Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb önvédelmi sport?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék járni egyre, mert mindig sötétben érek haza és borzasztóan félek, hogy valaki megtámad, hisz még nagyon fiatal vagyok.

Kérem szépen gyorsan válaszoljatok! Előre is köszönöm!!! :)

12/L


2012. jan. 8. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Futóedzés.
2012. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Önvédelmi sportok nem léteznek. Az önvédelem és a sport egymást kizáró fogalmak (esetleg a futóedzés kivétel ez alól) nem szabad őket keverni különben hamis önbizalommal és helyzetfelméréssel egy hideg szürke penge állhat ki az illető veséjéből mielőtt kettőt pislogna. A harcművészetek kiváló félkészítést nyújtanak az önvédelemre, hisz lényegében a harcművészetek is a rajtütésszerű támadások hatékon semlegesítésén alapulnak bármilyen eszközzel, akár az ellenfél totális megsemmisítésig. Sok ilyen van hazánkban jó edzést viszont nehéz találni a következőkre keress rá: Jujutsu, Ninjutsu, Kung fu stilusok, Arnis, stb. Késharc meg mindig jól jön úgyhogy a Kali vagy Eskrima párost is nézd meg.
2012. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Amit én mindíg ajánlani szoktam,az a Jeet Kuen Do és a Kali késharc kombo.Eezel több/fegyveres támadó ellen is meg tod védeni magad.De jó még a Ju Jitsu,a Ninjutsu,és jó edzés mellett a Krav Maga,a Defendo és az Aikido is,de sanszos,h szarok lesznek ezek az edzések

Neutronlovag:a Kali,az Eskrima és az Arnis egy és ugyanaz.Stílusban semmi különbség nincs.Mindössze annyi,h ahol aszongyák,h Kalit oktatnak,azok a késharcra,akik meg aszongyák,h Eskrimat,azok meg inkább a botharcra koncentrálnak jobban.De ezis csak a modernkor egyik szarsága,valójában ez a 3 tök ugyanaz,csak pl. az Arnis nevet nem szokták használni,mert senki nem tudja,h mi az.

2012. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem akarom a kedves kérdezőt elkeseríteni, de egy 12 éves max. 50 kilós lánynak semmi esélye sincs a támadójával szemben, bármilyen harcművészetet tanuljon is. Tényleg a futóedzés a leghasznosabb, esetleg azt kéne vhogy megoldani, hogy ne egyedül mászkálj sötétedés után.
2012. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Gyereket!!:


A késes "harcmutatványokat" felejtsétek el, mert totál hülyeség. Egy szimpla kés, vipera is rengeteg előnyt biztosít, annak, aki megtámad.( Az ilyen krav maga, defendo késhárítás is kamu). Nos én "önvédelemként" az ökölvívást, jiu-jitsu-t, savate-t tudom ajánlani, mert ezeket ebben az országban elfogadható szinten oktatják. Mert amit ott edzésen megtanulsz, azokat az utcán is tudod használni. A thai-box, kick-box, karate, kempo, stb. ezek kemény stílusok, csak utcára nem érnek semmit, ringben viszont nagyon jók. És, mint azt már mondtam, a késes támadásokat felejtsétek el. Semmilyen harcművészeti/küzdősporti tudással nem lehet a kést kivédeni.


Remélem segíthettem.

2012. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is azt akartam mondani mint egyik hozzászóló ,de nem azért ,hogy elvegyem a kedved hanem ,hogy kicsit a gondolkodásodon formáljak . Ne úgy fogd fel ,ha most elmész edzeni megfogod tudni magad védeni , mert nem fogod nem leszel képes a technikákat alkalmazni a támadóid ellen (és akkor még nem beszéltünk semmi más tényezőről)kezd el ,de ne úgy gondolj rá ,hogy hogyan véded majd meg magad holnap ha megtámadnak hanem ,hogy 2-3 év múlva keményebb leszel . Igazság szerint 18 éves korig szerintem esélytelen 18-19 évesen már ki leszel annyira fejlődve és ugye a több év tapasztalat ,hogy az már elég komoly tudás , bár addigra meg már beérsz annyira ,hogy ne akarj verekedni utcán ,de ez már te döntésed a lényeg , hogy most nem tudod megvédeni magad egyenlőre a futást viszont érdemes mindenképpen komolyan venni , mert nem csak arra van ,hogy eltudj futni hanem , egy komolyabb küzdelemhez kell a jó erőnlét szóval ha elkezded két legyet egy csapásra .
2012. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15:13 vagyok. "Gyerekek" Sorry, elírtam. :S
2012. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Krav Maga, Aikido :)
2012. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

@15:13.

A késharc stílusok nem véletlenül azok,igenis hatásosak utcán.Valóban nem 3 hónap után,hanem kell pár év minimum,de igenis hatásosak.Odazavarnálak téged,mint valszeg késharcban nem jártas embert Késes Kriszhez,a kezedbenyomnék 1 kést,oszt szúrd le,ha tudod.

2012. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!! :) És főleg neked Full Contact! :D Megértettem mindent. Nem fogok egy ideig önvédelmire menni.
2012. jan. 10. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!