Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudom ratyi kérdés, de tényleg...

Tudom ratyi kérdés, de tényleg tanácstalan vagyok, azzal kapcs. Hogy melyiket kéne elkezdenem. Szóval, a választék: thai box, bjj, krav maga, jkd, vagy maradjak inkább az edzésnél (bell+saját testsúly+súlyok) és inkább legyek erős favágó technikával?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért akarsz edzeni? Ezt nem írtad le.


Véleményem szerint.. Thai box rendkívül jó sport, szórakoztató, férfias, a tesztoszteronszag betölti a teret. Másfelől lehet hogy küzdősportok között egy boxoló annyival jobban üt, hogy talán az utóbbit kéne csinálni. Kivéve ha nagyon tetszik a Thai, vagy mondjuk Rehák Gyuri edzésre tudsz járni, ahol ügyesek, valamit jól csinálnak.


BJJ fantasztikus sport. Szórakoztató, jó, nincs vele semmi gond.. küzdősport meccseken a földharchoz jó érteni, erre jól felkészítenek brazil jitsu edzésen. Jó erőt és állóképességet ad.


Kravmaga egy próbálkozás, ami divathullám lett. Önvédelmet akarnak oktatni japán Jujutsu alapjain, holott az oktatók közel sem Jujutsu mesterek. Nem, a kravmaga az lebutított rendszer, hangzatos. Nem mondom egy boxoló aki ringhez szokott jól teszi, ha bizonyos elméleti felkészülést pár hónap alatt összeszed kravmaga oktatótól, de ennyi amennyit érdemes ott megtanulni. Elméletet viszont könyvből is lehet tanulni, ezért nem kell pénztárcát nyitni - de ez az én véleményem.

Viszont van systema edzés, van wudang selfdefense, sok helyen van igazi jujutsu edzés.. érdemes nézelődni kicsit.


JKD a WingChun egy jól eltalált verziója, kombinálva érdekességekkel.. én nem tudom hogyan oktatják, vannak buktatók elméletileg, márpedig hogy Bruce Lee ezt a rendszert saját magához, a saját képességeihez és adottságaihoz dolgozta ki.. Minden esetre a WingChun kungfu alapvetően hatékony. Meg kell tanulni kontrolláltan mozogni, nem csak gyorsan de erősen is ütni, és akkor jó eszközzé válik. Ez biztosan így van a JKD-val is.


Az utolsó felvetésedet szerintem iktasd be a pihenő napjaidra mint erősítő edzés napok. De ha tudsz TANULNI is, akkor tanulj. Erősítést bármikor tudod végezni, ahhoz nem kell edző, szakember.. Tanulj, ha tudsz. Mellette erősítesz amikor lesz időd.

2013. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát köszi, a miért-tel még bajban vagyok, ezért nem tudok dönteni. És azt sem írtam, hogy most mo-n kivül tartózkodom. Azért ezek között vacilálok, mert ezek az edzések vannak jó időpontban. A bjj mellett szól, hogy ott van lehetőség heti 5 edzésre is járni(emellé mondjuk nehéz az erősítő programot tovább vinni) A TB heti 3mal követi, itt mondjuk nagyon szimpi a csapat a honlap alapján, szerveznek egy csomó edző tábort. Krav heti 2 emellett jól megfér az erősítés, de nem tudom itt milyen a színvonal. Ami tetszik, hogy van külön kezdő, gyakorlott, haladó meg még egy szint és külön turnusok vannak, úgyh, gondolom egész jó a színvonal. Jkd ami a legidegenebb tőlem, de talán ott a legnagyobb a szabadság, csak félek, hogy elég nagy darab vagyok ehhez. (majndem 2 bruce lee :)
2013. aug. 11. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
TaplalkozasHarcmuves nagyon jól leírta mi miért jó. Menj le mindegyik edzést megnézni és utána dönts.
2013. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor bjj-vel jó sportoló lennél, tb-be majd meglátod hogy be tudsz-e illeszkedni.

Magam részéről ezeknek kevés értelmét látom, de mondjuk én tudok olyan edzést űzni, ami igen jót tesz az egészségnek és közelharcra is megtanít.


Kravmagáról ne feltételezd kedvesen, hogy jó színvonalú. Nem tartom erőseknek a thaiboxolókat, de nem adnék sok esélyt egy kravmagásnak ellenük. Hogyan lehet valaki haladó kravmagás? :) Jujutsu technikákat használnak Jujutsu edzések nélkül. Ez csak szép, de érdemes átgondolni, vajon tényleg jó lehet-e. Összelopkodott technikákat egy 'rendszerbe' ömleszteni és katonás marketinggel tolni? Valami ész biztos van mögötte, marketingnek és kapitalizmusnak szoktuk nevezni.


JKD ezek közül még a legjobb lehet közelharcra, csak kevés a heti 2 edzés (mellette elmehetnél thai-ozni vagy földharcolni) ha nagy vagy képzeld el mekkorát tudnál ütni. Te nem mókusboxolnál, hanem ütnél.. ha te soroznál egyet, és abban erő is lenne.. sok lehetőség lehet benned.. De ne nagydarab legyél, hanem izmos. Az izom sokszor előny, a zsír viszont nem.

2013. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patienceandpower válasza:

Bocsánat, lehet, hogy ez a téma már kivan vesézve, de azért én is hozzátennék még valamit, ha nem baj.


Egyébként úgy 'zárójelesen' megjegyezném, hogy sokszor böngészgettem ezen az oldalon hasonló témákat, és megjött a kedvem hozzá, hogy regisztráljak és többnyire értelmes hozzászólásokkal bővíthessem a beszélgetést, és érdekes eszmecserékben legyen részem.


Na szóval bele is kezdenék. Nagyon hasznosnak tartom a sportot és azon belül leginkább a küzdősportokat, de mindenek előtt a harcművészetet. Mindennél jobban tisztelem azokat az edzőket, embereket, akik akármilyen harcművészetet űznek/tanítanak.Persze sok az olyan tizenéves ''warrior'', aki a küzdősporton eltöltött órákat saját 'előnyére' fordítva köt bele a nála ilyen téren képzetlenebb emberekbe.


16 éves vagyok, én magam régebben Judoztam, most pedig thai boxolok. Tetszik, tetszik. Kardió szempontjából meglehetősen jó, mert megedz.(Bár nem állítom, hogy másfajta küzdősport nem) Fullkontakt alapelveit megtanítják az embernek, megtanulsz védekezni, esetleg elmozogni, blokkolni, helyesen ütni, rúgni, kontárzni stb,ami oké és hasznos, elég jó képzettséget ad, de én is belátom, hogy önvédelemre nem hatásos olyan szinten, hogy biztonságban tudd magad az utcán a mai világban.Ezért is ajánlanám inkább a harcművészetet, ha arról van szó, hogy 'önvédelem'. De válaszd azt, amelyik tetszik és csináld, amit szeretsz, vagy ameddig szereted.Nagyjából szerintem ez a lényeg.


Ahogyan említettem nagyon kiszámíthatatlan a mai világ(gondolom ez nem újdonság). Ezért szeretnék én is átpártolni harcművészetre (Japán Ju Jitsura).Nem csak az önvédelem, miatt, hanem a kultúra, filozófia, önfegyelem, tisztelet, belsőbéke, türelem elsajátítása miatt, amiket ott megtanulsz. Bár ezekből sokat megtanulhatsz küzdősport edzéseken is. Persze az utcán sajnos nem az öklök miatt kell aggódni. Bár szerintem semmilyen küzdősport vagy harcművészet nem készít fel igazán az utcára. Szabályrendszerek közt, bíróval, védőfelszerelésben más, mint egy ellenség ellen egy élet halál harc...


Egyáltalán nem akartam kioktató jelleggel írni, ha valaki úgy érezte volna. Csak saját véleményemet írtam le. Tehát kérdező. Ha önvédelem elsajátítása a célod, akkor mindenképpen harcművészetet válaszd. (Tudom gondolod, hogy "most mondj a thai boxos..) :)") De ha csak szórakozás, hobbi szempontjából, akkor tulajdonképpen tökmindegy. Azt, amit szeretsz. Remélem tudtam segíteni!

2013. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!