Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ninjutsu vagy karate a jobb?

Ninjutsu vagy karate a jobb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 21:36
 1/9 anonim válasza:
talán nézz utánna a dolgoknak, a karate csak játék.
2011. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ninjutsu.
2011. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszia a válaszokat de létszi indokoljátok is a választásotokat
2011. jún. 17. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Maga a stílus mind a kettő jó. Csak Magyarországon oktatják rosszul mind a kettőt.

El mesélek egy esetet, egy kyikushin karate edzésről.


Erre az edzésre az unokaöcsémet kísértem el, láttam ott sok mindenkit, a 8 éves kislánytól a 20 éves csávókon át a 30-40 éves emberekig. Na most csinálgatták a kata-jukat, csapkodták a levegőbe a mai geri-ket, japánul számolgatták a felüléseket (még a mester is szabálytalanul csinálta), van egy kis páros gyakorlat seiken védőben, persze nem érnek egymáshoz úgy ütnek. A gyerekek pedig ott bohóckodnak, fogócskáznak fegyelem max 1-2 aranyos rászólás. Aztán kísérem el ismét unokaöcsémet 1 hónap múlva a fehér öves ovislány (aki végig fogócskázott visítva) már narancsöves (mire föl???), a kék öves viszonylag jó mozgású 20 év körüli csávó (aki normálisan komolyan becsületesen végig edzett) pedig még mindig kék öves. És mi a vizsga? Pár kata-t bemutatni. Ilyenkor gondolkozok el azon, hogy egy 1 danos feketeövest simán szétszedhet egy nagyobb konditeremben edző szteroiddal felpumpált testépítő is.


A ninjustu Magyarországon egy vicc, egy pénz lehúzás. A capoeira-s táncoslányok nagyobb biztonságban vannak az utcán, mind aki 3 éve ninjutsu-zik. Nem is igazi ninjutsu, hanem valami karatéból és judóból összetákolt cucc egy-két krav maga önvédelmi technikával párosítva, na meg formagyakorlatok a tradicionális japán fegyverekkel.

Amit Magyarországon jól oktatnak: ökölvívás, birkózás, judo, savate (francia box), ju-jitsu (nem a BJJ! Hanem a tradicionális ju-jitsu), wing tsun kung-fu, 1-2 helyen az ashihara karate is, közelharc-kézi tusa.

A többi az csak marketing, pénzlehúzás, versenysport, utcai önvédelemre nem alkalmas.

2011. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az első válaszolónak üzenném, hogy fogalmam sincs, honnan veszi azt mégis, hogy csak játék. Neki lehet az, de jó lenne, ha meg is indokolná, miért.


Tőlem a Karate-ról(Kyokushin) csak annyi, hogy fél éve járok, és meg vagyok az itteni edzésekkel elégedve.

Itt nincs az, hogy kis idióták rohangálnak, hanem ha az egyik kisebb gyerek (ebben a csoportban 14+) szórakozik, akkor le van szidva, és nem valami kis selymes hangon. Ha meg nem bír magával, akkor óra végéig fekvőtámasz.

Nem egyszer mentem úgy haza, hogy nem egy helyen véreztem, fájt mindenem, de egyszer ezt is meg kell szokni, és én élvezem. Mert tudom, hogy ha az utcán kapnak el, ezektől nagyobbakat nem igen kapok.

Az oktatásról meg csak annyit, hogy területfüggő, hogy ott mi van. Nem tudhatja az ember hova is megy, vagy egyáltalán jó-e az, amit ott csinálnak...honnan is tudná?


A Ninjutsu-ról nem tudok nyilatkozni.

2011. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dymo ***** válasza:
90%
22:04 ,azért egy edzés miatt ne általánosíts légyszíves! Nálunk fegyelem van,és kemény edzés,pedig vannak 7-10 éves gyerekek is! A seiken védős küzdésekről meg no comment... Ilyenről még nem is hallottam. Az meg hogy kiscsákók is rohangálnak sárga övekkel, szerintem ez sajnos minden küzdősportban jelen van,sok értelmét nem látom.
2011. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%

Juj, most mindenki be van sértődve, és mondja, hogy: "Nálunk pedig rend és fegyelem van és véresen kemény edzés!"

Persze......XD XD

Gyerekek nem egy karate edzést láttam már, és nem csak egy helyen és nem csak kyokushin stílusú karatét. Egy átlagos ökölvívó edzés 8x (!) keményebb, "pedig ők csak ütnek". :)

Magyarországon a karate oktatás nem olyan jó annyira, hogy az átlag ember utcai önvédelemre használja (még ha az illető fekete öves akkor sem. A helyen ahol élek, egy volt rendőr tisztet -aki 3 danos shotokan mester- megagyalta a kocsmában egy nála kisebb, vékonyabb és alacsonyabb kőműves ember, aki tuti nem űzött soha életében semmilyen harcművészetet. És egyik sem volt részeg!). Itthon a karate az csak egy versenysport, semmi több, lehet ezen besértődni, attól még így van.

2011. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

Haha. Igazuk van azoknak akik tudják hogy itthon csak lehúzás az egész. :)


Balettot akarsz tanulni? Menj Kyokushin Karate edzésekre! :D

2011. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Természetes, hogy Magyarországon nem tudják olyan hatékonyan oktatni ezeket a sportokat mint Kínában vagy Japánban ez mindig is így volt ettől függetlenűl aki akar és igazán elszánt az mindkettőben jó eredményeket érhet el és nemzetközi hírnévre is szert tehet.Sztem :Ninjutsu
2012. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!