy legjobb harcművészet mint az a karate az első posztban, NINCS. Válaszd a neked legmegfelelőbbet!;)
2009. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
ha megakarsz tanulni ütni rendessen akkor box mert tahi boxosok meg kickboxosk ütni nem tudnak... önvédelem akkor meg crawmaga
2009. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én a karate 5 fő ágát ajánlom: Goju-ryu karatét kyokushin karatét, shito-ryu karatét a shotokan karatét és a wado-ryu karatét ajánlom

ezen kívül még:a judot az aikidot a takewandot a box-ot a kock-boxot a defendot

2010. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

karate öt fő ága amit elsorolt

azon kívül

judó, ji jutsu aikido take wando box kick box thai box defendo kung fu

2010. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Zoli =) válasza:
100%

Sziasztok! =)


Kérdező! Először is, tisztázzuk le, kit nevezünk harcművésznek! Harcművésznek, olyan személyeket nevezünk, akik tudatosan verekednek. Tudják mikor, hová kell ütniük, és tudják, hogy milyen ütésük, milyen reakciót vált ki az ellenfélből. A kérdésedre az a válaszom, hogy akármelyik harcművészetet választhatod. A kempó például elég jó, mivel összetett harcművészet. Minden egyes harcművészeti ágból van benne egy kicsi. De csak akkor kezd el, ha komolyan gondolod, mert ha nem veszed komolyan, és csak úgy bejársz edzeni, az nem ér semmit. És tisztázzuk le! A harcművészet nem a verekedésről szól, hanem az önvédelemről, arról, hogy hogyan kell élned az életed. Röviden:Egy harcművészet arra tanít meg, hogyan kell élni.


Üdv:Zoli =)

2010. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!