Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes-e kreatint szednem?

Érdemes-e kreatint szednem?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, átlagos testalkatú kb.5 hónapja gyúrok és a teremben ajánlották, hogy szedjek kreatint ugyanis tömeget szeretnék növelni. Az étrendemen is szeretnék változtatni mivel eddig szinte bármit ugyanúgy megettem mint mielőtt elkezdtem volna a gyúrást. Edzés után persze a kezdetektől fogva iszom a fehérjeturmixot. Viszont nem szeretném pl. a bodybuilder.hu-n megtalálható tömegnövelő étrendeket követni. Ez nem azt jelenti, hogy nem ennék naponta csirkehúst és barnarizst és, hogy ne tudnék felhagyni a kenyérrel de hetekig képtelen lennék egy ilyen étrendet betartani. Ha például elhagyom a kenyeret és a tésztát, ebédre és vacsorára pedig barnarizst és csirkehúst eszem zöldségekkel akkor érdemes-e kreatint szedni?

2012. aug. 7. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Étrend nélkül semmit nem ér. (Ahogy a fehérje se és alapból a testépítés se sokat.)
2012. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előbb inkább az étrendet rakd rendbe, legalább viszonylag elfogadható szintre. Szerintem a kreatin még ráér.
2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ja így nem sok értelme van hogy nem tudsz enni

amugy nem kell elhagyni a kenyeret és a tésztát sem kenyérnek ott van a teljeskiőrlésű kenyér és tészta pl: durum tészta

igen, így a fehérjeturmixnak sincsen értelme

2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én anno szedtem kreatint(kipróbálás céljából)étrendem nem volt(kajáltam sokat,csak nem gyúrós étrendet),de viszont látványosan elkezdtem formálódni.Ha hiszik az itt olvasó gyúrósok ha nem..
2012. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megfelelő étrend nélkül nincs túl sok értelme edzened.

Miért lennél képtelen betartani az étrendet?


Legalább próbáld ki, legalább egy kicsit változtass, aztán még egy kicsit...

És addig ne is vegyél kreatint.

2012. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az étrendre nem csak az izmosodás miatt van szükség, hanem az egészség miatt is. Az olcsó mainstream kaják kb úgy szarok, ahogy vannak, jobban jársz, ha áttérsz valamilyen tudatos táplálkozásra. Fejlődni ezzel is tudsz, a kreatin meg azért ér rá szerintem, hogy akkor dobjon meg, ha már haladás után akadtál be egy kicsit, felesleges ellőni rögtön az elején.
2012. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok.De akkor kb.milyen legyen az étrendem? Mit javasoltok?
2012. aug. 7. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
van egy halom étrend nem kell mindig csirkét enned, ehetsz májat is vagy halat, abba is van fehérje! van ott vagy 20 étrend, kombináld!
2012. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!