Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kéztörés mint jó önvédelmi...

Kéztörés mint jó önvédelmi gyakorlat?

Figyelt kérdés
17/F olyan helyzetben vagyok hogy kb magamra haragítottam egy tucat embert.. nem mindegyik erősebb nálam, de én arra gondoltam ha verekedés lesz, egyből orrtörésre és aztán egy könyökhátra törésre megyek! ez tényleg komoj eset, erőm van hozzá, de egyáltalán nem szeretek verekedni.. Vmi jó technikát tudtok ajánlani vagy amivel kiütöm, mert kicsit nehéz lesz ép bőrrel megúszni 5 ember ellen minimum.
2013. máj. 21. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahol eltöröd valaki kezét (hacsak nem hasonló szándékkal közeledett feléd) az már rég nem önvédelem.

A kéztörés pedig nagyon tág fogalom, amit nagyon sokféleképpen tudsz elérni. Azonban pontos anatómiai tudás, avagy erre irányuló technikák ismerete nélkül igencsak nehézkes eltörni bárkinek is a kezét.

Máskülönben törött kezű emberek mászkálnának a gettóban, nem olyanok, akiknek a fogát verték ki.

Dióhéjban ennyit erről. A kéztörés dolgot verd ki a fejedből, hacsak nem Ju Jitsu-zol vagy Aikido-zol 10+x éve, akkor nem fogod te senki kezét eltörögetni.

5 ember ellen meg lehetsz akármekkora harcművész, fuss a pics@ba, ennél többet nem tehetsz. Hacsak nem te vagy maga Chuck Norris.


De talán még akkor sem...

2013. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát én eleve arra számítok h nekem fognak esni, ezért gondoltam hogy kezdeményezek egy orrtörést ököllel, aztán valahogy hátratöröm a könyökét, hogy ne legyen 1 el bajom.. maradt a többi :))
2013. máj. 21. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg ahogy a Móriczka azt elképzeli. Hátratörni a könyökét? Látszik, hogy fogalmad incs az egészről. Meg nem olyan egyszerű eltörni valakinek az orrát sem. Főleg, hogyha támadnak, akkor egyszerre fognak, több oldalról rendszerint.

Vedd ki a biliből a kezed, mert csúnyán megjárod. Ezt most a lehető legjobb szándékkal mondom neked.

2013. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg nyugodtan bunyózz csak. hülyébbre nem tudnak verni...
2013. máj. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:)) most mér? :P elkapnám úgy h a földre kerül, és eltöröm a kezét legalább nem lesz gondom vele :D marad időm a többire :))
2013. máj. 22. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendben. Én lemondtam rólad. Élj csak tovább az álomvilágodban, amíg beléd nem állítják a bökőt hülyegyerek...
2013. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
na sikerült ép bőrrel megúszni a komoj szitut?
2013. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy verekedés nem nagyon lehet megtervezni.

Volt, hogy 3-an jötten nekem, de olyanok, hogy egy is nagy eséllyel meg tudott volna verni.

Nem ütöttem vissza, csak elkezdtem dumálni nekik.

Igen kaptam egy ütést és néhányszor meglöktek, de végül ennyi bajom lett. Semmi!


Csak azért mondom, mert volt gyerek a kerületben aki 1 hétig kórházban volt. Nem éri meg.


Amúgy meg egy orrtörés kb. annyira nehéz mint eltörni egy ceruzát.

Egy ütés és kész!

2013. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na mi a helyzet?
2017. jún. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!