Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit válasszak önvédelemre?

Mit válasszak önvédelemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok,tanulni szeretnék valami harcművészetet,küzdősportot,vagy önvédelmi rendszert,csak nem tudom még hogy mit.Az alkatomról annyit hogy,170cm,75kg,26 éves,átlagos erejű vagyok,és még nem tanultam ilyet,nem verekedni,kötözködni,versenyezni akarok,hanem az utcai önvédelem lenne inkább a célom,tudom hogy sokáig tart mindent megtanulni,de valami olyasmit szeretnék ami talán rövidebb idő alatt eredményező,nem igazán olyat szeretnék amin edzésen megvernek(tudom hogy a full contact lenne jó,,mert megszoknám,de nem az én stílusom)mert ezt utcán is megtehetem és jobb esetben fizetni sem kell érte,hanem inkább valami normálisabbat szeretnék,bocsi a fárasztó kérdésért,de annyira tapasztalatlan és tanácstalan vagyok ebben a témában.Írnátok nekem stílusokat ami szerintetek a legjobban illene hozzám.Persze nekem is van ami tetszik,de ezt inkább nem mondom ne befolyásoljak senkit,van ami ezért,van ami azért tetszik és jó,nem tudok dönteni,ezért kérném a segítségeteket,köszönöm.
2012. júl. 5. 13:05
 1/5 anonim válasza:
Nekem a taekwondo tetszik a legjobban, majd valamikor akarok rá járni én is.
2012. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inosanto kali.
2012. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
önvédelemnek egyértelműen a Krav-Maga !!!! az tényleg önvédelem a többi azt harcművészet, ez önvédelmi sport ezzel járnál a legjobban! :)
2012. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a modern defendo-ban nincsen sparring arra mehetsz.

amúgy meg pl ökölvívó edzésen nem megvernek,hanem a szintedhez képest kapsz pár fülest,hogy tudd mire is jelentkeztél és ez az elején inkább lelkileg megterhelő,nem fizikailag,mert stresszel jár,mint bármilyen új összetettebb helyzet amihez nem értesz.

az utca bunyó meg maga a stressz.

ha meg nem szokod meg,hogy milyen beverni valakinek,vagy milyen amikor téged vernek le,akkor hiába a tudás,kizökkensz,ha majd be kapsz egyet élesben.

2012. júl. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
krav maga,defendo
2012. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!