Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek Kádas Adrienn...

Szerintetek Kádas Adrienn Réka aki 17 évesen kick-box világbajnok lett, mennyire tudná utcán megvédeni magát egy hasonló súlyú fiútól?

Figyelt kérdés

[link]

Elég mosolygós, törékeny lánynak tűnik. Ki nem nézném belőle, hogy ilyen kemény sportot űz, igaz olyan versenyeken vesz részt, ahol csak fél erővel viszik be az ütéseket, rúgásokat. Vajon élesben mennyire lehet erős a rúgása? Szerintetek adott esetben Adri meg tudná védeni magát utcán egy kb. ugyanolyan súlyú fiútól (aki nem űz küzdősportot)? Nem kell semmi rosszra gondolni, csak kíváncsi vagyok, hogy a gyengébb nem mennyire lehet erős. Főleg, hogy még 18 sincs.



2011. dec. 2. 22:17
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy akár mire menne a judós, cselgáncsozó Mészáros Anettel szemben? (igaz, más sportág, de nem baj, mert elméleti a kérdés)
2011. dec. 2. 22:25
 2/22 anonim ***** válasza:

hát ja.

semi contactot nyert,nem fullt,de még csak nem is ligtot.

de az ilyen versenyek is jók,felkészítik a keményebb dolgokra majd később.

most megnéztem pár videóját és azok alapján,egy totál kezdő gyereket szerintem simán lerendezne.

nem kell,hogy nagyon rúgjon.

rugdosná neki szépen a tolókat,oldalrúgásokat,elmozogna és az edzetlen,képzetlen ellenfele fél perc után nem bírná tüdővel,aztán azt csinál vele amit akar.

2011. dec. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Az ilyen kis küzdősportos csajokat ha profi ha nem, lazán megagyalják utcán. Mennyi esélye lenne? Semennyi? Hogy miért? Mert vele egy súlycsoportú NŐK ellen bunyózott a ringben light kontaktban, szabályok között. Utcán egy nagyobb darab agresszívabb csaj, vagy egy nála kisebb férfi is lazán laposra verné, ez az igazság.
2011. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
nem tom... De mér kérdezed? meg akard verni?
2011. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csakis persze! Hogy lehet ilyen zöldséget feltételezni??? Nem akarom én megverni. Ő akart küzdősportosnak állni. Én csak kíváncsi vagyok, hogy egyszerűen a való életben mennyire lenne elég a tudása egy küzdősportot űző lánynak. Aki nem mellesleg jelen esetben a felnőtt mezőnyben világbajnok és termetre sem túl kicsi (65 kg-os). Magasságát nem tudom. Lényeg, hogy kíváncsi vagyok, hogy mire lehet elég a tudása éles helyzetben. És nem olyan egyszerű eldönteni, mert eddig itt is két ellentétes vélemény érkezett.
2011. dec. 3. 18:06
 6/22 anonim ***** válasza:

Ez nagyon helyzetfüggő.. Egy képzett küzdősportosnak nem ől függetlenül még ha nem is használja tudnia kell olyan mozdulatokat amivel le tudja fegyverezni az ellenfelet.(nem a tökön rúgásra gondolok) mondjuk térdkalácsnál egy jól irányzott rugással egy 80kg-os ember is ottmarad.

Ha ezeket ismeri és tudja hogyan kell alkalmazni egy képzetlen átlag férfit is "legyőzhet" hiába erősebb fizikailag. Viszont ha a küzdelemben nem lennének ilyen "killer" mozdulatok eléggé kérdéses, mivel egy edzettebb férfi állóképessége, ütésbírása mind nagyobb lehet, lehet többet vinne be a hölgy de kérdés ő mennyire bírná azt ha egy 80 90 kg férfi ütőerejével behúzna egyet. valószínűleg a helyszínen kifeküdne. Viszont ha elég jó védekezései technikái vannak lehet meg se tudná ütni a férfi mert kitérne kivédené azokat. Összességében véleményem szerint egy hasonlóan küzdősportos űző férfi ellen nem nagyon lenne esélye, de az utcán egy átlag ember ellen jó esélye lehet megvédenie magát ha nem félne alkalmazni "killer" mozdulatokat és a védekezési technikája is megfelelő.

2011. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg hiába tud esetleg védekezni, blokkolni, hosszú távon nem bírná az erősebb ütéseket, hiszen nőkhöz szokott, de kitéréssel, elmozgásokkal lenne esélye...viszont azonos súlyú férfit figyelembe véve (65 kg), szerintem simán elgyepálna, mert általában a semmi sportot űző totál bénák 60-65 kg-ok fiúknál (akinek nem inge, ne vegye magára...).
2011. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Van egy 60kg os haverom nem tehet róla hogy annyi, nem bír hízni még ha tömik akkor se.. pedig rendszeresen sportol is..
2011. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy "akinek nem inge, ne vegye magára".


Amúgy elnézést, ha megbántottalak, de azért valljuk be, hogy a nagy átlaggal így van.

2011. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Dehogy szó sincs róla, meg mint mondtam egy haveromról van szó.. Én azért "pár kilóval többet nyomok 60-nál! :)
2011. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!