Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kevés lenne bicepszre a 17 kg...

Kevés lenne bicepszre a 17 kg ilyen testsúly mellett? Napi mennyi fehérje kell egy ilyen súlyú embernek mint én?

Figyelt kérdés

191 magas és 94 kg vagyok. A hasamon van egy kis felesleg de tényleg kevés és ha beszívom nem is látszik semmi... viszont nem látom, hogy szálkásodnék karra vékonynak látom magam főleg alkarra... a karok edzése nálam 17 kg-al történik ez mind fel mind alkarra... egykezes 17 kg-os súlyzóval edzek, csavaros állíthatóak a súlyok rajta. Napi mennyi fehérje kell egy 94 kilós embernek az izomzat fejlődéséhez? Van egy haverom ő 75 kg 175 centi kb és full száraz izom, keményen néz ki. Én meg nem szálkásodom, pedig mérsékeltem a szénhidrátot, de nem tudom nagyon alacsonyan tartani, munkahelyen nem ehetek egész nap húst.


24/F



2013. ápr. 27. 15:06
 1/3 A kérdező kommentje:
amúgy ezzel a 17 kg-al is rohadt nehezen mennek az ismétlések.. alig bírom behúzni mikor bicepszre tolok vele
2013. ápr. 27. 15:07
 2/3 Simon0211 ***** válasza:
Kicsit elvagy tévedve a dolgokban, de sebaj. Az hogy konkrétan mennyivel bicepszezel nem lényeges a kérdésed szempontjából. Alapvetően a testépítés két részből áll: a tömegnövelésből és a diétából. A tömegnöveléskor izmot pakolunk fel és vele jön némi nem kívánatos zsír is. Ebben az időszakba testsúly kilónként 2g fehérje az ideális és 3-5 g szénhidrát testsúlykilónként. Ha a testépítők elérték a kívánt száraz izomtömeget, akkor jön a diéta amikor a felépített izmok megtartása mellett leadják a fölöslegbe feljött zsírt. Ekkor az edzésük is változik kicsit, bejönnek aerob edzések stb. és diétás étrendet fogyasztanak. Megnövelik a fehérjebevitelt és lecsökkentik a szénhidrátbevitelt. Míg tömegelési időszakba a napi kalóriaigényük felett esznek 500 kalóriával, h hízzanak addig a diéta alatt 500 kalóriával a napi igényeik alá mennek. Az izmok növekedése összetett folyamat és nem férne bele egy kommentbe, de a lényeg h megfelelő étkezésünk legyen és megfelelő intenzitású edzést végezzünk mellé és természetesen eleget pihenjünk. Ha esetleg bármi részletesebben érdekelne, írj nyugodtan privátba.
2013. ápr. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát nem vagy egy erős ember, de Simon barátunk megválaszolt mindent:)
2015. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!