Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nálam magasabb ellenfél...

Nálam magasabb ellenfél ellen, aki thai boxban jártas, milyen technikát alkalmazzak?

Figyelt kérdés
Nagyjából 20-25 centivel magasabb, 2 méter feletti, vékonyabb, enyhén izmos. Én lassú vagyok, enyhén túlsúlyos. Milyen taktikával tudnám legyőzni az ellenfelet?
2011. dec. 29. 19:55
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Enyhén izmost átfogalmaznám: szálkás, de nem az a szétgyúrt. Egyébként nem sportol már, rendszeres dohányzó az ellenfél.
2011. dec. 29. 19:57
 2/26 anonim ***** válasza:
Laikusként a földharcra tippelek.
2011. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mikor jön feléd leguggolsz és kirántod a lábait. Ott rögzíted egy jó kis lábfeszítéssel és közben kulturáltan megbeszélitek a problémát. A kivitelezés nem valószínű, hogy menni fog mivel nem lehet elsajátítani így harctechnikákat, inkább fuss el a VO2 max-a úgyis alacsony.
2011. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Te milyen küzdősportot űzöl/űztél? Nem tudjuk, hogy miben vagy jó, mik a hátrányaid(azon kívül,hogy enyhén túlsúlyos vagy, és lassú), mennyire jó a kéz, lábtechnikád, milyen a kondid, ütőerőd, stb.

De hogy segítsek, is valamit, elmondom, hogy én mit tenék a helyedben:

Mivel túlsúlyos vagy, és lassú, az ellenfeled pedig szálkás izomzatú, szinte biztos, hogy gyorsabb nálad. Sokkal hosszabb a keze is. Én mindenképp közel mennék hozzá, hogy a gyorsaság, illetve kar/lábhossz fölényét ne tudja kihasználni. Jőval a karfesztávján belül dolgoznék ökölvívó technikákkal, erőltetném a dulakodást. Minél közelebb húznám magamhoz, hogy a könyökét, térdét minél kevésbé tudja használni. Két-három ütés, dulakodás, két-három ütés, dulakodás. Megpróbálnám minél előbb földre vinni, mert a földön hátrány a hosszú végtagok, és a nagy magasság. Ott is minél közelebb szorítanám magamhoz, mivel ott is betalálhat egy-két könyökös. Megpróbálnék fölé kerülni, folyamatosan ütni, közben védeni a fejemet, keresni fogást rajta, hogy hol tudnám megadásra kényszeríteni.

Kb ennyit tudtam írni, annak alapján, amit leírtál.

2011. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Magasabb ellenf,lnek soha nem rlgjuk a testét vagy a fejét.A combját kell rlgfalni,és folyamatosan menj előre.Ő nem teheti majd meg,h ne hátráljon,mert azért valszeg jóval zömökebb vagy,lejjebb van a súlypontod,nem tud felrúgni/fellökni.Meg belhartsz.Maradj közel,mindíg filyelj a térdére.Ha testre vagy fejre rúg,akk ne levédd,hanem kapd el,borítsd fel.Kinyyű dolgod lesz,mivel magasabb a súlypontja,könnyebb fellökni.Meg ugye egymásba kapaszkodás,klimcselés.
2011. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Minimális kempo, brazil jiu jitsu tapasztalat a földharcban, állóharcban francia box, thai box és kicsi wing tsun tapasztalat. Edző híján vagyok most, így magamnak kell kidolgozni a taktikát a meccsre.
2011. dec. 29. 21:36
 7/26 A kérdező kommentje:

És a tradícionális japán jiu jitsut kihagytam, de szintén minimális.


Eddig úgy tervezem a küzdelmet, hogy hamar földre viszem, nekiindulok egy térd feletti tolóval, majd megpróbálok a nyakába ugrani, lehúzni, térddel rádolgozni a mellkasra, majd anakondába fogni. Valószínűsítem, hogy távol, akar majd maradni, és rúgásokkal K.O.-t adni, ekkor mit kezdjek, mert földre viteli technikáim szegényesek?

2011. dec. 29. 21:40
 8/26 anonim ***** válasza:
baromira értelmetlen itt ilyeneket kérdezni...
2011. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Tök jó dolog,h taktikát akarsz kidolgozni,de higyj nekem,ilyen tapasztalatokkal neh hiszem,h aggódnod kellene.Savate,Thai Box,Win Tsun?Simán levered,hacsak nem valami állat az elllenfeled.Bár neki akkoris hosszabbak a végtagjai,szal egyből rohand le,vagy kapd el a lábát rúgásnál.Magas emberről lévén szó használj karfeszítést vagy fojtást,lábfogásnak nem lenne értelme.Először fektesd 2vállra és püföld kicsit a fejét meg térdeld a mellkasát,aztán alkalmazz feszítést meg folytást.
2011. dec. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen bunyó is lesz ez?
2011. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!