Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay thai, vagy ju jitsu? (lent)

Muay thai, vagy ju jitsu? (lent)

Figyelt kérdés

szóval mindkettő szimpatikus, 1,80 magas vagyok, és jó 100 kg, sajnos nem mind tiszta izom(5-10kg felesleg).

MT: ami tetszik, hogy heti 3 edzés van, azt hallottam, hogy nagyon pörgős, erősebb és gyorsabb leszel tőle, és keményebb. Ami számomra negatívum lehet, hogy a ringsport részéből legjobb tudomásom szerint kivettékn a könyöklést, ami igazán közelharc esetén az egyik legütősebb dolog lehet mind támadásban(de akár még védekezésben is).

JJ: komplex sport, nem csak állóharc, és nem csak puszta kezes harcot tanul az ember, japán kúlturából is ragad rád valami(ahonnét nem ártana ezt azt megtanulnunk sztem), negatívum lehet: hetente csak 2 edzés van, ez a drágább is(bár ez egy n-ed rangú szempont jelenleg)



2012. júl. 26. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Thai boksz az agyatlan ostoba ringbunyó, a combos rúgásokon kívül meg a térdelgetéseken kívül semmit sem tudnak. Kéztechnikájuk siralmas, ütni nem fogsz megtanulni ott, ringbe verhetetlen stílus, de utcára nem ez a legjobb választás.


A Ju-jutsu viszont nagyon jó, csak mellette tanulj ökölvívást. Mert oké, hogy a ju-jutsu is tartalmaz állóharcot, de az nem az igazi, ezért mellette tanulj meg jól ütni, oda meg boksz kell.


Szerintem Ju-jutsu + ökölvívás. Vagy ha netán budapesti vagy, akkor Savate (francia boksz) + ju-jutsu.

2012. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

heh.

ugyanazt akartam írni én is.

heti 2 jj,és hozzá 1 v 2 ökölvívó edzés.


ez a könyökös dolog meg?

ha heti 3 edzésen könyökölnétek egymást sparring alatt,szerinted milyen gyorsan sikerülne lesérülni?

főleg kezdőként,atyaég:D.

viszont védekezésre simán használhatsz könyököt-alkart,én is szoktam,főleg ha te súlycsoportod bélivel sparringolok.

2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de miért nézitek le ennyire a MT-osokat?

ott is lehet figyelni a kéztechnikára nem, néztem pár meccset, ott is meg van a kettős fedezék és ütés kombók...amúgy kicsit módosult, sajnos jujitsut nem találtam jó időpontban, mindig keresztezné a kettlebell edzésemet, vagy meló miatt nem érnék oda.amit nem szívesen hagyok ki egyszeri esetben sem, nem hogy rendszeresen... szóval most box thai box e kettő között megy a vacilálás. ugyanazon a helyen is oktatják, úgyh még az is lehet, hogy a 2 keveréke lesz belőle.


de kösznöm a válaszokat.

2012. júl. 29. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A muay thai-t sok helyen rosszul oktatják!


Figyelj én 3 évig jártam muay thai-ra, egyszer mentem le egy sima ökölvívó edzésre, olyan gyerek agyalt meg aki 1 éve bokszolt. Hidd el sokkal jobb a boksz, mert régebb óta oktatják, nagyobb hagyománya is van. A mauy thai az manapság kezd nagyon divatsporttá válni és mivel sokan csinálják, így sok bevétel is van a thai box suliknak, éppen ezért megtehetik, hogy visszavegyenek az oktatás minőségéből! Magyarul ugyanaz az a szitu, mint a legtöbb magyar karate iskolával, régebben nagyon jó színvonala volt a karaténak. Manapság pedig mi?? Kalimpálnak a levegőbe, vizsgákon mutatnak pár katát, edzésük meg olyan mint a japán nyelvtanfolyammal megspékelt aerobik edzés.


Na meg utcán úgy sem fogod, nagyon használni azokat a thai box rúgásokat, pláne nem kabátban, és farmergatyában. A bokszba lehet, hogy csak ütnek, de azt nagyon jól!

Bokszba sokkal jobb leszel csak kézzel, mint muay thai-on kézzel-lábbal. Tapasztalatból mondom. Ismerem a muay thai-t, nem rossz, kemény, szívós leszel tőle, de inkább csak versenyzésre és ringbe jó, utcára nem igazán. Nem mondom a diszkóba le tudsz majd vele csapni 1-2 plázamajmot, de egy utcán sokat verekedett keményebb cigányt már biztos, hogy nem.

Éppen ezért jobb a ju-jutsu + ökölvívás kombináció.

2012. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedv csináló:

[link]

2012. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!