Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Paintball vagy Airsoft?

Paintball vagy Airsoft?

Figyelt kérdés
A családommal szeretnénk egy pályát építeni csak saját célra Paintballhoz vagy Airsofthoz... A telek 25mx30m-es. Melyik élvezhetőbb játék? Melyik éri meg jobban?...

2012. szept. 27. 10:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Paintball valódi kontakt játék és nem csak műanyag szutyokkal pöccintenek meg.
2012. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Airsoft ezzel szemben élethűbb, valódi fegyverek másolata, és becsületbeli alapon megy, nem kamuzóknak való játék. És olcsóbb is, paintball golyókat 8-10 Ft/darabért lehet venni.

#1: gondolom még nem lőttek meg rendes airsoft fegyverrel. Erősebbet üt mint a paintball.

2012. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3-4 Ft/ töltény és fantáziával ugyanolyan élethű. De a fantázia nem menő a paintball meg jóval fájdalmasabb.
2012. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

airsoft fegyver erősebbet üt

egyébként meg mindkettő ugyanolyan jó sztem

2012. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az airsoft sokkal jobb, mert én szeretem a fegyvereket és az airsoft fegyverek sokkal szebbek és realisztikusabbak.
2012. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
szerintem airsoft.
2012. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 rostas martin ***** válasza:
100%
szerintem az airsoft jobban megeri vegulis joval olcsobb;realiszikusabb;es mondjuk masnap nem lesz az ember tiszta kek zold foltos
2012. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Bár egy 25X30 méteres telek elég kicsinek tűnik ilyen dolgokhoz, pl egy airsoft fegyver 50 m-ig gond nélkül célba talál.
2012. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A paintball nagyobbakat üt (AS 0,8-1,2J PB 15 környéke a határ a fegyvertörvény szerint) és tiszta bőrfelületen szivárgó vérzésű sebeket okozhat (tegnap előtt játszottam és megvannak a sebeim). A paintball golyó ára kb 10-20 ft darabonként. A paintball maszk 5-15e huf, a markernak nevezett fegyver 20-100e, de egy valamire való kb 40. A paintball kisebb távolságokra való mert mondjuk 30-40 méterre már erősen ballisztikus pályán kell megküldeni.


A paintball fegyvereknél az 1:1-es replikák nagyon ritkák és 100e fölött mennek alapból, de még azok tetején is ott éktelenkedik a tár ami egy bazi nagy bab forma, vagy szögletes dizájnolt bab forma, ezzel szemben az airsoft fegyvereknél 15-20 körül el lehet csípni a Galaxy mp5-öst ami 1:1 es replika erős ABS-ből és rendesen tárat teszel bele, szóval kinézetre tök ugyanaz mint az éles.

Nézz jútúb videókat az airsoftról! Egy gázos blovback-es géppisztoly már nagyon élethű, igaz a gázosok nem olcsók. Ha ki tudod köhögni a pálya árát akkor szerintem vegyél gázos cuccokat! Nagyon nagy a játékélménye.

http://www.youtube.com/watch?v=sD0COz4_KKo

http://www.youtube.com/watch?v=GOlesp59gio&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/watch?v=m7LGDFVaL40

http://www.youtube.com/watch?v=aNMKf7t38dM

http://www.youtube.com/watch?v=YbiaD8DIbc0

2012. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is paintballozok.

Az airsoft-osok beöltöznek katonának (terepgatya terepmintás felső, bakancs...stb.) vagy terroristának, aztán lényegében Call of Duty-znak élőben, hiteles fegyvermásolatok, taktikai játék, bele élik magukat háborús szituációkban, vannak ott szabályok hogy miszerint játsz (pl: MASZ= Magyar Airsoft Szabályzat).

Sok airsoft-os mondja, hogy a paintball puskák (markerek), nem olyan hitelesek, nem hasonlítanak az igazi katonai fegyverekre, ez igaz. Na és akkor mi van??


A piantballnak nem ez a lényege, a paintball az festékcsata, nem igazán háborús szimulációs játék (persze taktika itt is van, de nincs annyira erőltetve ez a katonás dolog, nem is kell beöltözni katonának), hanem egy buli, ott a lényeg, hogy jól megszórd a másikat festékgolyóval, ami csíp találatkor. Fájdalmasabb az airsoftnál.

Nincs bajom egyébként az airsofttal, aki szereti csinálja. Hobbynak jó. Én 2 dolog nem szeretek az airsoftosokban:

1.

Amikor az airsoftosok, fikázzák a paintballosokat hogy nem valósághű a fegyver (ami egyébként igaz, de a paintballnak nem is ez a lényege. Ja amúgy pedig vannak élethű paintball fegyverek, csak hát ritkák és drágák), na meg takonygolyókat lő ki, holott a paintball jóval keményebb és fájdalmasabb, lőttek már meg airsofttal közelről (lóf@sz XD) A paintball azért pedig csíp, mondjuk én már hozzá vagyok edzve a haverokkal.

2.

Amikor sok kis airsoftos azzal menőzik, hogy mekkora kommandósok (holott csak terepmintás ruhában vannak). Na meg amikor brutál komolyan veszik a "küldetést". (Jézusom, na ezen tudok röhögni)


De ettől függetlenül az airsoft hobbynak jó


Összességében:

Igazából egyik sem jobb a másiknál! És nem is lehet jobb! Hogy miért?

Mert a kettő nem ugyanaz.

Airsoft: Katonai harc szimulálva, megadott játékszabályrendszerben.

Paintball: Buli, festékcsata haverokkal.


Mindenki maga dönti el, hogy melyik a jobb. Órákig lehetne vitatkozni, azon, hogy az egyik miért jobb vagy rosszabb a másiknál. Egyik sem rosszabb, az a jó és a neked való amelyiken jól érzed magad, leköt és szórakoztat. Engem a paintball szórakoztat, voltam kipróbálni az airsoftot is, nem volt rossz, de nem is esetem hanyatt tőle, nekem nem jött be.

Valaki például a lasertag-ot szereti.

2012. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!