Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Kickbox mennyire jó utcára?

A Kickbox mennyire jó utcára?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezzel védenni magam?
2011. dec. 23. 13:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
meg, akár, de nem arra találták ki, így nem is feltétlen a leghatékonyabb.
2011. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Jártam máskor 2 hónapot,hiába gyakoroltam sokat nem érzem azt h megtudnám vele magam védeni.Az a baj h kiszámíthatóak az ütései.
2011. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

minden ütés kiszámítható, az ember így több 10000 év erőszak után már nem sok újat tud kitalálni.

2 hónap után majd próbálj meg tényleg sokat gyakorolni :D

2011. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Voltam Kickboxon de valahogy ez az egész a versenyrol szól,nagyon sok benne a védofelszerelés,még gondolkodom hogy járjak e edzésekre!
2011. dec. 23. 14:46
 5/21 anonim válasza:
nekem bevált. de bármilyen küzdősportot űzöl az hasznos az utcára ugyanis úgyse pont ugyanúgy fogod használni de megtanítanak hogyan üss erősebben hogy rúgj nagyobbat gyorsabban meg a reflexeid is fejleszti szal én mindenképp ajánlom ;) nem tudom hogy hova jársz hogy annyi védőfelszerelés van mert pl nálunk van kesztyű fogvédő és néha lábszár/lábfej védő .... tömören érdemes elmenni ugyanis szokod az ütéseket de viszont te is nagyobbt és gyorsabbat fogsz ütni mint egy átlag ember.
2011. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

1. utcán leginkább elkerülni kell megtanulni az ütéseket, mert ha bekapod lehet kidőlsz, akkor pedig meghalsz. vagy mondjuk nem ütés lesz, hanem szúrás.

2. utcán nem mezítláb vagy, bemelegítve, rúgásra készen.

3. összegzés, a küzdősportok NEM az utcai szituációk megoldására jelentenek felkészülést, még ha egy kickboxos könyökléssel szét is lehet zúzni egy ember halántékát vagy torkát.

2011. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Semennyire,az egy vicc.Egyszerüsített karate.Ha Kick Boxolni akarsz,akk menj le inkább Kyokushin/Ashira Karate edzésekre.Önvédelemnek pedig Krav Maga,Defendo,Ju Jitsu,Ninjutsu,Wing Chun/Tzun Kung Fu,vagy ami a legjobb az a Jeet Kune Do és Kali/Eskrima késharc kombo.
2011. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kyokushinra jártam 3-évet csak már kevessen vagyunk és alig tanítanak valamit.Szerintem fontosak lennének ilyen önvédelmi fogások,töréstechnikák,fegyverek és ellenuk védekezés....stb


amúgy van még: Box-ez is jó de nem érdekel,Aikido ez egy rakás sz*r,Wing Tsun kung fu-ez pénzlehúzás,

Kurayfat Kempo- ezen még gondolkodom mert van földharc is,fegyverek..stb

[link]

2011. dec. 23. 22:00
 9/21 anonim ***** válasza:
a kempo egy indiai harcművészet. na jó, az első harcművészetek egyike, egy kempós buddhista utazott kínába, tanította harctechnikára a shaolinokat, a kínai kungfu (wushu) került japánba. na mi a kempo karate? nem tudom.. nem jelenti azt hogy rossz, és lehet ez a legjobb választás, de én személy szerint bizalmatlan vagyok az ilyen dolgokkal szemben. persze ha ez marad a legjobb amit tanulhatsz, akkor használd ki és tanuld meg amit csak tanítani tudnak.
2011. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=AJ1moyWmAMA&feature=related

nem lehet rossz elég jól taníthatják de még 1 edzésen se voltam majd újév után el kellene mennem megnézni,gondolkodom a Kickboxon is de szerintem nem fogok járni mert nekem nem nagyon tetszik.


amúgy köszönöm a válaszokat mindenkinek! és itt is van nagyon sok és jó harcmuvész :Aczél,Stomp Dániel,Késes Krisz,Carbon...stb

Szoktam olvasni miket írtok és néha tanulok egy-két dolgot toletek.

.Aczél -talán mégis a Kempot választom,kösz

2011. dec. 23. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!