Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nem fejlődik a bicepszem/trice...

Nem fejlődik a bicepszem/tricepszem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amit eddig csináltam:

Állva kétkezes bicepsz,ferde padon egykezes bicepsz,kalapács bic.

Vagy bicepszgép,kábeles áthúzás,madárfogásos bic.,ülve emelés,koncentrált bicepsz.

Tricepszre:

lórúgás,hátsófekvő,kábeles lehúzás változatok,tolózkodás.


Fiatal vagyok(16 éves) ezért a könyököt nagyon megterhelő gyakorlatokat még nem csinálom.(pl."koponyatörő") Ez baj?

Vagy milyen gyakorlatokat csináljak? Már variáltam ezeket,próbáltam szuperszettben stb..

Néha sikerült ezekkel a gyakorlatokkal égető,izomlázas edzést összehozni,de az esetek nagyrészében edzés után szinte semmit se érzek a karomban,nehezen fejlődik.Miért?

Elég sok húst eszem,hozzá tojást,van fehérjeturmix,szóval elvileg megvan az elegendő tápanyag. 16/F


2013. jan. 31. 21:34
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és bukásig csinálom a gyakorlatokat.
2013. jan. 31. 21:35
 2/28 *Glissade* ***** válasza:

Pont a lényeg maradt ki a kérdésegből:) Illetve csak süt rólad a hozzá nem értés.

De nem szeretnék bele szólni, mert nem testépítő vagyok.


Csak annyit írok, hogy sürgősen olvass utána a dolgoknak, mert nem jól csinálod.

2013. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Más se fejlődik vagy csak ezek nem?
2013. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Más rendesen fejlődik.

Glissade, kb. másfél éve kondizok,nem vagyok nagy szagértő..de mondd el mit írtam le rosszul,ha az segíthet a megoldásban.

2013. jan. 31. 21:42
 5/28 anonim válasza:

Szia!


Nézz utána testépítő oldalakon. Ott mindent elmondanak mit, hogyan, mennyit stb.

A teremben figyelgesd az öreg rókákat:) (én is sokat tanultam így) mert tőlük is el leshetsz ezt, azt!


Ne aggódj! Ha kitartó vagy és utána nézel a dolgoknak, fejlődni fogsz!

2013. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Utánanéztem.

Mindenhol ezeket a gyakorlatokat írták.

Kértem tanácsot a tapasztaltabbaktól,ők is adtak pár tippet,abból se lett semmi..

2013. jan. 31. 21:46
 7/28 *Glissade* ***** válasza:

Jó de nem szeretnék itt okoskodni, mert nincs mire fel.

DE

1. Az izomláz nem feltétele a fejlődésnek.

2. Ha izmosodni akarsz, akkor nem kell bukásig edzeni. Akkora súly kell amivel 8-12 ismétlést meg tudsz csinálni.

Illetve minden testrészre edzeni kell.


Nem írtad mennyit pihensz. Fehétjéből meg asszem, annyiszor 2-2,5g kell ahány kiló vagy, és a ch is valami ilyesmi arányban.

2013. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 *Glissade* ***** válasza:
Nem a gyakorlat a lényeg, hanem a végre hajtás.
2013. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha a kaja stimmel (biztos hogy stimmel? ), akkor rossz a kivitelezés vagy a súlyválasztás. Homlokra engedést (skull crusher) is csinálhatod nyugodtan. Nem kell eszetlen súlyokkal dolgozni + tudod a könyöködet is kímélni. Ha a felkarod nem teljesen merőleges a testedre, hanem picit megdöntöd a karod a fejed felé, akkor az leveszi a terhelést a könyökökről, viszont ha túlságosan hegyes a szög, akkor a válladra megy rá, tehát ésszel. Tricepszre csinálhatsz szűk nyomást, tricepsznyújtást (ülve vagy állva). Bicepszre nekem a scottpad eléggé bevált, jól bedurrant. Akkora súlyt válassz amivel 10-12 ismétlést meg tudsz csinálni, bár ez is egyénfüggő. Valaki a magasabb ismétlésszámot szereti, valaki csak 6-8at csinál, de szerintem karra hatásosabb a 10-12 esetenként 14-16 ismétlés. Ha eddig magas ismétlésszámmal dolgoztál, akkor emelj a súlyon és csökkent az ismétlésen.
2013. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ugy tunik neked nem használnak az izolácios gyakorlatok, sebaj.

Bicepsz:

huzodszkodás sullyal bicepszhez 3*8-12

"Csaló" bicepsz. A könyököd maradjon a helyén alsó hátból csalj.3*8-12

Body drag curls( ird be googleba) 3*8-12


Tricepsz

Tolódszkodás padon/ tolodszkodás derékszögig 3*8-12 mindkettő sullyal

Még ha tartani is kell egy picit a lábad akkor is sullyal ( fura de müködik)

Szük fogásu fekvenyomas 3*8-12

koponyatörő kézisúlyzokkal 3*8-12

2013. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!