Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A shotokan karate jó önvédelem...

A shotokan karate jó önvédelemre vagy MMA-ra?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 16:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 alias44 ***** válasza:
58%
Amit Magyarországon Shotokan karate néven oktattank az sima sportkarate ami szinte semmire sem jó.
2014. jún. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
lol
2014. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim válasza:
32%
A shotokan karate is elég jó önvédelemre,én is erre járok,nem igazán tudnak megütni ,kap az illető egy szép fejest és már nem is olyan kemény.De az edzőtől is függ ,hogy jó lessz önvédelemre vagy nem.
2014. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
48%

Igen, persze Professzor úr, maga egész biztos egy legyőzhetetlen shotokan karaté, akit egy halhatatlan mester képzett ki! Azért kíváncsi lennék, hogy Ön hány mádodpercig bírna életben maradni mondjuk egy képzett boxolóval vagy versenyző birkózó ellen!

A Magyarországon oktatott hitvány hamis parasztvakító karatéknak semmi köze az eredeti tradicionális stílushoz! Az ilyen kamu karaték semmiféle harci értéket nem adnak, amiket aztán az önvédelem vagy az MMA terén hasznosítani lehetne! Én hat éve ketrecharcolok, de eddig érdekes módon egy sebezhetetlen shotokanossal sem találkoztam a mérkőzéseken!

Önvédelemre az ilyen bűvészkedő varázslások (wing tsun, krav maga, karate) semmit sem érnek, csak jól átverik az embert, cserébe pedig csak hamis önbizalmat kapnak!

Ha tényleges önvédelmi tudásra akarsz szert tenni, kedves kérdező, akkor olyan igazi küzdősportot/harcművészetet keress, amit Magyarországon jó színvonalban oktatnak és ami reális küzdelmi rutint ad (ökölvívás, thai box, savate, BJJ, judo, birkózás)!

"kap az illető egy szép fejest és már nem is olyan kemény"

Hát persze Herman Úr, bárcsak egy valódi utcai éleshelyzetet ilyen könnyű lenne megoldani! Azért én roppant kíváncsi vagyok, hogy ha pár spanom itt a telepen betalálna téged, akkor te egy "szép fejessel" mi a fenét érnél ellenük! Szerintem semmit!

Egyébként még mielőtt a helyi nagymenő karate huszárok betámadnának, előtte leírom, hogy persze hazánkban is találni korrekt kvalitású karate edzést, de ezeket szinte lehetetlen megtalálni!



#USBORNE

2014. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem tudom,hogy a shotokan mennyire jó önvédelemre,de egy valamit biztosan tudok,mégpedig,hogy Usborne szókincse kimerül a következőkben."kamu stílus" "parasztvakítás" "box". Bárki feltesz egy kérdést,neki ennyivel ki is merül a válasza.Ne hallgass rá.Ha tetszik csináld.Azt elfelejti megemlíteni minden harcművészetek ismerője,és savazója,hogy sok függ ám az egyéntől is.Ja,és én nem karatézok.( még mielőtt megkapnám a "karate huszár" titulust)
2014. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
29%

Igen, a szókincsem valóban kimerül ennyiben (csak sajnos ez a pár szó tartalmazz az igazságot)!

De tényleg ne hallgasson rám senki, mindenki csináljon amit szeretne! Ha valakinek a "parasztvakító kamu" stílusokhoz van kedve és szeretné hogy átverjék őt, akkor nyomasson csak legyőzhetetlen wing tsunt vagy halhatatlan krav magát!

Amíg az itteni gyökerek nem veszik észre, hogy én nem provokálni vagyok itt, hanem segíteni, addig ti nem is érdemeltek jobbat, mint hazug stílusokat, ugyanis agyilag ilyen szinten álltok!

Most nyugodtan lehet nekem ugatni kutyák, én akkor is itt maradok és terjesztem az igét, ti pedig kullogtok mögöttem és próbáltok bemarni, de nem fog menni, mert ti sajnos ahhoz csicskák vagytok!



#USBORNE

2014. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
19%
Önvédelemre egyértelműen a karate. Ha sport, akkor mma.
2014. jún. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 alias44 ***** válasza:
44%
Usborne neked komoly családi és szocializálódási gondjaid lehetnek szerintem keress fel egy pszichologikust utána keress magadnak barátokat ahelyett, hogy itt terjeszted az "igét" te szavaiddal élve.
2014. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
44%

Igen, egész biztos családi és szocializálódási problémáim vannak! Ezt miből állapítottad meg Einstein? Nem is tudtam, hogy ezen a ratyi oldalon ilyen képzett pszichiáterek vannak!

Kedves Alias44 (ilyen csíra nevet hogy tudtál kitalálni?), ismersz engem vagy a fejembe látsz? Perverz kukkoló vagy és figyelsz engem a panelem melletti fáról? Szerelmes vagy belém, ezért magánnyomozót fogadtál fel, hogy megtudj az életemről pár dolgot? Ha ezekre a kérdésekre a válaszod nem, akkor javaslom, hogy ásd el magad, mert veréb vagy!

Nem ismersz, nem tudod ki vagyok, nem tudod milyen életem volt, nem tudod milyen tapasztalatokat szereztem! Olyan balhékat éltem meg, amiket ti elképzelni sem tudtok! Olyan embereket ütöttem már ki, akiket ti a rémálmaitokban sem mertek elképzelni! Olyan arcok félnek tőlem és tisztelnek engem, akik titeket le sem köpnének! Olyan barátaim vannak, akikért bármit megteszek és ők is mindig kiállnak mellettem! Van egy gyönyörű és inteligens barátnőm, akit imádok! Sosem éltem együtt a szüleimmel! Csecsemő korom óta Nagymamámmal élek egy nem túl rózsás lakótelepen! Nagyanyám idős, így helyette az utca kellett hogy neveljen! Így lettem olyan, aki most!

Fogalmatok sincs milyen dolgokon mentem én már kereszül, de abban biztosak lehettek, hogy engem ilyen kamu karatéval, meg pénzhajhász wing tsunnal nem lehet átverni, én nem fogom soha az ilyen ócska stílusok hazugságait benyelni és közvetíteni! Tessék jönni a legyőzhetetlen krav magásoknak vagy a halhatatlan ninjutsusoknak ide a Börzsönybe, ahol a lakosság háromnegyede cigány, ahol minden nap összevernek valakit, ahol minden héten történik egy késelés! Ha itt tudnak bizonyítani az ilyen hitvány és szánalmas rendszerek, akkor visszavonok mindent, amit eddig mondtam! Amíg ez nem történik meg, addig mindenhol, ahol lehetőségem van rá, ott ki fogom lökni a nyeregből a hipnotizáló stílusokat és az embereket olyan valódi küzdősport/harcművészet irányába fogom terelni, ami ténylegesen ad reális önvédelmi értéket!

Azt hiszitek, hogy nekem lételemem erre a gagyi oldalra feljárni és válaszokat adni? Nem, egy frászt, hiszen veletek ellentétben nekem van egy igazi életem, amit nem cserélnék el senkivel, bármilyen rossz is a helyzet! Azért írok ide, mert segíteni akarok, mert megmondom az igazságot és mert mindenkit a jó útra akarok vezérelni!

Ha ez nem tetszik, akkor buta vagy! Hiába állsz belém, én csak kiröhöglek, megsavazlak és folytatom tovább a hadjáratom! Rajtam nem találtok fogást anyaszomorítók!



#USBORNE

2014. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez annyira szép volt,hogy meg is könnyeztem.Vedd már észre magad.Közhelyeket,és kisregényt írsz az életedről.Kérkedsz a valós,(vagy nem valós hőstetteiddel)Egy igazi sport ember,nem kérkedik,nem döngeti a mellkasát,és ha lehet kerüli a balhét.Két lehetőség van,vagy kamuzol,vagy egy tipikus kocsmai alfa hím vagy,némi priusszal.
2014. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!