Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősport/harcművészet...

Milyen küzdősport/harcművészet edzésre kell mennem ha olyan stílust akarok tanulni ami sallangmentes, képzett emberek ellen is jó?

Figyelt kérdés

-Tehát ne legyen tele formagyakorlattal

-Valamint nem csak utca embere ellen hanem akik pl: bokszolnak azok ellen is meg tudjam védeni magam.



Ui: A 800m-es síkfutást ne ajánljátok.



#harcművészet #küzdősport #önvédelem stb....
2014. febr. 8. 12:45
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Muay thai-ba nem nagyon van védekező technika...
2014. febr. 11. 13:26
 22/36 anonim ***** válasza:
37%

azt kéne felismerni, hogy alapvetően 2 fajta küzdőstílus van, striking( box, TB, savate, karate, stb) és grappling(birkózás, bjj, judo, stb).


A tapasztalat arra mutat, hogy szabadharcban a grapplerek előnyben vannak a strikerekkel szemben, mert lényegesen könnyebben elérnek egy kontroll helyzetet a másik felett, ahol nem tudja használni a tudását (pl klincs, földrevitel, overhook, stb). a striker ezt csak egy ko-val tudja elérni.


az önvédelmi edzéseknek pont az a bajuk, ami az mma- edzéseknek. mindkét diszciplínából tartalmaznak elemeket, de elmélyült tudást egyikről sem adnak. holott a harcossá váláshoz pont az kéne, választani egyet, azt kiművelni. Aztán hozzátanulni a másikból az alapokat.


Pl egy striker legyen baromira jó állóharcban, és tudja nagy vonalakban, hogyan védhet ki egy földrevitelt, illetve ha már ott van, tudja, nagyjából mi történhet, milyen pozíciókat kell elkerülnie, hogyan tud kimenekülni.


Egy grappler meg legyen annyira jó állóharcban, hogy ne tudja egy striker gyorsan kiütni, megcsinálja a földrevitelt, és fejezze be a csávót.


http://www.youtube.com/watch?v=vZg4EdWUkhU


döntsd el mit akarsz. próbáld ki mindhét stílust. grapplingre bjj-t ajánlok, strikingra muay thait, vagy ökölvívást.

2014. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

"nem mma-ra írtam(az mma-t meg se említettem) hanem az "mt"-re írtam"


azt valamiért félrenéztem


"tudok rúgni de az utcai ruha akkor is akkora visszafogó erőt jelent"


viselettől függ.


"1-2 combrúgástól senki nem esett még össze az meg más dolog, hogy ringben amikor a 10-dik 15iket kapja be valaki akkor már vannak problémái."


nem csak combosat lehet rúgni, nem kell 10, és attól hogy nem ringben van ugyanúgy hat.


tehát lényegében minél több harcművészetben jártasabb az ember, annál jobb. önmagában nem ez a probléma, hanem megtalálni a legjobb árarány értékű edzést.

2014. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

"az önvédelmi edzéseknek pont az a bajuk, ami az mma- edzéseknek. mindkét diszciplínából tartalmaznak elemeket, de elmélyült tudást egyikről sem adnak. holott a harcossá váláshoz pont az kéne, választani egyet, azt kiművelni. Aztán hozzátanulni a másikból az alapokat. "


meg kell ismételnem: az mmanak pont az a lényege hogy több harcművészetet gyúrsz össze. olyan nincs hogy "mma edzés". olyan van, hogy mma edzésfajták.


"döntsd el mit akarsz. próbáld ki mindhét stílust. grapplingre bjj-t ajánlok, strikingra muay thait, vagy ökölvívást."


mivel ufc-mmaban főképp a bjj és a mt az alapozás, a kettő tapasztalhatóan, viszonylag elfogadhatóan kiegészíti egymást. természetesen a ring szintű mma nem elég a fegyveres támadások ellen.

ne feledjük el hogy mma nem = ufc. mma = több harcművészet összeolvasztása. itt csupán az a kérdés melyik a legjobb harcművészet amivel alapozni akarsz. például az mma létrejöttében a kickbox sokat segített, ami önmagában is egy kevert harcművészet (muay thai alapokkal).

itt jobb esetben a kétséges mt technikákat jó box alapokkal egészítik ki, illetve keleti harcművészetek rúgásaival. itt még mindig nem megengedett a földharc, ízületi és fojtási technika (ami hasznos a valós önvédelemben is).

ezekkel kiegészítve kilyukadunk egy viszonylag jó mma-hoz, ahol van egyensúlya grappling és a striking közt, ezt kiegészíthetjük ezután fegyveres tudással.

2014. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
wing tsun kung fu kb minden ellen jó vagyis mindenKI ellen karatés haverommal kipróbáltok én alkalmaztam a wt-t ő meg a karatét (ő már 4 éve járt arra én meg 1 évet wt-re) katonák is használják meg ilyen speciális egységek
2014. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"wing tsun kung fu kb minden ellen jó vagyis mindenKI ellen karatés haverommal kipróbáltok én alkalmaztam a wt-t ő meg a karatét (ő már 4 éve járt arra én meg 1 évet wt-re) katonák is használják meg ilyen speciális egységek"


Jaj istenem hagyjuk már a kiba.szott wing tsunt! Speciális egységeket ezzel képzik ki... bla bla bla. Te ezt el is hiszed? Én a karatét szintén nem tartom sokra (kivéve az ashiharát), de nem hinném, hogy a wt az jobb.

Persze mindenki ellen jó a wing tsun. Hogyne... én egyszer sparringoltam wt instruktorral, két combos után már fel sem tudott kelni. Jött a cséphadarózásával, sima kettős fedezék + tolórúgás hasra. Aztán good bye, ennyit a híres és verhetetlen láncütésről. :) Elismerem, gyorsabb volt a keze, mint az enyém, de annyi erő volt benne, mint egy molylepkében. Hagyjuk is a WT egy vicc! :)

2014. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Elismerem, gyorsabb volt a keze, mint az enyém, de annyi erő volt benne, mint egy molylepkében."


ez a cséphadarás az egyik nagyon rossz technikája a wtnak. perzse a gyengesége a technikájában rejlik.

én nem tudom milyen speciális egységek használják, de pl kínában a sanda/sanshou kickbox a hivatalos katonai oktatóanyag, koreában a tae knwon do, thaiföldön a muay thai, indonézia és környéke silat.

2014. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Istenem ne kezdjük már el ezt a különleges egysékeknél használt harcművészet témát...
2014. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
El is hiszem mivel Bátyám katona vagyis VOLT és még néha ő is segített
2014. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"El is hiszem mivel Bátyám katona vagyis VOLT és még néha ő is segített"


Hogyne... Bruce Lee-t pedig én tanítottam meg nunchaku-t pörgetni. XD

2014. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!