Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 15 éves lánynak, milyen...

15 éves lánynak, milyen küzdősportot ajálnátok, szerintetek nem késő elkezdeni?

Figyelt kérdés
Röviden csk annyi, h már régebben is gondoltam rá, de nem jott ossze. Egyik ismerősöm megmutatott pár kivédést és azt mondta h alkalmas lennék rá, mivel sportos alkatú vagyok és "kezdőhöz" képest gyors is. Öhm a karate valamelyik formájára gondoltam....de ha valaki letudná írni h miért azt válasszam mert.... olyat szeretnék amiben több kézmunka van. Köszönöm előre is.

2013. okt. 20. 18:49
 1/7 enma-sama válasza:

hát ha amiatt érdekelne téged a küzdősport hogy megvédd magad akkor erősen javaslom ezt : [link]

de ha téged kimondottan a karate érdekel akkor itt van ez : [link] ide jártam is és nagyon jó :)

remélem tudtam segíteni :)

2013. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 enma-sama válasza:
ja és ezt elfelejtettem . soha nem késő elkezdeni ;)
2013. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aikiboxer ***** válasza:
A kézimunkát sem árt khm... gyakorolni ;), na de inkább a sportra koncentrálva. Ha tetszik a karate, akkor csináld, de azzal legyél tisztában, hogy önvédelemre -- főleg nőként -- nem fogod tudni használni, továbbá nagy a kockázata, hogy szétcseszi a térdedet. Én a helyedben ránéznék egy puhakesztyűs stílusra, pl. box, kick-box, savate vagy muay thai (thai box). Ezek sokkal jobb küzdelmi készséget alakítanak ki, ráadásul kevesebb sérüléssel (!) járnak az edzések. Ha a "kézimunkát" kedveled, akkor pláne pillants rá a bokszra, a női boksz felfutóban van és egy nagyon-nagyon szuper sport. :)
2013. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is inkább valami bokszos stílust ajánlanék.

15 évesen egyébként egyetlen küzdősportot sem késő még elkezdeni.

2013. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
nőként minden jó csak a box NEM!!!! a karate nagyon hatékony! attól függ hogy mit akarsz: önvédelemre a box nem jó, 1 kicsit sem! viszont a Kung-fu, karate az nagyon jó!!! szóval boxfajtát ha túl akarsz élni semmi képpen sem!!
2013. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Önvédelem? Judo!
2014. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a taekwon-do javaslom neked mint harcművészet. Önvédelem szempontjából nem tanulsz meg sokat (egy bizonyos övig) de magabiztosabb leszel és (vannak olyan feladatok amitől) megtanulsz védekezni. Igaz hogy 60-70% a láb és 30-40% a kéz technika de mestertől függ hogy a kéztechnikát kiegészíti-e.

Például van egy idevágó sztori a nagymesteremtől: "amikor kicsi voltam olyan 13-14 éves és már taekwon-doztam egyszer mentem haza barátommal (aki szintén velem edzett) és megtámadott mindeket két idősebb gyerek (18-19 körül lehettek) és a barátom megtámadták de ő visszakapcsolt hogy két ütés rúgás (ezt még vagy hatszor) és mire felnézett a földön volt az ellenfél. Pedig ez nem direkt csinálta csak megmaradt edzésről.

Sose késő elkezdeni járnak hozzánk 35 évesek kezdőként.

Egyébként a harcművészetek bárki bármit mond hasznosak és ha védekezel a lábad messzebb ér mint a kezed :D

2014. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!