Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi kombot...

Milyen önvédelmi kombot ajanlotok?

Figyelt kérdés

Wtf taekwondo + box

Thaibox + krav maga


186centi vagyok erős fizikumu



2014. júl. 3. 19:47
1 2 3 4 5
 1/43 10inchhero válasza:
0%

nem vagyok az erőszak híve, szerencsére közel 22 évet meg is úsztam nélküle :D de szerintem 9mm és senki nem akar balhézni

mint sport meg mindegyik jó. (ismerősöm a Krav Magát isteníti, csak nem lehet rossz)

2014. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 10inchhero válasza:
0%
egy kis kiegészítés: amennyire tudom, a Krav Maga kifejezetten önvédelemre épül, mindenféle helyzetből, szóval nézz utána mindenképp
2014. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
52%

Már százszor leírtam/leírtuk a pontos érveket-tényeket amellett, hogy a krav maga az egyik legostobább döntés, így ne is haragudj kedves kérdező, de nem vagyok hajlandó többször legépelni! A lényeg az, hogy a krav maga semmi reális harci értéket nem ad, így a való világ éleshelyzeteire totálisan alkalmatlan és nevetséges! Attól még mert a helyi agymosott befolyásolható okostojások és a keményen nyomatott marketing azt mondja, hogy "a krav maga tökéletes utcai önvédelmet nyújt", attól még ez nem igaz, sőt egész egyszerűen hazugság, amit pénzcsinálás céljából kreáltak a kapzsi "imstruktorok"! Az ilyen parasztvakító reklámszövegekkel sok naiv személyt meg lehet etetni, akiknek sok lóvéért eladják a krav magát, de ettől még a tényleges önvédelmi értéle nulla! Ha a krav magának nem lenne ilyen jó és ilyen nagy a marketingje, akkor senki le se tojná, de így ekkora hírverés mellett könnyű eladni!

Tisztelt kérdező, a krav magához, wing tsunhoz, ninjutsuhoz hasonló kamu baromságokat hagyd meg a befolyásolható embereknek és keress olyan küzdősportot/harcművészetet, ami felruház igazi küzdelmi rutinnal: a taekwondo, a thai box és az ökölvívás ilyen!

Általában mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy ne kombinálja a stílusokat, hanem kötelezze el magát egy mellett és amellett tartson ki kőkeményen és fejlessze tökélyre, azonban ha mindenáron ötvözni akarod a rendszereket, akkor én a box + taekwondo kombót ajánlom! Az ökölvíváson megtanítanak korrektül ütni, védekezni, elmozogni, ráadásul a rendszeres sparringnek hála szokod a fájdalmat, nem zökkensz ki pár horog után és megtanulsz cselekedni stresszhelyzetben! Ezek a tényezők kellenek az utcára, nem pedig a krav magás parasztvakítások! A box mellett még az is jó érv, hogy nagyon durva erőnlétet ad, ami előnyös tud lenni egy kemény bunyó során!

A taekwondón olyan rúgás technikát fogsz tanulni, ami páratlan, ráadásul még hajlékonnyá is tesz! Merev és lassú egyéneket könnyebb szétkapni az utcán (ez tapasztalat)! A box-taekwondo kombinációval korrektül fogsz tudni támadni ököllel és lábbal is, plusz jó lesz a mozgáskoordinációd és a védekezési rendszered!

A thai box is kiváló döntés lenne, hisz roppant szívóssá tesz, sőt megtanít könyökölni, térdelni és klincselni is! Ha ezt választod, akkor az ökölvívást mindenképpen javaslom mellé, ugyanis köztudott, hogy a hazai thai box edzéseken egy csöppet elhanyagolják a kéztechnika fejlesztését, amit az ökölvívással tudnál pótolni!



#USBORNE

2014. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 bojla ***** válasza:
Vagy fogj ki egy normális ju jitsu edzést abban szinte minden van elég komplex harcművészet.
2014. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
52%

Így van, én a ju-jitsut is szorgalmazom, de mivel az nem volt a felsoroltak között, így azt nem foglaltam bele a mondandómba!



#USBORNE

2014. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

szerintem is el kellene járnod csak bokszolni heti 3-5x 2 évet és utána kiegészíteni ha szükségét érzed.

de ha mindenáron kombinálva akarod indítani,akkor legyen heti 2-3 ökölvívó edzés és heti 2 tájbox.

2014. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
0%

Na hogy akkor a masik oldal is megszolaljon:


Mindketto egesz jo kombinacio, a thai box + krav maga egy picit jobbnak tunik onvedelmi celra. El ne hidd hogy a krav maga nem er semmit, ez hulyeseg. Nem kuzdosport ez igaz, de deklaraltan nem az, pusztan onvedelmi celu modszerek gyujtemenye. A thai box eleg kemeny kuzdosport, sokfele tehcnikaval, es jo kondiciot is epit.


A valosag persze az, hogy az ember akkor valaszt a legjobban ha nem keveredik utcai kuzdelembe. Krav magan is ezt mondjak: ha teheted, lepj le, csak akkor kuzdj ha nincs mas valasztasod. Inkabb add oda a penzed, a telefonod, mert ha kuzdelem jon akkor barmilyen jo vagy, otthagyhatod a fogad, plane ha elokerul egy kes es azt nem egy fogalmatlan idiota lengeti, hanem olyasvalaki aki tud vele banni, akkor garantalt a sulyos serules.


Szerintem valasztd a thai boxot, csinald rendszeresen, es egy ev mulva nezz korul a krav magan is, hatha tudnak valami erdekeset mondani. A nyitottsag sohasem art.

2014. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen egyetértek Slow Cheeta-val a thai box terén, azonban a krav maga szempontjából sajnos Ő is félre van vezetve!

Attól még, mert egy-két krav maga tréningen elvétve elhangzanak ELMÉLETILEG értelmes dolgok, attól még a krav maga GYAKORLATBAN alkalmazhatatlan és irreális, ami csak a pénzelhúzásról szól! Van elvétve pár instruktor, akinek vannak jó meglátásai az önvédelem terén, de a hazug oktatók nem fogják megtanítani a kérdezőt a valódi utcai harcra!

Tisztelt kérdező, bármilyen edzésre járhatsz, utcai önvédelmet te csak akkor fogsz tudni tanulni, ha ténylegesen átéled az igazi éleshelyzeteket, a konfliktusokat, a bunyókat! Előnyt akkor tudsz kovácsolni, ha van reális küzdelmi rutinod, amit komoly küzdősport/harcművészet által tudsz megszerezni (pl. ökölvívás, thai box, taekwondo)! A krav maga hazánkban csak hamis önbizalmat ad, semmi többet!



#USBORNE

2014. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Ilyen szinten mennyi idő megtanulni taekwondozni? Ez wtf vagy itf?
2014. júl. 4. 00:15
 10/43 anonim ***** válasza:
53%

Milyen szintre? Nem linkeltél semmit!


#USBORNE

2014. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!