Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyi fekvőtámaszt kell...

Whiteryback kérdése:

Mennyi fekvőtámaszt kell nyomni ha az erőmet akarom növelni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok.Én először az erőmet szeretném növelni utána az állóképességemet.Az erő növeléshez a fekvőből mennyit kell lenyomni?A fekvő több fajtáját csinálnám: szűk,széles,és a rendes fekvő vagyis a vállszélességű.De ha az erő növeléséhez kevesebb fekvőt kell megcsinálni akkor tudom,hogy kell nehezíteni.Mellette csinálnék tolódzkodást,haspért,felülés stb... A huzódzkodás még nem megy. :(

2013. máj. 24. 07:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Az erőt úgy tudod növelni, ha nehezíted, és nem tudsz többet elvégezni 8-10 fekvőnél. Vagyis mehet pl egykezes fekvőtámasz vagy egy hátizsákba a hátadra teszel súlyokat és azzal nyomod a fekvőt, de ez meg a gerincednek nem tesz túl jót.
2013. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

4-8 darabot egy szériában kb. vagy amennyit Montez írt.


De mondjuk egy kézen, mert ugye nehezítésről volt szó.

2013. máj. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Kezdő bróker válasza:
48%

Ha erőt, valamint izmot szeretnél növelni: Akkor ez esetben ajánlom a konditermet, megfelelő táplálkozással, fehérje szedéssel.

Ha tömeg növelni szeretnél ez esetben mehet a kreatin is egyaránt. Attól függ, hogy mennyire vagy motivált sportban.

Nyáron 6-7 órát sportolok. Reggel felkelek 10-12 ig konditerem gyúrás, délután boxolás, este konditerembe kardió edzés futással együtt.

2013. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok és nem akarok súlyokkal edzeni.Azért annyira nem vagyok erős,hogy menjen az 1 kezes fekvőtámasz.A hátizsákost azt tudom,hogy nem jó gerincre hála a jó istenek nekem nincs gerincferdülésem és nem is akarom,hogy az legyen.A szűkből 7-10 db megy szóval azzal szerintem edzek mert 10-nél tovább még nem megy.A fekvőből 12-15 megy.Hát én úgy akartam,hogy 20db fekvő szűk,tágas,váll széleségű fogással megy.Akkor nehezítek.PL: A lábamat felteszem, vagy valami hasonló.Az ötlet meg van de amúgy is tudnék kitalálni nehezítéseket.Szóval akkor lépek úgymond szinteket ha már 20 megy.Mert hallottam,hogy 20db felett már csak az állóképességet növeli.Az állóképességet nyáron futással fogom növelni szóval az edzést erő,kordináció stb.. növelésre gondoltam.Tudom,hogy látványos izmaim saját testsúlyos edzéstől nem lehet,de erő fejlesztéshez jó lenne.Étrendet nem tudok tervezni 13 évesen.
2013. máj. 24. 13:07
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó ahogy írod, végezd így. Neked még nem kell nagy terhelés.
2013. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
De az ilyen Meki hízlaló kajákat kerülöm.Néha napján megeszek egy csokit de csak egy sort nem sokat.A regenerálodásom jó de nagyon nehezen hízok.
2013. máj. 24. 13:12
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Kerüld is. Igyekezz fehérjedús kajákat enni, sovány húsokat, tojást este sovány túrót. A szénhidrát pedig legyen összetett forrásokból, pl rizs, krumpli, zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. Tudom, hogy nem lehet még ilyen fiatalon ezt tartani, csak leírom, hogy mi a jó, aztán hogy ebből mi sikerül, az más kérdés.:)
2013. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Hát én krumplit sokszor szoktam enni,sokszor eszek úgymond nem rendes krumplit például krumplistészta,rátot krumpli.De van amikor hétvégén megeszek 5-6db rendes krumplit amikor meg van főve,le van hántva és úgy eszem meg egy kis sóval.Na most beugrott a neve: főtt krumpli megsózva.
2013. máj. 24. 13:26
 9/31 anonim ***** válasza:

Krumplis tészta, rántott krumpli.

Éhező kaja.

2013. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Azt,hogy érted éhező? Mást is eszek nem csak a felsoroltakat.Csak megemlítettem.Ezek mellett eszek még csirkemellfilét is.A csirkemellfilébe van fehérje?
2013. máj. 24. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!