Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meghalt Erőss Zsolt hegymászó?

Meghalt Erőss Zsolt hegymászó?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:

Egy újabb kopjafa a Szemlőhegyi barlang tetején... két névvel. Úgy haltak meg, mint a Mount Everesten 1926-ban Mallory és Irvine, aki szintén a hegyen nyugszanak, sok-sok, kevésbé hírneves hegymászóval együtt.

[link]

2013. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
Én még nagyon reménykedem. Nekem Erőss Zsolt hatalmas példakép!
2013. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim válasza:
Enyém a 3. hozzászólás. Nem érdekelnek a negatív pontok, bár most is sírok. Jó nem. Nyilván mögöttes üzenete van annak a hozzászólásnak. Nyilván nem vagyok gonosz. Nyilván nem azért írtam, mert boldogságot okoz a tudat, hogy meghalt Erőss Zsolt. A mögöttes üzenet, ami amiatt lett mögöttes és nem nyilvánvaló, hogy nyilvánvaló módon nem sokan értették meg, az az, hogy szvsz az extrém hegymászás költsége aránytalanul sok emberélet. Szükségtelen halálnemnek tartom Erőss Zsolt halálnemét. Nem vagyok a sport ellensége, haltak már meg emberek hétköznapi sportban, én csak ezt a nagy mértékű aránytalanságot nem tudom tolerálni, amivel az extrém hegymászás jár.
2013. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:

A spanyolok valami olyasmit mondtak, hogy Kiss Péter

(a társa) lezuhant-

Így meg ki segítsen Zsoltnak?

2013. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:

Ki tudja

Még hétfőn tudtak vele beszélni a rádiótelefonján

2013. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
0%
Borzasztó, hogy ott ennyire nincs szervezett mentési lehetőség!
2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
93%
16: tudod te egyáltalán miről beszélsz, és tudod te egyáltalán mi az az ott? Ott? 8000 méteren milyen mentést akarsz? Nincs ott semmi! Nem tudsz hová menni, nem tudsz mit enni, nem tudsz mit inni, és nincs levegő! Nem lehet máshogy felmenni csak gyalogosan, nagyon lassan és embertelen körülmények közt. Semmilyen állat vagy növény nem él ott, maximum mikrobák, nem véletlenül. Nem életre alkalmas terület! Nincs oxigén, vagyis harmadannyi van mint kéne, amitől a szervezet kimerül, és olyan lassulás következik be, ami miatt az idő és térérzet felborul. Éhesen fáradtan, oxigénhiányosan, szomjasan, -30 fokban az 5 méter is 500 méternek tűnik és az 500 méter is tűnhet 5 kilométernek. Semmit sem lehet tenni, és egy Isten háta mögötti helyről beszélünk amúgy is Nepál mellett, ahol a civilizáció elég gyér, szerinted mit lehetne tenni? Szerintem semmit! Aki oda felmegy az hasonlít ahhoz az emberhez aki orosz rulettet játszik, ennyi. Mindenki fel van készülve hogy ott fog meghalni, úgy indul el felfelé, és ez most nem olyan mint egy hajóút vagy egy ejtőernyős ugrás vagy egy vad vízi evezés, innen elég kis eséllyel térnek haza emberek, ha valami nem tökéletesen úgy zajlik, ahogyan annak zajlania kell, és most elég sokminden felborította a tervüket. 8000 méter felett aki magától nem jön le azt senki nem hozza le akár él akár meghalt, az ott marad.
2013. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.


Na de egyértelműbben fogalmazok.

Sok hegymászó ismerősöm van, tőlük tudom, hogyan megy ez a gyakorlatban.


Játszunk el a gondolattal, hogy felmennek a serpák és ott találják Zsoltot és a társát, vagy akármelyiküket a sátorban a táborban vagy valahol mellette, és mondjuk élnek, de nem tudnak lábra állni már, mert annyira legyengültek, fagyási sérülések, vagy akármi.

Nos ebben az esetben ne gondold, hogy a serpák mint valami balesetest hordágyra vagy másra helyezik és lehurcolják 8000!!!! méter magasból a járásképtelen hegymászót.

Nem erről szó sincs, ha ilyen eset lenne/lett volna, akkor egyszerűen otthagynák őket meghalni és elindulnának lefelé, különben ők maguk is ott pusztulnak.

Ez most lehet kegyetlennek tűnik, de ezt tennék, és ez egy elfogadott dolog a Himalája halálzónájában.

2013. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
Még egy dolgot leírnék. Ha most valaki (aki profi hegymászó) oda akarna menni, hogy felmenjek menteni, az egy hónap múlva indulhatna fel a hegyre, mert ennyi idő az akklimatizálódás. Ha ez nincs meg, akkor lehet félúton meghal az illető. Szóval csak az menthet aki ott van és benne van ebben az egész túra időszakban és maga is aktív túrázó mászó, vagy éppen serpa. Ha ezek az emberek elfáradnak elfogynak, akkor nincs utánpótlás.
2013. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
0%

De miért nem lehet őket megtalálni?

A mobiljukat sem lehet "észlelni"?

Még akkor is, ha kikapcsolták

2013. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!