Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meghalt Erőss Zsolt hegymászó?

Meghalt Erőss Zsolt hegymászó?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:

Remek, és a helikopter hogy megy fel 8000 méter magasba? o_O


Légcsavarhoz levegő is kellene...


Meg minek mennének fel? Holtesteket nem szoktak keresni a hegyekben, lehozni meg nem lehet senkit aki nem tud lábra állni. Nem megy oda fel sem 10 serpa sem 1.

2013. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
90%
Én reménykedtem és még mindig reménykedem, de sajnos percről percre kicsi az esély. Erőss Zsolt élete volt a hegy, a társáé szintén. Kiss-nek az első 8000ezres csúcstámadása volt Zsoltnak a tizedik. Ott haltak meg ahol a legjobban szerettek élni, és valószinű, hogy ott maradnak örökre. Isten nyugasztalja őket!
2013. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy Erőss Zsolt ott akart meghalni, de azt meg pláne nem hiszem, hogy Kiss Péter így, és ott akart volna végleg búcsút venni az élettől!

Vagy hősködtek, vagy baleset történt, vagy egészségügyi probléma okozta a bajt, de ez utóbbi pedig összeköthető a felelőtlenséggel, mert tudják, hogy oxigénpalack nélkül olyan magasan az életükkel játszanak, nem a hideg és nem azért mert hegyen vannak sziklák közt, hóban jégben, hanem azért, mert oxigén nélkül ödémák jöhetnek létre, és egy teljesen egészséges ember is meghalhat fagyás, esés, és bármilyen baleset nélkül. Ilyen szempontból pedig felelőtlenség játszani a szervezetünk tűréshatáraival, ez már nem sport az én szememben.

2013. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

33 vagyok, sőt pontosítok, ez teljesen olyan mint a heroin vagy bármilyen drog. Jó játék meg mámoros érzés, és mondhatom, hogy minden belövés után majd úgyis magamhoz térek, de csak egyszer lőljem túl magam és akkor annyi. Ilyen szempontból semmi különbség egy drogos és egy felelőtlen hegymászó között, mégis a hegymászót dicsérik a heroinistát pedig kinevetik és lenézik, mert hogy tönkreteszi az életét.

Nem akarok filozofálgatni ezen, de ha nagyon részletesen végignézzük és végiggondoljuk akkor a felelőtlen hegymászó és a heroinista közt semmi különbség sincs.

2013. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 Sertés válasza:
Igen, meghalt. Sajnálom a gyerekeit. :-((
2013. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:

Ez nem felelőtlenség!!! Mindkét ember tapasztalt hegymászó volt, és tisztában voltak a hegymászás minden veszélyével, az objektív és a szubjektív veszélyekkel egyaránt. A hegymászás a leghalálosabb tevékenység (talán a barlangi búvárkodás lehet vele pariban, bár azt nem űzik olyan sokan), ők ketten pedig a legnagyobb téttel kezdték játszani a játékot, és egyszerűen vesztettek. Benne volt a pakliban, a rossz lapot húzták ki. Ennyi...


Mondjuk az egy másik kérdés, hogy Erőss Zsolt miért szegte meg az "aranyszabályt", ami a visszafordulás idejét illeti, és miért folytatták útjukat a csúcs felé olyan későn? Ezt mondjuk nem értem...


Amúgy a profi hegymászói körökben már csaknem két évtizede csupán az oxigénpalack nélküli csúcshódításokat ismerik el, mint sportteljesítményt. Ez azóta van így, amióta beindult az Everest-turizmus a kilencvenes évek elején, és kiderült, hogy olyan emberek is képesek feljutni a Föld legmagasabb pontjára (persze kellő mennyiségű serpa tuszkolása közepette, és megfelelően oxigéndús levegő belégzésével a palackokból), akik addig csak legfeljebb képeslapon láttak hegyet... Ezért aztán a hegymászói "elit" részben azzal tudott kiválni az Everest-lázban égő amatőrök apadni nem akaró folyamából, hogy egyszerűen oxigén nélkül másztak, és így ez lett a norma manapság.

2013. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
Mull Pasha: én ezt értem, de a hegyi betegség az jelen van és nem lehet azt mondani, hogy tudom mikor jön rám, és tudom, hogy ha megyek még 2 métert akkor rosszul leszek de ha csak másfelet akkor még nem. Ez olyan nemnormális dolog mintha palack és ruha nélkül mennénk mélytengeri búvárkodásra, hogy vajon meddig jutunk le és vajon melyikünk kap először rohamot lefelé ment vagy felfelé menet. Ez nem játék, de még csak nem is sport így már. Ez sima öngyilkosság, vagy orosz rulett.
2013. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
abban is biztos vagyok, hogy aki az elmúlt években a legtöbbet ártott a mászós sportoknak, és rossz közvéleményt alakított ki a stílusával és a túlzott vakmerőségével és felelőtlenségével az Erőss Zsolt volt. Erről persze nem kimondottan Ő tehet hanem a média, mert foglalkozott vele, és mert meglovagolta a baleseteket és a tragédiákat amik Zsolt körül és vele történtek. Nyilván csak az a jó hír a médiában ami rossz hír vagy tragédia, vagy megbotránkoztató.
2013. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
rt.hir24.hu/expedicio/2013/05/22/hivatalos-nincsenek-eletben-eross-zsoltek/
2013. máj. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!