Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válasszam?

Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánaolvasni a neten, de annyi különböző ágazatot és fajtát találtam, hogy elbizonytalanodtam a választásban, szívesen kérnék segítséget személyes tapasztalat alapján.


Lenyűgöznek a különböző keleti filozófiák, ezeket nagyon szívesen tanulnám az edzéseken. A mozgást, meditációt és általános önmegismerést fontosabbnak tartóm a tényleges önvédelemnél, de azért gyakorlatban használható tudást is szívesen szereznék. A testi erőm az alkatomhoz képest is kevés, viszont hajlékony, gyors és rugalmas vagyok. Olyan sportot keresnék, amiben ezt ki tudnám használni. A túlzott agressziót sem kedvelem, nem tetszenek a box-féle sportok, és szívesebben tanulnék légies, gyors mozdulatokat mint mondjuk a földön való birkózást.


Aki tud esetleg iskolát is ajánlani az ágazat mellé, azt nagyon megköszönném! Budapesten lakom, a II. kerületben, ha a közelben találnék valamit, az külön öröm lenne.

ELőre is köszi a válaszokat!

17/L


2011. okt. 3. 14:31
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
A wing chun-t szokták ajánlani ilyenkor.
2011. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Te most pontosan a Tai Chi-t írtad le.Most tök komlyan.Halál pontosam ugyanaz minden.


Itt elvileg vannak edzések: holmivan.valami.info/taj-csi-tanfolyam-edzes-terkep/76306

2011. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Bocs valmiért nem tudom normálisan linkelni.Másold be webcím megnyításba vagy google-ba.


Am 1024,Budapest Ady Endre utca 1. Első emelet.

2011. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
úgy esett, hogy nekem is edzés, edző után kell keresnem, érdeklődnöm. átlagember számára nehéz döntés, mert nem ért hozzá. ha komolyan érdekel, akkor "tarts velem", nyilván bizonyos anyagi korlát alatt a lehető legjobb helyen fogom képezni magam.
2011. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Most gyorsan utánanéztem a Tai Chi-nek, elolvastam a leírásom és a kettő tényleg pontosan fedi egymást, de mégsem ezt keresem, szóval nem fogalmaztam elég pontosan. Én szívesen tanulnék ütéseket és rúgásokat, ugrásokat meg ilyesmiket is, amit kiegészít a meditáció és a filozófia, de azért mégis van benne ügyesség és adrenalin. Gyorsaságot, ügyességet és hajlékonyságot szeretnék tanulni, amit alkalomadtán esetleg egy harcban is fel tudok használni.


Azaz jobban örülnék valaminek, ami összességében pörgősebb és gyorsabb, mint a Tai Chi:)


A Wing Chun már közelebb jár ahhoz, amit keresek.

.Aczél., te mit "tanulsz", melyik harcművészetet?

2011. okt. 3. 17:19
 6/28 3rdeye ***** válasza:
szerintem viszont a shaolin vagy a wudang kung fu-t keresed, ezekhez jöhet hozzá a tai chi
2011. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Kérdező!

a TaiChi az egyik legbrutálisabb kínai harcművészet. nem hogy ütések és rúgások vannak benne, de olyan dolgok is, amiket el se mersz képzelni. kis túlzással.

csak sokszor inkább egészségmegőrzés részét emelik ki, hiszen az átlagembernek nem kell alkalmazott harctechnikákról tudniuk.


én Wudangozok, csak most.. pár dolog kicsit s.zarul alakult. tehát most kicsit szétnézek milyen módon oktatnak még belső stílusokat, illetve edzőmmel még egyeztetek új edzőhelyről, továbbá tudott ajánlani egy mestert akihez azt hiszem el kell hogy menjek..

tehát belátható időn belül bővebb fogalmam lesz egy érdekesnek (hitelesnek) tűnő wushu iskoláról, akit edzőm ajánlott meg látatlanban is megkockáztatnám, hogy egy ijesztő ember :)

2011. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Shaolin iskolát nem ismerek. ha ez tetszene inkább, akkor 3rdeye bizonyára szívesen mesél neked, vagy ajánl iskolát ahol jó kezekben lennél.
2011. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Először is nagyon meg szeretném köszönni a válaszokat, elkél a segítség:)


Amiket eddig ajánlottatok, azok közül a shaolin és a wudang tetszik a legjobban, viszont összességében szívesebben tanulnék japán eredetű harcot, mint kínait (a japán kultúrával eddig többet találkoztam, mint a kínaival, egy keveset japánul is tanulhattam, ezeket az ismereteket szívesen mélyíteném).


Ismertek esetlega shaolinhoz vagy wudanghoz hasonló japán harcművészeteket? Vagy az itthoni, hobbiszintű tanulásban nincs akkora hangsúly az adott kultúra/nyelv megismerésén, hogy ezt szempontnak vegyem?

2011. okt. 3. 20:14
 10/28 anonim ***** válasza:

elvileg nincs: heti 2-3-(6) 1,5 órás edzésen örülhetünk, ha igazi harctechnikát tanulunk. vagy csak kultúra és filozófia, de akkor elbúcsúzhatunk az alkalmazott harctechnikáktól.


a Japán karate a Kínai wushuból alakult ki :)

de Japán még a Jitsu (és ennek jó is az oktatási színvonala) az Aikido (ez nagyon brutális szintén, de nem nagyon tanítják, inkább kamu iskolák vannak) és Japán harcművészetében elkülönülnek a fegyveres stílusok, de azokat is jó lehet gyakorolni. bár éppen a mindennapokban ritkán sétálsz rövid/hosszú karddal, a késharc manapság előnyösebb lehet, ha már fegyveres harc.


Ninjutsu is megérdemeli hogy leírjuk, ezt is majd' elfelejttem. bár elvileg a pusztakezes része ~jujutsuból származik. és még biztos van egyéb vonal, a teljesség igénye nélkül írtam.

2011. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!