Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit tegyek első sorban?

Mr Busta18 kérdése:

Mit tegyek első sorban?

Figyelt kérdés

kérdésem az lenne hogy elég súlyos fiú vagyok(90 kg) és szeretnék konditerembe lejárni.. de hallottam egy ismerősömtől hogy mivel én nem étkezek mindig rizst és hallat így nekem kellene tömeg növelő a fehérje mellé

kérdezném én hogy ebben menyi igazság van? és hogy mit kellene vennem kezdésnél? ugyan akkor mennyibe kerülne nekem ez kb?



2012. jún. 2. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

gondolom fogyni szeretnél, azt veszem ki a 90kg-ból

és még tömegnövelő? háááát......

2012. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
semmit egyenlőre. tömeg megvan így tömegnövelőt semmi képen ha szeretnél akkor vegyél egy jó fehérjét pro enzy fusion vagy sima nitro gold ha 2200g-osat veszed akkor 15-16 ezer körül lesz ha az 1kg-osat akkor kevesebb..6-7ezer körül meg még vehetsz mellé egy jó vitamint 2-5 ezerért és nem lesz gond na megegyél és edz rendesen. a kiegészítőktől önmagukban ne várj csodát.
2012. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
"semmit egyenlőre" az véletlen ott maradt mert megkezdtem egy szöveget és nem töröltem ki rendesen. 2ik vagyok.
2012. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindekitől a válaszokat :)
2012. jún. 2. 20:23
 5/12 Zakathol ***** válasza:

Mivel magasságot nem írtál így nem tudni az arányokat, de a 90kg-oddal valószínűleg előbb szálkásítanod kellene.

Ha 10-15kg feleslegnél több van rajtad akkor ezt javaslom.


Szálkásításhoz pedig nem tömegnövelő-, hanem szálkásító étrend kell:

Napi 3*testsúly gramm fehérje, és kezdetben kb 3*testsúly gramm szénhidrát. Az étrend szénhidrát részét úgy kell belőni, hogy a heti fogyás 0,5 és 1 kg között legyen. Ha többet fogysz 1kg-nál akkor emelj a szénhidráton, ha kevesebbet mint 0,5kg akkor pedig csökkents.

Az étrendben szereplő mennyiségeket a nap folyamán 5-6 étkezés alatt kell megenni, oszd szét sok kisebb részre.


Jó fehérjeforrások: sovány szárnyashúsok, túró, tengeri fehérhúsú halak, cottage cheese, protein táplálékkiegészítő

Jó szénhidrátforrások: minden alacsony glikémiás indexű szénhidrátforrás mint pl zabpehely, rizs(ez önmagában viszonylag magas GI-jű, de hússal és zöldséggel együtt fogyasztva ez csökken), teljes kiőrlésű lisztből készült ételek.


Kerülni kell a cukros löttyöket, fehérlisztből készült ételeket.


A napi vízfogyasztás legyen legalább 3liter, ez lehetőleg szénsavmentes ásványvíz legyen, vagy akár zöldtea (cukor nélkül természetesen)


Az étrend mellé mehet konditermi edzés, de fontosabb a heti 4-5 aerob/kardio edzés (erőltetet gyaloglás, kocogás, biciklizés) ami alkalmanként 40-50 perces legyen.


Ha a nagyja felesleget leadtad akkor jöjjön csak a tömegnövelés, de ahhoz más étrend kell.


Az hogy mennyi pénzre lesz szükséged nagyban az étrend határozza meg. Számolgass kicsit és utána majd meglátod.


Étrendkiegészítőnek multivitamint (mega daily one pl 75 napra kb 4000ft) és sima fehérjét ajánlok (ebből meg van sokféle: tejsavó protein pl VPX Syngex, Mutant Whey vagy vannak olcsóbb de kicsivel rosszabb biológiai hasznosulású kevert fehérjék mint a Power Protein vagy a Biotech Power Pro)

2012. jún. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
de ha ő erősíteni szeretne akkor nem lesz jó mindjárt a fogyókúra mert sokaknak a fogyókúra alatt kevesebb az erejük. szálkásítani pedig mire szálkásítson ha még nem alakította ki magának az izomzatot?
2012. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zakathol ***** válasza:

Túlsúlyra szerinted kell még zsír?


1. Nagy túlsúly esetén a franc se látja, hogy az étrend éppen mennyire zsírosít, alacsonyabb testzsírszázalékon hamarabb észrevehető.

2. A szív és érrendszere meg fogja köszönni, hogy nem +10-15kg-al kell a terhelést elviselni.


Hirtelen most ennyi jut eszembe.

2012. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Zakathol a magasságom 175 körül van.
2012. jún. 2. 21:14
 9/12 Zakathol ***** válasza:

Még mindig előbb a nagyja felesleg leadását és utána a rendes tömegnövelést javaslom. Ez így látatlanban elég soknak tűnik, így az egészségvédelem szempontjából is jobban jársz.


Lelkiekben készülj fel, hogy azért ez sokáig fog tartani. Egyrészt leadni a felesleget is beletelik majd pár hónapba (4-5-6), utána meg jön az izomépítés ami még minimum 1 év, hogy valami értelmes kezdjen kialakulni.


Hajrá!

2012. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitcséget és nem adom fel!!!!!!!
2012. jún. 2. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!