Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Jó ötlet a súlyzós edzést és...

Jó ötlet a súlyzós edzést és a testsúlyos edzést kombinálni?

Figyelt kérdés

Jelenleg így edzek: 1.nap: mell/váll 2.nap kar (bicepsz, tricepsz, alkar) 3.nap hát,láb,has.


Mondjuk egy karedzés így néz ki, ha a kettőt kombinálom, szerintem sok így egy napra, de véleményt azért várok. Eddig testsúlyos edzés nélkül csináltam a kar programot.


-fekvőtámasz ujjbegyen 3X5

-függeszkedés 3X1 perc

-húzódzkodás úgy, hogy a tenyerem felém néz 3X10

-ülve bicepsz 3X10

-fordított fogású bicepsz 3X12

-wrist roller 3 sorozat 5 kg-al

-tricepsznyújtás fekve 3X10

-szúknyomás 3X12

-tricepsznyújtás ülve egykezes súlyzóval 3X8



2012. aug. 14. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, de pl a láb-hát egy napon az nem célszerű. Pont a két legnagyobb izom. A láb legyen külön napon.

Amúgy jó az elgondolás, hogy egy-két súlyzós gyakorlat mellé beteszed az izomcsoportnak megfelelő saját testsúlyos gyakorlatot. De szerintem egy izomcsoportnál a kisebbeknél (bicepsz, tricepsz, váll) ne legyen így sem több, mint 3 gyakorlat, nagyobbaknál 4 gyakorlat.

2012. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod akkor jó. Amúgy ha nem nehezítesz a dolgokon, csak többet csinálsz erősebb nem leszel, csak jobb lesz az állóképességed. Inkább a testsúlyos edzésre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni. ujjbegyes fekvőtámasznak semmi értelme, főleg ennek a 3x5-nek, ennyi nem stimulálja az izmaidat és csak a harcművészek csinálják. Mi az a 1 perces függeszkedés? Ereszkedj le és nyomd ki magad. A húzódzkodásnak is csak annyi érelme van, hogy szinten tartsd magad A húzódzkodórúd nagyszerű lehetőségekkel kínál csak ki kell használni. De amúgy jó az elképzelés.
2012. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Montez, ha már te azt mondod, hogy jó így (kivéve ugye a "hát/láb" napot), akkor rossz nem lehet (olvastam a válaszaidat és tudatosnak tűnik, illetve az is amit mondasz).


Utolsó válaszoló: azért erősítenek ám a testsúllyal végzett gyakorlatok is. 22kg-al bicepszezek ülve, de mondjuk húzódzkodásnál nem tudok egyszerre 20-at megcsinálni, ergo ezért is építettem be a programba. Ujjbegyen végzett fekvőtámaszt az erősebb szorítás miatt csinálom, a függeszkedést dettó ugyanezért valamint az alkart is edzi.

2012. aug. 14. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi köze egymáshoz, hogy 22Kg-val bicepszezel és nem tudod

20-szor felhúzni magad?

Nem azt írtam, hogy nem erősítenek a testsúlyos edzések, sőt sokkal jobban erősítenek, mint a súlyzósok, de ez csak akkor igaz ha tudod, hogy kell.

2012. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Le van írva a fegyencedzésben. Gondolom a könyvnek ezen részével nincs problémád.
2012. aug. 14. 17:13
 6/6 Orfeus ***** válasza:

Na, leírom hogy világos legyen, neked is!


Tehát!


Ha kevered, kérdés az, hogy konditerembe jársz, vagy van 1-2db két kezes súlyzód amire rá tudsz pakolni 20-25 kilót, vagy fullos terembe jársz, nem mind1. Ha konditerembe jársz akkor szerintem úgy csináld ahogy én, az alapokat rakd bele a konditermes edzésbe. Húzóckodás, tolóckodás, fekvőtámasz, kézenállva fekvő, gugolás. Én ezeket hagytam bent!


És sokkal gyorsabban fejlődsz, nem vitás! Tehát csinálnod kell egy edzéstervet amibe kevered a kettőt. A fegyencedzésbe megtalálod amit kell, toló-húzó gyakorlatok, tehát ezeket kombináld. Például én úgy szoktam hogy mellnapon fekvőtámasz, fekvenyomás, tárogatás, és ha van kedvem még valami. A kar szintén súlyzókkal, és húzóckodás, a hát az azt hiszem tényszerű, hogy húzóckodsz, és a láb is.. Csak annyi hogy súllyal szoktam, sima gugolást pedig zárt sarokkal.


Azt kell eldöntened hogy tömeget szeretnél vagy szállkás kemény izomzatot.

2012. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!