Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha egy Kung - Fu mester es...

Ha egy Kung - Fu mester es egy Profi Mma vilagbajnok kuzdene egymassal egy ringben akkor ki nyerne?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

egy filmben láttam hasonló elgondolást,de ott sittes utcai verekedő vs mma világbajnok volt:)

http://www.youtube.com/watch?v=jqRPaucl8r4

2014. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hihi, elképzeltem, hogy egy kis trottyos kínai vénember küzd meg mondjuk Cain Velasquezzel :D:D:D


Biztos a kungfus nyerne, nem kérdés :D

2014. máj. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ringben mindenképpen a ketrechoplita győzne. Ringen kívül, mondjuk egy kínai Hung Gar mesternek már lenne jó esélye egy MMA-s ellen.
2014. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
persze, esélye van. mint egy lottóötösre, kb.
2014. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyönyörű kérdés! Örülök, hogy ráakadtam, hiszen én ketrecharcos vagyok, immáron öt éve! Három éve már versenyeken is indulok, igaz csak amatőr bajnokságokon! Profi mérkőzésekre még nem vagyok méltó! Minden edzésen keményen sparringelünk, azonban ha van időm gyakran kumitézok más stílust képviselő egyénekkel is!


A kérdésedre összetett választ tudok adni! Na most, egy nagymenő legyőzhetetlen wing tsun kungfu mestert akárki szétkap, legyen az MMA-s, boxoló, birkózó! Sőt, egy vagány wing tsun huszárt még egy agresszív sittes tolvaj cigány is lezúz, nem is kell az illetőnek harcművésznek vagy küzdősportolónak lenni! Kivételt képez TALÁN Máday, akit valóban igazi mesternek tartok, attól függetlenül, hogy emberileg egy nagyképű kapzsi arrogáns gyökér!


Egy Hung Gar kungfu mester már más tészta! Egy igazi Hung Gar mester már valószínűleg rengeteg randorin túl van, így van nagyfokú reális harci tapasztalata, plusz keményen erősít, szokja a fájdalmat, stb.! Biztos vagyok benne, hogy egy képzett és technikás Hun Gar mester megállná a helyét a ketrecben, még akkoris, ha nem érne el nagy sikereket!


Kínában vannak még például valódi Shaolin nagymesterek, akiknek ténylegesen az egész testük egy fegyver! Nem sok ilyen van már sajnos, de még léteznek! A tudások veszélyes és pusztíto, nem szívesen verekednék össze velük mondjuk a nyílt utcán! Ők egész biztosan képesek lennének meglepetést okozni akármelyik profi MMA világbajnoknak, azonban hogy tényleg így van-e, azt sosem fogjuk megtudni, hiszen ezek az ominózus nagymesterek nem fognak indulni Ketrecharc gálákon és valószínűleg egy MMA bajnok sem fog elutazni a kínai kolostorokba, csak azért hogy megküzdjön egy shaolinnal!

2014. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A téma számomra is érdekes, azon túl hogy unalmas is kihívást jelent minél jobb választ írni rá.


Korbács videója tök jó ahhoz, hogy észrevegyük: például a videón mindkét ember potenciális győztes lehetett volna, kérdéses az volt hogy mennyi lehetőséget használnak ki / tudnak kihasználni. A videót úgy készítették el, hogy a végén nem a tipikus harci tudás és gyakorlottság valamint a képességek döntöttek, hanem a lehetőség kihasználása (és az ujjak eltörése, amihez valljuk be sem harcművésznek, sem MMA bajnoknak nem kell lenni).


Tehát egy harcnál az is számít mit akarnak a résztvevők. Ha én nem akarom igazán megütni az ellenfelemet, akkor valószínűleg én leszek megütve/kiütve.


Azért ez is elég fontos.


És milyen érdekes lenne ha leírnám ezúttal azt, hogy mind a kungfu nester mind pedig az MMA bajnok (mester) harcművészek!


Tehát akkor megint ott tartunk, hogy melyik harcművészet a jobb? Nehéz eldönteni, edzésmódszerek, edzésbe fektetett idő, harcos készségei, edző képességeinek a kérdései + pillanatyni állapoté a küzdelem közben. :)

2014. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem én nyernék
2014. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!