Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kg-os kettlebell-t...

Hány kg-os kettlebell-t ajánlotok kezdésnek?

Figyelt kérdés

75 kg-os 180 centis 18 éves fiú vagyok.Már kisgyerekkorom óta rendszeresen edzek.Manapság thai-boxolok,úszom,súlyzóval edzem és egyéb erőnléti edzéseket is szoktam csinálni pl.:húzódzkodás,fekvőtámasz,felülés stb.

Néhány példa,hogy hány kg-os súlyokkal edzem a kétkezes súlyzóval:

emelgetés állva:40 kg

fekvenyomás:70-80 kg

állva kinyomás:50kg.

Hány kg-os harangsúlyt kéne vennem?

Egy nagyobbat és kétkezes gyakorlatokhoz használjam vagy egy/két kicsit egykezesekhez?

Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 10. 20:12
 1/7 dirtboy ***** válasza:
16kilós elég lesz
2011. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor ezt egykezesekre is lehet használni vagy arra már nekem szerinted túl nehéz volna?
2011. dec. 10. 20:27
 3/7 dirtboy ***** válasza:

most nem értem ezt az egy kezezést,sima kettlebell edzésről,gyakorlatokról van szó nem?

ha kézi súlyzónak akarod használni akkor ne kettlebellt vegyél hanem kézi súlyzót.

2011. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mr.Super TNT ***** válasza:

Először is 2 kérdésem lenne.

Van oktató vagy hozzáértő ember aki megmutatja ,hogyan kell csinálnod ?

Van valami szakirodalmad könyved ami az alapokat tartalmazza? Pl. Pavel könyvei stb.


Egyátlagos férfi 16 kg -mal kezd és te is ebbe a kategóriába tartozol.

Először két alap gyakorlatot kell megtanulnod:

lendítés és a felállás. Kezdetben ennél a 2 gyakorlatnál nincs többre szükséged ,ha meg van az alapod akkor jöhetnek a nyomások és szakítások. Hozzáértő ember vagy szakirodalom nélkül ne kezdj bele ,mert ez nem konditermi súlyzó ehhez bizony jobban oda kell figyelni.


Egy 16 kilós bőven elég egyenlőre ,azzal minden gyakorlatot megtudsz csinálni amire szükséged lehet az egy kezes illetve a két kezes gyakorlatokat beleértve.

A 2 ketllebellel végzet gyakorlatok nem kezdőknek valók.

Hidd el a 16-osal is majd be fogsz fosni. Én ajánlom ,hogy vedd meg a :"Kezd el a kettlebellt!" könyvet.


Ne légy mohó és ne a súlyokat halmozd ,hanem a gyakorlatokat próbáld szabályosan csinálni.

2011. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első:igen,csak úgy tudtam vannak egykezes és kétkezes gyakorlatok is.Sima súlyzóim,multifunkcionális klimmzug,haspad stb már vannak.

Második:egyelőre interneten keresgéltem írott segítség után és videókat nézegettem.Azért keltette fel az érdeklődésemet,mert rugalmasságot és aerob-anaerob mozgások ötvözését emlegették ami nekem főleg a box miatt jól jönne,meg hogy ne legyen egyoldalú az edzésem.

2011. dec. 11. 00:12
 6/7 Mr.Super TNT ***** válasza:
Hát ,mivel ez az edzésmódszer elég küzdés orientált ,ezért ajánlani tudom. Már a lendítés is eléggé tüdőszaggató gyakorlat ,és javítja a regenerációs időt. Például a menetek közötti pihenőidőt csökkenti. Én szerintem ,ha valaki erőemelést vagy küzdősportot választ ez a módszer egy remek fegyver a fegyvertárban. Viszont meg kell tanulni ,használni. Ezért ajánlottam a könyvet igaz ,egy hozzáértő ember segítsége jobb ,mert ki tudja azonnal javítani a hibákat.
2011. dec. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A KB gyakorlatok olyanok ez mint a box, nem lehet videókról, meg könyvből megtanulni a helyes ütés, rúgástechnikát. Biztos érted, mire gondolok.


menj el egy RKC edzésre, járj pár hónapot. ennyiidő alatt nagyonjól rá lehet érezni, és azt is tudni fogod, mekkora súly kell neked...

2011. dec. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!