Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy héten hány napot érdemes...

Egy héten hány napot érdemes edzéssel tölteni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát én súlyzós(konditermi),saját testsúlyos,kettlebell-es,meg kevert,főleg thai-box alapú küzdősporti edzéseket szoktam csinálni.Néha meg-megtoldom egy kevés úszással de csak mert szaunázni szoktam egy héten egyszer és egy füst alatt betérek előtte a medencébe is.


Általában kettlebell-el hetente max kétszer,súlyzókkal és saját súllyal hetente egyszer-egyszer egyszer pedig a kettőt egy napon kombinálva szoktam edzeni.Ez így ugye öt,a maradékot ahogy írtam vagy a zsákolás vagy néha az úszás teszi ki,rugalmasan,amihez épp kedvem van.Nem akarok gyúrni,tehát nekem az izom térfogatánál (és a tömegénél is)az erő,a rugalmasság,az állóképesség tehát az aerob fittség fontosabb.Alapvetően küzdés és állóképességorientált az egész.


Valaki hozzáértő le tudná nekem írni,hogy ezeket figyelembe nagyjából milyen lenne a helyes edzéstervem,milyen sorrendben,milyen hosszan kéne csinálnom a fent leírt gyakorlatokat heti és napi szinten és hogy helyesen teszem-e,hogy ezeket együttesen csinálom.Egyáltalán vannak olyan edzések,amik teljesen rossz párosítások együtt?Tudom hogy pl egy testépítő nem szokott kettlebell-ezni meg ugrálókötelezni,csak úgy kíváncsi lennék rá,hogy helyesen csinálom-e,amit jelenleg csinálok.


2012. febr. 19. 19:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja,és lefelejtettem,hogy így heti minimum egy edzésmentes napot is mindig tartok pihenőként.Mondták már,hogy inkább csak heti 3-4 napot kellene edzéssel tölteni és a többit pihenéssel.Ez így van?
2012. febr. 19. 19:30
 2/4 anonim ***** válasza:
a maximum az 5 edzés 1 héten és 2 nap pihi(szombat vasárnap) , de 1 óránál ne nagyon legyenek hosszabbak az edzések és ennyi edzés mellé minimum egy vitamincsomagra is szükséged van, illetve fehérje sem ártana, de ha fehérjéd nincs is, legalább az étkezéseid legyenek fehérje dúsak
2012. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

n.a leírta a lényeget.


rossz párosítás pedig nincs sportoknál, vagyis céltól is függ, de mivel írtad mi a célod, ezért sztem az így tökéletes,

bár én a helyedben a konditerem helyett beruháznék többféle kettlebell súlyra, és azzal már elég univerzálsian lehetne edzeni(persze a kondi se rossz, csak én inkább a kettlebell híve vagyok, és a te céljaidhoz jobban is passzol) + a saját testsúlyoz edzések és az úszás már elég hatékonyak lennének együtt.

2012. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

amúgy kettlebellt én innen veszek:


[link]


majdnem ugyanaz mint az eredeti, cask a lakkozás másabb, viszont fele annyiba kerül :)

2012. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!