Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetben van a...

Manita92 kérdése:

Melyik harcművészetben van a legtöbb rúgás? Kung fu, karate, ninjutsu-ról külön érdekelnek a tapasztalatok, vélemények.

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 23:15
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
75%
A legtöbb rúgás a capoeirában és a taekwondóban van.
2013. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

'Legtöbb' ?


Mármint legtöbbféle? Vagy leginkább rúgáscentrikus? Pontosíts..


Én tudok mutatni olyan videót, ahol wudangi kungfu mesterek úgy rúgnak mint a TKD-sok, ez csupán annyit tesz, hogy annyit rúgsz amennyit akarsz.. én sosem fogok sokat rugdosni, mert nem szeretek, ennyi. De én tkd-ban sem rúgék sokat, thai boxban sem, és kungfuban sem, egyszerűen közelebb áll hozzám az ökölvívás harctechnikája, a lábamat lépéshez szeretem használni.


De te még karatésként is rúghatnál állandóan, ha azt preferálod.. és megtanulsz rendesen rúgni..

2013. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hm, fene tudja melyikben van. Tökvándósok sokat rúgnak ez igaz. De ha tényleg az a kérdés, melyikben van több "fajta" rúgás, azt nem tudom. Előző válaszíróhoz csak annyit, alkat kérdése. Kyoban 90+ tömeggel én sem szeretek rúgni, de ha adott az alkalom, megy a jodan mawasi :) Tömegem miatt jobban szeetem a lábsöprést :)
2013. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont erről van szó. A kyokushinban is sok rúgást lehet használni, egy olyan kérdés hogy melyik harcművészetben van a legtöbb rúgás..


Tekintetbe véve azt is, hogy esetleg egy thai boxoló aki tényleg megtanult egyetlen egy combrúgást lealázhat látványos rúgás-virtuózokat.. emiatt nem egészen értem a kérdés valódi lényegét.


Elvileg ahogy Aikiboxer írta, a TKD és a Capoeira híresek a rúgásaikról, de ezzel meg nem értek egyet mert egy igazi tkd-s tud ütni is (vagyis kellene neki) és bármelyik rendszerben lehet jól használni a lábat, ha valakinek ez alkatilag/taktikailag bejön.


Ha azt kérdezné valaki, hogy hol tanuljon meg jól rúgni, igen valószínűleg ezeket ajánlanám.. először, utána folytatnám hogy megtanulhat tökéletesen jól rúgni wudang kungfu edzésen is, savate edzésen is, bármelyik karate edzésen ahol az edző erre megfelelően kiképezi.. :D

2013. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
Én azt egy szóval se mondtam, hogy aki tud rúgni, az nem tud ütni is, csak annyit mondtam, hogy talán e két stílus épül nagyrészt a rúgásokra, náluk vannak a leglátványosabb és legkidolgozottabb rúgások. (Persze a karate eszköztára is teljes ilyen szempontból, csak mi úgy tanultuk annak idején, hogy a harc 80%-a kézzel dől el, 20%-a lábbal - na ez az arány a TKD-ban fordítva van. Látványos versenysport. A capoeira meg látványos párostánc.
2013. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jó capoeirások is tudnak rúgni. Jók voltak a példák, nekem nem volt bajom velük! :)


Én a kérdést nem értem teljesen.

2013. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ambur T. Attila ***** válasza:
A ninjutsuban végtelen számú rúgás van. Legfelejebb nem csak erre épít, mint a Capoeira, meg a tqdo. Persze nem biztos, hogy mindegyiket megtanítják neked. Főleg, ha nem vagy elég kitartó. Elindulsz az elején, és akkor megtanulod az alapokat, aztán határ a csillagos ég! Csak bírd megtanulni őket.
2014. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!