Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlotok utcai harcra, önvédelemre?

Figyelt kérdés
Esetleg van-e olyan, ami kifejezetten a több ember elleni küzdelemre is megtanít?
2010. aug. 21. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát utcára a wing chun-t mondanám, bár lehet van nála jobb is. Ami viszont kifejezetten hasznos több ember ellen az a futás! :D Szégyen a futás de hasznos!
2010. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Viszont a wing chun kung fu nem csak harcművészet hanem életmód is.
2010. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Én is Wing Chunt tanulok, 1-1 ellen nagyon hatékony, több ember ellen nem tudom. Ha van a közeledben Jeet Kune Do edzés akkor arra menj el, az a legjobb Kung Fu stílus. ;)

Ha érdekel a Wing Chun szerintem menj el megnézni a közeletekben egy edzést.

2010. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
72%
Én is kung-fu-t tanultam, csak túlzásba vittem, lesérültem és abba kellett hagyni. De ha vigyázol magadra, az tényleg jó. Bár szerintem minden küzdôsport jó önvédelemre.
2010. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Megint én: minden küzdôsport tanít több ember ellen. De a legjobb a futás.
2010. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

aikidóban van olyan, hogy támadónál fakard (képzeld baseballütőnek) vagy fakés, nálad meg semmi. élesben ez annyit segít, hogy megtanulod, hogyan kell szűken fordulni, távol tartani magadtól a másik öklét, fegyverét.

+ megtanulsz esni, gurulni. szóval nem fogod leütni a támadód, de ha zuhansz, hozzád vágnak valamit, nem töröd össze magad... annyira. szerintem ez is hasznos.

sprintfutás jó még. :)

2010. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
1-2 nap alatt úgysem fogsz tudni megverni 3-4 embert egyszerre. Szerintem menj el Wing Chun-ra, ott megmutatják az igazán gyenge pontokat, és tudni fogod mit kell majd támadnod az ellenfeleden. Persze csak megfelelő technikai tudással, gyorsasággal és ügyességgel fogod tudni ezt elérni.
2010. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Te most verekedni vagy csak megvédeni magad, ha esetleg úgy hozza az élet? Mert ha az utóbbi, akkor tök mindegy mit tanulsz, mindenben megtanulod az önvédelmet.
2010. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
49%
Krav maga is nagyon jó!
2010. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Krav maga. egyszerű, nagyszerű, minden edzésen van többellenfeles harc, illetve harci szituáció. Haladóbb szinten már a több ellenfél fel is van fegyverkezve kés, bot, stb.


zsír nagyon. agresszorként jön ki egyébként, mennyire hatékony taktikai oldala van, ha jól mozog az áldozat, akkor késes támadóként is baromira nehéz olyan közel kerülni, hogy megszúrhasd, vághasd. És a többi helyzet szülte szituáció... Élő pajzs az agresszor társából, ha összejön, lefegyverzések, stb.


És ezenfelül egy csomó készségfejlesztő gyakorlat van, pl tömegben mindenki mindenki ellen, de figyelned kell kinél van a fegyver, ami persze vándorol, Páros feladatok, h figyelj arra is, aki veled van stb.


Szal a krav nagyon tuti. Ha jó instruktorod van, persze.

2010. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!