Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen hatékony nyújtógyakorla...

Milyen hatékony nyújtógyakorlatok vannak?

Figyelt kérdés
már régóta taekwondo-zom, s ott nagyon kell a hajlékonyság, a rúgások miatt. Én egy "nehezen nyúlós" típus vagyok, van egy gerincproblémám is, bár ez nem számít. Mostmár kb. egy éve mindennap nyújtok 20-30 percet, s úgyérzem, nem nagyon nyúltam, akármennyire is próbálkozom, mintha az elmúlt évek nyújtásai fölöslegesek lettek volna, ill. vagy csak nagyon kicsit nyúltam. Főleg a spárgára nyújtok, illetve a vádlit. valami tipp?

2012. júl. 27. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Üdv! Én kun-fu-zom (noha kb 10 hónapja), de nekem már sikerült megcsinálnom a spárgát. Én is napi 30 őerceket(néha 45) szoktam nyújtani. Viszont lehet azért nem hatékony a nyújtásod,mert nem erőlteted meg magad,hanem csak addig csinálod,ameddig "kényelmes". (Persze lehet,hogy nem,és akkor elnézésedet kérem). Viszont ami talán, a valaha létezett leghatékonyabb nyújtási módszer annak angolul a neve Forced relaxation (orosz módszer) ha érdekel,nézz utána Pavel Tsatsouline: Relax into stretch könyvének.
2012. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!