Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meglehet egyszerre két kűzdősp...

Meglehet egyszerre két kűzdősportot/harcművészetet tanulni? :D én konkrétan a Kickboxra, és a Taekwondo-ra gondoltam. :D

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Értelme?:O

Alapjában véve mind2 rúgáscentrikus.A kick-box igaz,hogy kevésbé,mint a TKD,de még sincs szerintem értelme a kettőt egyszerre tanulni.

Ha a TKD-hoz boxot,vagy csak kick-boxot full contactban(bár én kick-box helyett inkább thai-box,muay,ha már küzdősportoknál vagyunk) tanulnál,úgy már látnám értelmét,de így szerintem fölös a kettő.

Am meg egyik sem harcművészet,legalábbis én a taekwondo-t sem tekintem annak,teljesen versenysport.

Szóval lehet kettőt egyszerre tanulni,de ennek szerintem az lenne a lényege,hogy olyat válasszunk az egy már elhatározott mellé,ami annak a hiányosságait tartalmazza,és ezáltal több téren leszünk felkészültek;)

2012. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a legjobb ha az egyikre jársz akkor heti 4-5 edzésre.

pl az egyik klubba mész 2x,másikba is 2-3x a héten,de a sportág ugyanaz.

ha ez nem megoldható,akkor a kickboxot az ökölvívással kombináld,ne a tkd-val.

2012. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Első: a TKD nem versenysport feltétlenül, se nem küzdősport, hanem tradícionális harcművészet.

Kérdező: itt neked arra kell figyelni, hogy melyiket választod: ITF, vagy WTF tae-kwon-do, mert ez fogja meghatározni, hogy harcművészetet, vagy versenysportot tanulsz majd.Harcművészetnél fontosak a mozgásformák, a gyakorlatok, minden technikát tanultok ütés-re, rúgásra, amit épp a tekkenben látsz (:D), és többet.Versenysportnál nem tanulják, mert felesleges formagyakorlatokkal bíbelődni, meg mutatványozni, ha egy tornado rúgással 2 másodperc alatt lerúgják a fejed a helyéről.


TKD-Kickbox...ez körülbelül annyira összeegyeztethetetlen, mint a torma és a csoki...1-2 rúgástechnikán kívül semmi egyezés nincs a kettő között.


Hogy megtanulni meglehet-e? Meg.TKD mellett muay-t, és ufc-t is űztem, persze minden időmet elvitte, de eleinte sokszor kevertem a technikákat, szabályokat, teljesen más mozgáskultúra, dinamika, minden mindenben más.


Jelenleg már csak Krav-Maga megy.Ott annyi előnnyel indultam, hogy a dinamikám meg volt hozzá az elején.De a hatásosság szempontjából ez a legjobb, ha önvédelemre is szánod.

Ha küzdősportot akarsz, akkor nagyon fanatikusnak kell lenned, és fel kell készülnöd arra, hogy nagyon fájni fog.

2012. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
1 dolgot csinálj de azt jól.A harcművészeteknek a nevében benne van a harc,mind a kettő harcolni tanít.Van értelme mindkettőt egyszerre csinálni?
2012. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Foltos Gáspár azért azt hozzá kell tenni hogy a Thai boxnál nagyon para az hogy a legtöbb hely az ilyen csilivili divat thai box szóval olyan helyre elmenni ahol nem szar az oktatás szín vonala , mert tele van ilyen selyem rambókkal nagyon nehéz . Míg kezdő csoportba van valszeg nem sokat fog tanulni . Meg ha jobb helyekre jár akkor hetente két fajta edzés nagyon sok . Én pl most váltottam egy jobb helyre (békáson a veresbe szabad stylusra ) heti két edzés van ,de fáj mindenem főleg a bal combom volt ,hogy kaptam olyat halántékra hogy az KO volt másnap hányinger szédülés . Lóf@sznak lenne kedve még máshol is veretni magamat . Szóval tényleg ahol nagyobb a követelmény ott egy kezdő nem fog helyt állni két sportba . egybe is nagyon kemény plusz ott van a minek kettő egyszerre . Először értsd meg egyik mozgáskúltúrát utána lásd meg hogy mi az amit beleépíthetsz a másikba , mert ha kettőt elkezdesz tolni olyan statikusan fogsz mozogni , mint egy body builder
2012. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nincs nagyon értelme de ha szeretnéd akkor megtaníthatnálak a Taekwondo-ra. (fekete öves vagyok)
2012. máj. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!