Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aki thai-, vagy kickboxol,...

Aki thai-, vagy kickboxol, esetleg kempózik megosztaná velem tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, milyen az edzés, nagy hátrány-e, ha úgy kezdem el, hogy jelenleg semmi kondim nincs, nem vagyok harmatgyenge, de kb 77 kiló vagyok 185+ cm magassághoz, elég vékony alkatú vagyok. Elszánt vagyok, heti 2-3 alkalommal szeretnék edzeni, egyetem mellett ez így bele is férne. A másik, hogy zsákkal van a gyakorlás? Nem attól félek, hogy már az elején megvernek, de azért érdekelne. Előre is köszi a válaszokat!
2009. nov. 2. 16:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem versenyszerűen szeretném, mert májproblémáim miatt azt nem szabad, de egyébként edzhetek, gyakorolhatok, attól nem lesz bajom, csak az élsporttól lehet.
2009. nov. 2. 16:38
 2/11 anonim válasza:

Szívesen megosztom veled a tapasztalataim, ha konkrétat kérdezel. Kb 10 egyesületben sportoltam, 15 évvel ezelőtt versenyszerűen is, azóta csak kipróbálgatok mindent, hogy mi tetszik, ráadásul gerincsérvem is van.

Kondid, hajlékonyságod idővel lesz, ez ne aggasszon.

Heti két alkalom legyen elég kezdetnek.

A legtöbb helyen nincs zsák. Sok egyesület iskolában működik, általában csak ott van zsák, ahol saját hely is van. Az edzők nagyon odafigyelnek a sérülések elkerülésére, sérülést általában kezdők okoznak, mert nem tudják kontrollálni ütéseiket-rúgásaikat. Edzéseken nemigen lesz full-contact harc, nincs értelme agyonverni egymást.

Ha van lehetőséged akkor a kempo-t válaszd.

2009. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából olyan szempontból hatalmas szerencsém van, hogy két sarokra tőlem van egy iskola, ahol tartanak egy helyen box, kickbox, thai box meg kempo edzéseket is. Egyébként már majdnem biztos voltam, hogy a thai boxot választok. A kempónak az az előnye, hogy ott földharcot is tanítanak? Egyébként be lehet látni a terembe, és vannak zsákok:)
2009. nov. 2. 20:13
 4/11 anonim válasza:
A kempoban van önvédelem, fegyveres önvédelem (bot, kés), ütés-rúgástechnikák, fojtások-feszítések állva és földön.
2009. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hmm.. két sarokra iskolában? Mester utca? :D Na, hát én thaiboxra járok, zsák az nincs, van kezdőbb és haladó csoport (egyszerre, terem két vége).. Az edzés a következő, hosszú (20-30perc) bemelegítés+nyújtások, amiben azért el lehet rendesen fáradni, majd páros gyakorlatok, amiben mindig más van, rúgások, ütések gyakorlása, kulcsolások, stb., tényleg random mikor mi, közben néha véletlenszerű erősítés (fekvőtámasz, guggi, felülés, stb.), haladóknál páros gyakorlatok sparring jellegűek (kesztyű, fogvédő kell már ahhoz), majd a végén levezető nyújtások+erősítés.. kb. ennyi 1,5-2 óra. Én imádom, néha fájdogál itt-ott, de inkább jó érzés, mint nyűg, szerintem mindenképp próbáld ki, egy hét után érezhetően jobban fogod bírni.
2009. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ahol zsákok vannak, a Mester utca felől, ott csak box és kickbox van.. :) a thaibox és kempo hátul van
2009. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, Mester utca:) Tényleg fogalmam sincs, hogy thai box kickbox vagy kempo legyen a választás... lehet megnéznem mindegyiket. Thai boxban van valami arra az esetre, ha földre kerül az ember?
2009. nov. 3. 17:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, ha járni akarok, csak oda kell menni edzésidőben, vagy kell előzetesen valamit egyeztetni?
2009. nov. 3. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:
thaiboxban nincs földharc, 1-2 dobás van mondjuk, nem kell előtte egyeztetni, h-sz-p 19-21h az edzés, odamész, átöltözöl (rövidgatya, póló, papucs) és a terem előtt perkálsz és kész
2009. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Naa Szia, eltelt néhány hét a kérdésed kiírása óta, de meg szeretném kérdezni, hogy elmentél-e?! Én valószínűleg jövő héten megyek, ha gondolod gyere le, nem leszel egyedül kezdö :D
2009. nov. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!