Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Paintball vagy Airsoft?

Paintball vagy Airsoft?

Figyelt kérdés
A családommal szeretnénk egy pályát építeni csak saját célra Paintballhoz vagy Airsofthoz... A telek 25mx30m-es. Melyik élvezhetőbb játék? Melyik éri meg jobban?...

2012. szept. 27. 10:28
1 2 3
 11/21 Jakus Tamás ***** válasza:

Úgy nézel elterelődtek a válaszok a 2 fél ellentétei felé.

Egy ilyen pályára tehát 25 méter X 30 méteres pályára a legjobb a paintball. Az airsoft-ot ilyen kis területen akár egy helyben állva is lehetne űzni.

A paintball-hot pedig megfelelő számú fedezék esetén nagyon jó ekkora méretű terület is.

2012. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Saját szemszögemből.


off:

Bár én Airsoftozok de a 10-es válaszolóval nagyon egyet értek. Többször tapasztaltam már ilyet a játék alatt hogy sokan teljesen úgy viselkednek mintha egy igazi harctéren lennének és élet/halál csatát vívnának. Nem azt mondom hogy ne élje bele magát az ember mert ez is a játék szépségéhez tartozik, illetve ez dobja fel az adrenalin szintet is. De amikor a sok kis gyökér nekiáll szájkaratézni hogy ez így meg úgy van a katonaságban, meg hogy egy igazi harctéren már meghalt volna akkor hülyét kapok. Nálam az verte ki a biztosítékot amikor egyszer azt mondtam kicsit szelnengesen hogy "húzgálni a ravaszt", erre kaptam egy beszólást hogy katonaságban 50 fekvőtámasz jár ezért. Ez ki a francot érdekel, nem a katonaságban vagyunk. Ez csak egy csapatjáték amit élvezni kell és nem kell véresen komolyan venni.


on:

Kedves válaszoló, ezt neked kell eldöntened. Én speciel azért szeretem jobban az airsoftot, mert becsület alapú játék. Vagyis pár hónap alatt simán kiderül hogy ki ilyen sunyi kamuzós ember, és megmondjuk neki hogy nem látjuk szívesen a játékokon.


Illetve én úgy tekintek az airsoftra mint egy "féltechnikai" sportra, nem pedig katonáskodásra. Egy komolyabb játékra elég sok cuccot kell magaddal vinned, de ha túl sok cucc van nálad akkor hamarabb kifáradsz, nem mozogsz olyan jól, de ha kevés akkor kompromisszumokat kell kötnöd amik lehet hogy később visszaütnek.


Valamint az airsoft fegyverek tuningolási lehetőségei, sokrétűsége, és a szabályzat (MASZ) miatt is nagyon szeretem. Ezért is említem féltechnikai sportnak.


Ha csak egy ekkora telken szeretnétek játszani akkor én egy max 350FPS erejű airsoftot ajánlanék. Azzal is el lehet találni 40 méterről egy mellalakot.

2012. szept. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A 10-es válaszoló vagyok.

Hiába vitatkoznánk ezen, hogy melyik a jobb, mert igazából egyik sem és mindkettő! Kinek a pap, kinek a paplan!


Viszont ami engem nagyon idegesít, hogy 10 airsoftosból 9 azt válaszolja mindig, ha a paintballról kérdezik, hogy: "A paintball markerek nem élethűek, mint az airsoft fegyverek".


Istenem még mindig itt tartunk???! Ekkora fogyatékosokat, hogy csak ezzel tudnak takarózni. Mikor jönnek már rá végre, hogy teljesen más stílusú a paintball?

Én amikor voltam egyszer airsoftozni, komolyan mondom meg sem érzem azokat a kis BB skulókat, de semmit sem érzek belőle. 1-2 alkalommal éreztem, amikor rövid ujjas pólóban voltam és a csupasz alkaromat eltalálták, de semmi, kicsit csíp, piros 5 percig aztán szevasz, semmi. Aki régóta paintballozik, annak az airsoft az lóf*sz, fájdalom szempontjából.

Nekem az airsoft játék hangulata sem tetszik. Jó társaságban biztos jó móka ez is, de ahogy néztem az ilyen airsoft csatákat állandóan megy a veszekedés, és húzzák az időt. A paintball az sokkal élvezhetőbb számomra, gyorsabb, rugalmasabb és gördülékenyebb játék, még akkor is ha totál kezdők és/vagy új tagok is vannak a csapatban.

Míg az airsoftnál csak akkor gördülékeny, rugalmas és élvezhető a játékmenet, ha összeszokott, becsületes és tapasztalt játékosokból állnak csapattagok. Ezt nem én találom ki, ezt több airsoftos ismerősöm is mondta.

Valamint a paintballba nem arra megy ki a játék, hogy ki győzzön, hanem maga a festékcsata, a szórakozás és a jókedv a lényeg. Míg az airsoftosoknál igen is számít nekik az eredmény, a legtöbb "hobbykommandósnak" csak ez kell jóformán, és amikor elkezdődnek ezek a veszekedések, akkor már nem is annyira élvezhető a játék.


Egyik haverom még régebben velünk paintballozott 2 évig, utána elment airsoftozni egy társaságba 1 évig, egyik sem jött be neki igazán. Kipróbálta a lasertag-et, azóta bele van b*zulva, van már saját csapata is. Megtalálta a magának valót.


A Kérdezőnek pedig csak annyit, hogy szerintem ekkora területen simán jó az airsoft és a paintball is.

2012. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Valamit még elfelejtettem ,a telek mellett van egy kis erdő is...ami szerintem alkalmas airsoft és/vagy paintball játékokra.
2012. szept. 29. 23:01
 15/21 anonim ***** válasza:
#10-es Ha egyszer valakinek tetszenek az igazi fegyverek, akkor miért ne lehetne nála szempont, hogy ugyan úgy néz ki a játék fegyvere, mint a kedvelt igazi fegyver? Attól, hogy te nem szereted a katonai dolgokat, még el kell fogadni, hogy másnak ez tetszik. És így gondolom érthető miért jönnek a realitással. Úgyhogy ezen kár idegesíteni magadat. Örülni kell, hogy van ilyen is, meg olyan is, mint ahogy ezt le is írtad :D
2012. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 WsAkos válasza:

Mondom miért jobb az airsoft:

-Jobbak a fegyverek

-Realisztikusabb

-Úgy néz ki mint az eredeti

-Olcsóbb a töltény

-Szabadon használható,a paintball összefestékezi a kertet


És mindenki tartsa tiszteletben a másikat.

Vannak akik az Airsoft-ot szeretik,vannak akik a Paintballt.

2012. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
én az airsoftot ajánlom a #16-os kommentel alátámasztva ;))))) . SZERINTEM(!!!!) sokkal élvezetesebb,és jobban bele tudja élni magát az ember (PRIVÁT vélemény!!!!)
2012. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 hun46y3 ***** válasza:

Ejj, de nem szeretem, amikor ezt a két jó sportot hasonlítgatják össze...

Komolyan, mintha a kosárlabdát kevernénk a focival..

//a kosár azér jobb, mer csak és barom aki rúgja a labdát//azér jobb a foci, mer csak és hülyeség kézzel nyúlni a labdához//

Két azonos témán alapuló, de amúgy tejesen különböző sportról beszélünk.

Egyik sem rosszabb a másiknál.

Sajnos mindig vannak olyanok, akik rontanak egy-egy játék hangulatán, de hol nem találsz ilyen embert?

Nem a kivételes negatívumok alapján kell megítélni egy sportot.

Szerintem mind az Airsoft, mind a Paintball egy izgalmas és érdekes Milsim játék.


A kérdésre térve:

Egy dolgon múlik az egész-Pénz.

Ha Tudtok rászánni többet is (értem, hogy összesen 2-3 százezer forint is lehet) akkor a paintballt javaslom, mert viszonylag kicsi a terület, viszont sok munka lesz vele.

Ha kisebb a költségvetés, akkor airsoftot ajánlanék, de azt csak pisztolyokkal, esetleg a kisebb fegyverekkel (mp5, p90, uzi és barátaik)


Mindkét esetben fontos, hogy legyen tele a pálya akadályokkal. OSB lapokból építsetek falakat, gumiabroncsok, lövészárkok, legyen egy kis labirintus jellege a dolognak.


És ne hallgassatok a vitázókra, mind két sport nagyon jó, tényleg az döntsön, hogy hogy tudtok rászánni.

A Paintball drágább, de talán jobb lehet ezen a pályán.

2012. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

én az airsoftot válsztanám

szerintem joban kijönétek és élethüb

én szeretem a fegyokat ugy , hogy airsoft!!!!!

2012. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az airsoft király.

A múltkor beöltöztem terroristának, igaz, nem teljes a cuccom, de már majdnem.

Abban szaladtam le, mert már vártak a haverok a kocsiban lent, a rendes cuccom volt táskában.

Az a hülye házmesterné meg meglátott és tátott szájjal lesett rám.

Mondtam is, mit bámul, megyek bankot rabolni, mi ezen az érdekes.

Mire hazamentem, ott voltak a zsaruk, állítólag csőre töltött stukkerral rohamozták meg a lakásunkat.

Hát, leb@asztak rendesen

2012. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!