Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősport/harcművészet...

Milyen küzdősport/harcművészet edzésre kell mennem ha olyan stílust akarok tanulni ami sallangmentes, képzett emberek ellen is jó?

Figyelt kérdés

-Tehát ne legyen tele formagyakorlattal

-Valamint nem csak utca embere ellen hanem akik pl: bokszolnak azok ellen is meg tudjam védeni magam.



Ui: A 800m-es síkfutást ne ajánljátok.



#harcművészet #küzdősport #önvédelem stb....
2014. febr. 8. 12:45
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

szóval kérdező ha nincs semmilyen harci tapsztalatod akkor egy kickbox jó lehet alapozásnak, ott jobb esetben a muay alapokat kiegészítik ökölvívás és egyéb rúgási technikákkal, van kifejezetten önvédelmi kickbox is, ami fegyveres támadások ellen is felkészít (állítólag).


de ha pesti vagy, már 1000/edzésért oktatnak mma-t felnőtteknek is.

2014. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Állítólag ki tudott gondolni a támadó kezéből a kést. Állítólag... :D
2014. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Önvédelmi kick-box? Jól van... egy újabb kamu mese. A krav magásoknak és a wing tsunosoknak nagyobb lett a bevétele az ilyen "4 hónap alatt intenzív női önvédelmi tanfolyam" projektekből, aztán most a kick-boxolók próbálkoznak ezzel. Gratulálok! Ekkora gyökérséget! Szerintem ezt egy olyan kick-box edző tartja akinek van valami karv magás múltja, és akkor most megy a marketing ezerrel. Hehe :D
2014. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

nem tudom, kíváncsi lennék, hogy az illető kiktől, miket, hol tanult, mert erről semmit nem lehet olvasni.


láttam egy bemutatót ahol késhárítási technikákat mutattak, fiatal tanulók, de az elég gagyi volt.

a 6danosból inkább arra következtetek, hogy exkaratés.


[link]

[link]


szóval semmi konkrétat ne mlehet megállapítani, ezért mondtam hogy állítólag.

2014. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Én grapplingre járok.Nem rég kezdtem, de már most érzem hogy sokkal gyorsabb vagyok és nagyobb lett az állóképességem mint azelőtt..Utcára szerintem simán hatásos, sokan tévedésbe vannak esve, hogy elég ha jól megtanul az ember ütni. Az utcai verekedések elég nagy részében van földharc, hiába mondja 2 ember hogy "boxoljuk le teso", 2-3 ütés után úgyis jön a közelharc mert az ember reflex szerűen közelmegy, mert nem akar bekapni ütést.. Egy jó birkózó vagy egy grapplinges meg kivégez egy boxolót ha közel tud kerülni hozzá.. Arról nem is beszélve hogy, a grapplingesek meg a birkózók feje kő kemény a sok összefejeléstől és homlokukat annyiszor nyomják össze, hogy az is megkeményedett..
2014. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 stellaz ***** válasza:

Szerintem ha valaki fegyveres és több emberes támadás ellen készül fel, az csak annyot ér el vele, hogy ahelyett, hogy elfutna, vagy mindenáron próbálná elkerülni a támadást, csak magabiztosan beleáll a dologba és jól megszívja.


Kés ellen puszta kézzel nem igen lehet védekezni, kés meg bárkinél lehet, ezért jobb elkerülni minden utcai bunyót.


Ha pedig csak arról van szó, hogy ismerősöddel vagy valami egyéb fa**fejjel összevitatkoztok, megy a lökdösődés, meg ilyenek, akkor oda bármi jó, ahol van full contact küzdelem edzésen. Aikidoztam pár évig, küzdelemben pont nullát ér, merthogy nem ad valódi küzdelmi tapasztalatot. Bírkó, judo ilyen esetben nagyon jó, ott minden edzésen van harc. Ha valaki kellemetlenkedik, akkor leviszed (esetleg beleépíted a betonba), leszorítod, megkérded elég volt-e és ennyi. Tolvajt fogsz is jó, míg kiérnek a rendőrök lent tartod a palit.


Ennél többre készülni szerintem csak önámítás.

2018. márc. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!