Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Heti egy küzdősport edzés...

Heti egy küzdősport edzés elég lenne mellé?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve kettlebellezem, ijesztő fejlődést sikerült elérni a kezdeti szintemhez képest. Egy ideje heti 3 edzésre járok, és arra gondoltam, hogy szeretnék elkezdeni valami küzdősportot a pénteki helyett, viszont nem sok időm lenne rá. Hétfő-szerda kettlebell, és ahova lehetőségem lenne menni, ott csak pénteken lenne Thai-box vagy MMA edzés. Ezt még nem döntöttem el, hogy melyiket csinálnám szívesebben.

Sajnos küzdősportok terén nagyon nem vagyok otthon, hogy milyen intenzitású edzések vannak, stb.

Tehát a kérdés az, hogy vajon elég lenne heti 1db pénteki küzdősport, valami fejlődés eléréséhez, vagy akkor inkább maradjak a heti 3 kettlebellnél?



2012. júl. 31. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Maradj heti 3 kettlebellnél. Heti egy küzdősport edzés sajnos nem sokat ér, így nem lenne érdemes szerintem.
2012. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
totál kezdőként valóban nem a legjobb heti 1 ks,de ha már jártál valamire,akkor teljesen jó,hogy lemész a héten 1x és mindent beleadva sparring-olsz egy keményet.
2012. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szoondiii ***** válasza:

El lehet menni 1-et boxolni, mert jópofa sport. Heti 1 box edzéssel a mozgásod, ütésed már néhány év alatt jobb lesz amúgy. Thaiboxxal heti 3 edzéssel sem különösebben..

Kettlebell az ízületeidnek rosszat fog tenni, jó hatása lenne a változatos mozgásnak.

Tehát igen érdemes, de nem akarsz boxoló bajnok lenni. Csak élvezd, a küzdősportok szórakozásra vannak! Legalábbis harcművészeknek biztos, aki meg nagyon komolyan veszi és versenyezni megy.. annak is elsősorban élveznie kellene a kis "keringőket" :)

2012. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Utolsó: Én teljesen mást hallottam eddig a kettlebell izületekre gyakorolt hatásáról, és elég változatosak az edzések is, így abban bízom, hogy ne legyen igazad, és ne legyen baja az izületeimnek. A gyakorlatok tárházából szinte megunhatatlan.

Abban viszont egyetértek, hogy egy kicsit más stílusú mozgásra is lehetne igény mellette, bár a box sosem állt közel hozzám. Semmiképpen sem szeretném abbahagyni, mert imádom, csak ha már sikerült némi erőt felhalmozni, akkor hasznosítanám is. :)

2012. aug. 4. 00:39
 5/5 Szoondiii ***** válasza:

Kívánom én is, hogy ne legyen igazam!


Combat Sambós ismerősöm (ha valakinek ismerős még innen gyikről, a Késes Krisz) jár ki Oroszországba (muszáj neki), és nem olyan nagy divat már a kettlebell ott sem.

De úgy is érezni fogod ha neadjisten fájna valamid, addigra bika erős leszel már, és tudod milyen edzésen kell változtatni.

Sok sikert, egészséget! :)

2012. aug. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!