Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek ez egy jó edzésterv?

Whiteryback kérdése:

Szerintetek ez egy jó edzésterv?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Ebben a kérdésben 3 kérdést szeretnék megfogalmazni?


1.Kérdés: Szerintetek ez az edzésterv jó:


Evés után futás 150m-t futtok 3-4 szer.Utána 25 fektőtámasz,25 felülés,25 székezés,25 tricepszezés stb. testsúllyal való edzés + 50 db bicepszezés 4kg súlyzóval.Ezután úgy nevezett másik edzés a súlyokkal való edzés.9-10kg sulyzóval 25db bicepszezés,hátazás,mellezés.De eztett idővel emelném.


2.kérdés: Kaja előtt vagy után kell gyúrni?


3.kérdés: Edzés előtt kell futni vagy után?


Kösszi a válaszokat előre is.



2013. ápr. 13. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy kis állóképességre és minimális erősödésre jó lesz, de idővel osztott edzésterv kellene majd és növelni a súlyokat, ha izmosodni is akarsz.

Futni súlyzós után kellene. Kaja kell edzés előtt 1-1,5 órával és edzés után is azonnal valami gyorsan felszívódó fehérje és gyors szénhidrát. Ha nincs tápkieged (protein+ dextróz pl), akkor egyél utána sült vagy főtt tojást, pl rizzsel.

2013. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok 45 kg-al.Jah és attól,hogy edzek sportolhatok,focizhatok? Jah és az igaz,hogy egy nap kihagyás kell mert regenerálodnia kell az izomnak?
2013. ápr. 13. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor még ne súlyzózz, majd csak 15 évesen, addig menjen saját testsúlyos edzés, pl fegyencedzés, keress rá.

Igen kell pihenő nap is. De foci az mehet mellette, én is nyomom.:)

2013. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kaja után NEM SZABAD edzeni. Hogy miért? Mert akkor az össze vér a hasadhoz áramlik, az emésztés lesz az legfontosabb feladat. Én kardiózni nem szoktam (kezdjük ott hogy azzal a pár száz méterrel semmire se mész), csak súlyzós edzés, utána egy turmix amiben van fehérje és szénhidrát, utána kb. fél óra múlva eszek.

Ha kardióznék, akkor heti 3x20 percet futnék. Az nem kardió, amiben megállsz. Csináld végig rendesen a 20 percet, és ne úgy mint ha aeroboznál, hanem úgy hogy a végére összeess a fáradtságtól.

2013. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen akarsz edzeni (12 évesen is lehet, ha szeretnél) akkor nem egy nap kell az izmoknak, hanem egy HÉT. Persze, csak akkor ha úgy edzel mint az állat, ennek az a jele, hogy ha pl. lábazol, akkor 3 napig alig tudsz lábra állni, és még az 5-6. napon is érzed, hogy fáj.
2013. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor saját testsúlyos edzés mehet?PL: fekvő,székezés stb..?

Szerinted/szerintetek 45k 12 évesen normális? Még hízhatok? Mert a többi osztálytársam mind 50 felett vannak alatt nem.én régen edzetem fekvőket nyomtam 100-at mindennap a tesóm is látta,hogy nagyobb lett a mellem.Futás helyett vagy melett lehet ugrálókötelezni.Mert ma köteleztem és sokkal jobban elfáradtam mint egy futásnál vagy focizásnál.

2013. ápr. 13. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, menjen a saját testsúlyos edzés. Neked még nem kéne súlyzózni, vigyázni kell ilyen korban a gerincre és az ízületekre. Még rengeteget fogsz fejlődni, most kezd majd beindulni igazán a hormontermelésed, ami elengedhetetlen az izmosodáshoz.
2013. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Montez te mióta edzel és hány évesen kezdted el? Te is saját testsúllyal kezdted el?
2013. ápr. 13. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:
27 éve edzem 15 éves korom óta súlyzókkal és megy saját testsúlyos is.
2013. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a válasz adok legtöbbjével szemben azt mondom hogy az edzés előtt kell egy keveset enni mert akkor feltöltődsz energiával és jobban fogod bírni, persze ne egyből edz mert az tényleg nem jó, és ha végeztél az edzéssel akkor egyél sokat hogy jól beépüljön a szervezetbe.
2013. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!