Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősport/harcművészet...

Milyen küzdősport/harcművészet edzésre kell mennem ha olyan stílust akarok tanulni ami sallangmentes, képzett emberek ellen is jó?

Figyelt kérdés

-Tehát ne legyen tele formagyakorlattal

-Valamint nem csak utca embere ellen hanem akik pl: bokszolnak azok ellen is meg tudjam védeni magam.



Ui: A 800m-es síkfutást ne ajánljátok.



#harcművészet #küzdősport #önvédelem stb....
2014. febr. 8. 12:45
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Ki a franc az az Aczél?

Ha jól emlékszem valami wudangi javítsatok ki ha tévedek.

2014. febr. 8. 20:17
 12/36 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy nem nagy dicsőség, ha egy kung fust lenyomtak Brazil Jiu Jitsu edzésen. Csak éppenséggel ez a Kung Fus, Aczél itt Gyakori Kérdéseken jártatta a száját, mi szerint ő még a saját szabályrendszerükben is lenyomja Brazil Jiu Jitsu bármelyik képviselőjét. Ezért is hívták le egy edzésre, ahol, mint írták nem tudta nyújtani azt a teljesítményt, amit hangoztatott. De ezzel tényleg nem lett volna semmi baj, mert beégett, röhögtünk rajta egy jót, ennyi. Csak utána a drága Kung Fu Terminátor elhordta szépen mindennek a Brazil Jiu Jitsukoat, stb. Na, akkor miről is beszélünk?

Kérdező: Ökölvívás és más egyéb küzdősportokat nézél. Illetve ott van még az Ashihara Karate, ha találsz normális Kung Fu irányzatot, akkor az. Mert jó lenne tudni is, hogy hol laksz, mik vannak a környékeden, stb.

2014. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom tehát ott minden van.
2014. febr. 9. 12:51
 14/36 anonim ***** válasza:
Pesten van Hung Gar kung-fu, és ashihara karate is. Bár kezdésnek talán az ökölvívás lenne a legjobb.
2014. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
22%

muay thai. viszonylag a legegyszerűbb és legösszetettebb - egyszerű mert sallangmentes, összetett, mert átfogó támadási/védekezési technikája van.

illetve viszonylag elterjedt és könnyebb tanulni.

a kick box ha muay thai alapú és kiegészítik jó ökölvívási és taekwondo pörgőrúgásos technikákkal, akkor akár jobb is lehet mint egy muay thai, illetve szintén elterjedt.


utána mondanám a brazil jiu jitsut. a muay boranban vannak ízületi és folytási technikák, vagy a silatban is (sokkal halálosabbak is), de ezeket nem oktatják magyarországon, sőt, többnyire külföldön sem.

mivel a bjj a legelterjedtebb, ezzel érdemes kiegészíteni a mt-t.


"Alap stílus az ökölvívás. "


én ezt inkább harmadiknak tenném be, inkább a muay kéztechnika csiszolása. sokkal több előnye van a mt-nak a klasszikus boxszal szemben.


"BJJ? Mint önvédelemre alkalmas rendszer?

Mármint, a síkfutásnál jobb önvédelemre alkalmas rendszer :D"


a világ 2. legjobb harcművészete, amivel az mma világában is sokan nyertek mérkőzéseket, ezért hatalmas elismerést nyert. mérföldekkel előnyösebb mint az ökölvívás.


"Minden, amiben benne van a boksz és az ütéstechnikái az európai bokszéra épülnek, úgy mint thai boksz"


ez kicsit meredek kijelentés, hogy a box olyan különleges dolog lenne, hogy csak 1 földrészen/országban lehet feltalálni. főképp azt tekintve, hogy a box egyiptomi eredetű, ami nem európában van.


"enki sem fog a betonon hemperegni, csak azért mert egy karfeszítő technika így kívánja meg. BJJ grappling versenyeken és MMA-ban nagyon jó, aláírom. Utcán semmit sem ér! "


a bjj nem a hempergésről szól. a semminél meg bármi többet ér.


"Ökölvívás, savate, ashihara karate, hung gar kung-fu, defendo, wing chun (és nem tsun), itf taekwondo, kali, sherma, sambo, hapkido, japán ju-jutsu. Ha találsz olyan helyet ahol jól oktatják akkor még egye-fene legyen az aikido is."


az ökölvívást első helyre tenni nagy naivitás. sőt, én lehet, bele sem tenném a listába. meg aztán a defendot sem uktatják minden utcasarkon. kritikával kezelendő.


"Bár kezdésnek talán az ökölvívás lenne a legjobb."


alapozásnak jó a box, de szerintem azt sürgősen ki kell egészíteni lábtechnikával. átlag utcai támadó, boxoló, karatés ellen még midnig a muay thait, kick boxot tartom hatásosabbnak.

2014. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

"én ezt inkább harmadiknak tenném be, inkább a muay kéztechnika csiszolása. sokkal több előnye van a mt-nak a klasszikus boxszal szemben."


Ez nem így van. Mondom én aki 4 éve thai bokszol és 6 éve bokszol. Több technika van a thai boxban ez igaz! De az ökölvívásban van jó lábmunka, jó védekezés, jó ütés. A muay thai-ban lábmunka gyakorlatilag nincsen, és a védekezés sincsen túl erőltetve, egy tkd-s, savate-os rúgása pedig simán jobb, mint egy thai boxosé. A muay thai-tól magas lesz a fájdalom küszöbe az embernek, valamint megtanulja kegyetlenül jól használni a sípcsontját és a térdét.


A kick-box jó szerinted? Most viccelsz? Hmm... az egyik legócskább. Soha nem fognak úgy rúgni, mint a tkd-sok, ütni sem úgy mint egy ökölvívó, és sohasem keményebbek egy muay thai-osnál. A kick-box az kb. bóvli sportkarate szint. Hollandiában nyilván nem, de itthon M.o-on egy szánalmas vicc. Már-már azt mondom, hogy önvédelmi szempontból egy wing tsun is jobb. Pedig ez már tőlem hidd el nagy szó.


Ami a BJJ-t illeti, írtam én is, hogy MMA-ban jó. De utcára tény, hogy semmit sem ér. Aki elhiszi, hogy igen, az bolond. MMA-ban is csak azért volt olyan jó mert mikor még a ketrecharc viszonylag új dolognak számított, akkor jelent meg a BJJ. Mivel egy teljesen úgy küzdősportról volt szó, így kevesen ismerték, éppen ezért tudott a Gracie família olyan jó lenni benne. De már ott is voltak olyan birkózók (pl.: Kem Shamrock) akik igen komoly gondokat okoztak a brazil jitsusoknak. A jelenlegi MMA szabályai, azok a szabályok amik a földharcra vonatkoznak eleve a bjj szabályain alapulnak. Szóval egy bjj-s egy mma meccsen úgymond a saját szabályához hozzászokottan küzd.

Viszont a mai MMA-ban már a BJJ sem akkora nagy szám, már mindenki ismeri a háromszög lábfojtást és társait. A Fedor például sambós, mégis elkente egy csomó brazil bjj-snek a száját, földharcban. Már régóta nem akkora nagy durranás a BJJ, mint ahogy sokan gondolják. Persze ettől még egy kiváló küzdősportról van szó.


Figyelj kérdező, szerintem bokszolj, vagy ha budapesti vagy akkor a savate is egy kiváló választás.

2014. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"muay thai. viszonylag a legegyszerűbb és legösszetettebb - egyszerű mert sallangmentes, összetett, mert átfogó támadási/védekezési technikája van."


hát az összetettségben vitatkoznék lényegében egyszerű mint a bot


"sokkal több előnye van a mt-nak a klasszikus boxszal szemben."


az egyetlen előnye az, hogy több technikát vonultat fel ellenben minden másban lemarad amit boxban tökéletesre csiszolnak pl elmozgás,elhajlás és úgy a védekezés egyébként. A kéztechnika pedig annyival jobb, hogy nem kerülne túlzottan hátrányba amiatt, hogy nem tud rúgni úgyhogy viszonylag kiegyenlített és csak az emberen múlik, hogy veszte e vagy nyer.


"a világ 2. legjobb harcművészete, amivel az mma világában is sokan nyertek mérkőzéseket, ezért hatalmas elismerést nyert. mérföldekkel előnyösebb mint az ökölvívás."


amennyiben ringről beszélünk egyet értek de ringben bármilyen földharc tudással nagyobb eséllyel indulsz állóharc stílust gyakorló ellen(bár ez csak az én személyes véleményem), ellenben ha utcáról beszélünk akkor teljesen alkalmatlan ahogy az összes többi földharc is mert egészen addig nagyon jó míg valakivel összevitatkozol és egymásnak mentek, hogy ököllel eldöntsétek kinek nagyobb a fasza de amint késsel, viperával vagy valamilyen fegyverrel találnak be vagy akár többen akkor ott már túl sok vizet nem zavar, hogy egy fegyvertelen emberrel elbánsz ha leviszed földre.


"az ökölvívást első helyre tenni nagy naivitás. sőt, én lehet, bele sem tenném a listába. meg aztán a defendot sem uktatják minden utcasarkon. kritikával kezelendő."


azzal egyet értek, hogy a boxot önmagában tanácsként írni nem a legokosabb dolog de valamilyen fegyveres harcművészettel kiegészítve már teljesen alkalmas önvédelemre.


"alapozásnak jó a box, de szerintem azt sürgősen ki kell egészíteni lábtechnikával. átlag utcai támadó, boxoló, karatés ellen még midnig a muay thait, kick boxot tartom hatásosabbnak."


önmagában semmilyen küzdősport nem alkalmas önvédelemre mert nem tanít meg a fegyver elleni védekezésre a több támadó elleni védekezésre illetve magára az önvédelem elméleti részére(bár igaz ezt könyvből is meg lehet tanulni), ezért kell kiegészíteni valamilyen erre irányuló harcművészettel vagy önvédelmi rendszerrel(már ha találsz olyat ami nem értelmetlen pénzlehúzás), továbbá hamár ezeket kiegészíted valamilyen küzdősport edzéssel akkor érdemes valami olyat választani ami nem lábmunkára épül mert utcán az egyik legrosszabb dolog amit csinálhatsz(azután hogy leviszed földre), hogy nagy jampin elkezdesz fejeseket rugdosni ami lehet bejön párszor de ha elcsúszol vagy kisöprik a tartólábad és földrekerülsz akkor ott már vége van elég nagy eséllyel, a combos még akár jó is lehetne de szűk farmerban én például nem tudnék rendesen felrúgni még addig se vagy ha igen túl sok erő nem lenne benne).

a thaibox és hasonlók ringen kívül maximum annyira jók hogyha valaki beléd köt és beszólogat jól elkend a száját.

2014. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

"A kick-box jó szerinted? Most viccelsz?"


kickbox=box+muaythai+rúgások minőségi oktatás mellett. nyilván ha valaki olyan mint te, aki külön tanulja, az különkülön jobb minőségben (fókusszal) tanulja.


az oktatás minősége más téma, de tény, hogy fontos a választásban.


"hát az összetettségben vitatkoznék lényegében egyszerű mint a bot "


lényegesen több technika van benne mint olyan stílusokban ahol nem használnak lábat, vagy térdet.


"az egyetlen előnye az, hogy több technikát vonultat fel ellenben minden másban lemarad amit boxban tökéletesre csiszolnak "


az egész gondolatmenet onnantól értelmetlen, hogy az mma az több harcművészet összegyúrása. olyan nincs hogy "mma ökölvívás"


"amennyiben ringről beszélünk egyet értek de ringben bármilyen földharc tudással nagyobb eséllyel indulsz állóharc stílust gyakorló ellen(bár ez csak az én személyes véleményem),"


inkább akkor, ha kisebb vagy, hosszú végtagokkal előnyösebb állóharcot fenntartani.


"késsel, viperával vagy valamilyen fegyverrel találnak"


értelemszerűen az mma alapot ki kell egészíteni ilyen képzéssel, de egy jó üreskezes harctechnika nélkül ugyanúgy nem ér sokat az, hogy kést, botot tudsz hárítani.

ide a defendot írnám, de azt meg vidéken szerintem lehetetlen elérni.


"azzal egyet értek, hogy a boxot önmagában tanácsként írni nem a legokosabb dolog de valamilyen fegyveres harcművészettel kiegészítve már teljesen alkalmas önvédelemre. "


én meg nagy hátránynak látom azt, hogy semmilyen láb és könyöktechnika nincs benne. és itt láb alatt nem arra gondolok, hogy megtámogatjuk vele az öklöt, hanem szimplán azért, mert ha nincs fegyver nálad, akkor a sípcsontod a leghosszabb és legerősebb fegyvered a testedben.


"önmagában semmilyen küzdősport nem alkalmas önvédelemre mert nem tanít meg a fegyver elleni védekezésre a több támadó elleni védekezésre illetve magára az önvédelem elméleti részére"


ezzel egyetértek, de pont ezért kell alapozásnak egy jól bevált, átfogó küzdősportot választani, amit nem csak bemutatókon lehet eltáncolni, hanem, lehet versenyszinten is gyakorolni.

és igen, könyvből is lehet tanulni, vagy videókból, de nyilván előnyösebb az edzés annyiból hogy van partner akivel gyakorolsz.


"(már ha találsz olyat ami nem értelmetlen pénzlehúzás)"


na ez itt a húzós kérdés. hogy amikor belefektetsz heti x ezret meg órát, akkor 1-2 év múlva lesz-e belőle lényeges tudás, vagy csak jól betanulod az eltáncolható sablonokat?


"nagy jampin elkezdesz fejeseket rugdosni ami lehet bejön párszor de ha elcsúszol vagy kisöprik a tartólábad és földrekerülsz akkor ott már vége van "


értelemszerűen nem a legkockázatosabb technikákkal kell kezdeni. hanem pont a láb kirúgásával. és ez mezei boxoló esetében könnyű is, főleg ha nem szokott hozzá a rúgásokhoz.

2014. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

54%-os válaszoló Te hol élsz?


Kick-box témánál maradva. Abban igazad hogy viszonylag jó alapokból lett összegyúrva kick-box, de ez NEM Hollandia! Fogadd el, hogy itthon annyit sem ér, mint egy sportkarate. Boksz, muay thai, savate, de még taekwondo edzéseken is hülyét csinálnak a kick-boxolókból. Ez tapasztalat és nem csak az enyém.


MMA szabályrendszer, itthon ez még magyar viszonylatban nagyon gyerekcipőben jár. Nincsen olyan, hogy MMA edzés, az kamu. Egy szabályrendszerre nem lehet edzeni, csak akkor, ha MÁR van jelentős küzdősport múltad. Hiába fogsz lejárni, mondjuk 3 évig "MMA" edzésekre, nem fog érni semmit. Ugyanis 3 év mma edzés után is úgy szájba fog verni egy 1 éve bokszoló srác, hogy a fogaid körmérkőzést fognak játszani a bennmaradásért. Egy 1 éve birkózó gyerek úgy földhöz fog vágni, hogy ráfosol a tatamira. Egy 1 éve thai boxoló gyerek úgy szét fogja rúgni a combodat, hogy három napig mankóval jársz ki a klotyóra. Hiába tanulnál "vegyesen mindent" állóharcot és földharcot, azok a tudások csak felszínesek lennének. Mondom ilyen edzésekre olyanok járnak akiknek már van többéves komoly küzdősport múltjuk, ráadásul többféle küzdősportból. Az MMA-t mint szabályrendszert nem lehet megtanulni! Magát a küzdősportokat kell megtanulni, hogy elmehess MMA rendszerbe versenyezni. Ezt kellene már végre felfognia a sok ketrecre buzuló tizenéves csíráknak. Nem csak észt osztani és rajoskodni, hogy ememá így, ememá úgy. Ja meg nem kellene annyit maszturbálni a Yuri Boykára meg a többi ketrecbunyós filmekre.


A magyar küzdősport és harcművészet oktatás alsó hangon szólva is elég gáz. Viszont az ökölvívást a birkózást, savate-ot jól oktatják ez tény.

2014. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

"lényegesen több technika van benne mint olyan stílusokban ahol nem használnak lábat, vagy térdet. "


attól, hogy több technika van benne mint mondjuk egy boxban attól még nem lesz összetett.


az egész gondolatmenet onnantól értelmetlen, hogy az mma az több harcművészet összegyúrása. olyan nincs hogy "mma ökölvívás"


az egész gondolatmenet onnantól értelmes, hogy nem mma-ra írtam(az mma-t meg se említettem) hanem az "mt"-re írtam amiről naívan feltételeztem, hogy muaythai


"inkább akkor, ha kisebb vagy, hosszú végtagokkal előnyösebb állóharcot fenntartani. "


ezért írtam, hogy csak a személyes véleményem erről mindenkinek más általában a tapasztalata


"értelemszerűen az mma alapot ki kell egészíteni ilyen képzéssel, de egy jó üreskezes harctechnika nélkül ugyanúgy nem ér sokat az, hogy kést, botot tudsz hárítani.

ide a defendot írnám, de azt meg vidéken szerintem lehetetlen elérni. "


lényegében én is ezt írtam csak azzal a különbséggel, hogy fölösleges olyan dolgokat gyakorolni amiket nem használsz utcai támadás esetén(földharc)(csak akkor ha önvédelemre akarod használni egyébként természetesen hasznos). a defendot meg inkább hagyjuk amennyi pénzt elkérnek érte elmehet az ember olyan edzésre is ahol van színvonal..


"én meg nagy hátránynak látom azt, hogy semmilyen láb és könyöktechnika nincs benne. és itt láb alatt nem arra gondolok, hogy megtámogatjuk vele az öklöt, hanem szimplán azért, mert ha nincs fegyver nálad, akkor a sípcsontod a leghosszabb és legerősebb fegyvered a testedben. "


tudok rúgni de az utcai ruha akkor is akkora visszafogó erőt jelent(legalábbis számomra), hogy akkor nem lennék rá képes maximum combosra de én még nem találkoztam olyannal aki összeesett volna 1-2combostól


"ezzel egyetértek, de pont ezért kell alapozásnak egy jól bevált, átfogó küzdősportot választani, amit nem csak bemutatókon lehet eltáncolni, hanem, lehet versenyszinten is gyakorolni.

és igen, könyvből is lehet tanulni, vagy videókból, de nyilván előnyösebb az edzés annyiból hogy van partner akivel gyakorolsz. "


ezt írtam le pár sorral feljebb a boxal kapcsolatban.

a könyves részt meg az elmélethez írtam és ahhoz nem kell edzőtárs


"na ez itt a húzós kérdés. hogy amikor belefektetsz heti x ezret meg órát, akkor 1-2 év múlva lesz-e belőle lényeges tudás, vagy csak jól betanulod az eltáncolható sablonokat?"


én itt az önvédelmi rendszerekről beszéltem mint pénzlehúzás a harcművészetek alatt azokat értettem ahol van tényleges gyakorlás(pl késes dologgal fa késsel gyakorloltok stb és nem formagyakorlatokat csináltok)


"értelemszerűen nem a legkockázatosabb technikákkal kell kezdeni. hanem pont a láb kirúgásával. és ez mezei boxoló esetében könnyű is, főleg ha nem szokott hozzá a rúgásokhoz."


1-2 combrúgástól senki nem esett még össze az meg más dolog, hogy ringben amikor a 10-dik 15iket kapja be valaki akkor már vannak problémái.

2014. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!