Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehet az ütő erőt...

Hogyan lehet az ütő erőt növelni, mi befolyásolja?

Figyelt kérdés
Röviden mindent tudni akarok... Hogy érhetem el, hogy az én ütőerőm legyen a legnagyobb ? Igazság szerint tudományosan vagyok kíváncis rá, hogy mi a nagy ütés kifejlesztésének a "képzelte". NE írjatok iylesmit, hgoy edzeni kell, stb... Tudom, hogy a technika számít, tegyük fel tökéletes a technikám, akkor az izom nagysága dönti el, hogy mekkorát ütök, vagy mi dönti el ? MIért képes egy boxoló 500 kilót ütni, amíg valaki csak 150 kilót ? Miylen edzés kell ahhoz, hogy az ütő erőt hatalamsra tudjam növel ni ? Sok fehérje + rengeteg edzés, mint a testépítőkél ? (végülis az izom építés test építés, igaz itt nem a nagyság a léyneg, hanem az erősség) . Nem igazán tudom mik az összetevői a nagy ütőerőnek...

2013. dec. 9. 21:02
1 2
 11/14 anonim válasza:
0%
Nem attól függ az ütés ereje, hogy az illetõnek hányas a karja. Sokkal inkább attól hogy az izmai olyanok, mint a lufi hogy nagyok, de semmi erõ nincs bennük, mint általában a testépítõknél, akik kitudja hány kilós súlyokat emelgetnek, s a karjuk pár hét alatt akkora, hogy az aki a saját súlyával edz talán soha nem er el akkorát, de közel sem lehet olyan erõs a puffasztott izmú srác
2013. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó ne beszélj idiótaságokat.
2013. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Olyan nem létezik, hogy lufi izom... annyi, hogy a testépítők nem ütésre edzenek, hanem pl súly emelésre, ezért az izmuk arra "alakulgat" míg egy boyoló ugyan úgy fehérjézik, csak mivel nem súlyemelésre megy, hanem, hogy erőseket üssön, és gyorsakat, más az edzés módja...
2014. jan. 1. 21:37
 14/14 anonim válasza:

Kicsit regi már... a lényeg 100kg zsír és 100kg izom lehet hogy tömegre ugyan az illetve súlyra azonban te 100kg zsírral nem tudsz annyi energiát/erőt létrehozni mint 100kg izommal! Egyrészt az ütés erejét nem csak a Newton adja azaz tömeg X gyorsulás (távolság/idő négyzete) hanem az energia is amit bele teszel vagy amire képes a karod valamint itt átmegy biológiába azon belül is anatómiába!

Mindnekinek más a génjei! Azaz valaki alapból erős strapabíró izom rostokkal születik ezért van az hogy bár nem olyan izmos mégis nagyobb erőt tud kifejteni!!!

Valamint ahogy mondtam energia ez függ a táplálkozástól is hogy mennyi energiád van illetve mennyi energiát tudsz átalakítani mind ez nagyon bonyolult

2020. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!