Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Komolyan azt gondoljátok,...

Ambur T. Attila kérdése:

Komolyan azt gondoljátok, hogy a Gyakori kérdéseken ahol bárki írhat név meg arc nélkül, hiteles választ kaphattok Önvédelmi és Harcművészeti kérdésekre?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert olvasgattam a Kérdéseket, és egy két kivétellel, a legtöbb helyen USBORNE aláírással egy rendkívül paraszt stílusban válaszoló valakit találtam, aki több kamuprofillal is egyfolytában fikáz más stílusokat. (Onnan tudom, hogy több profillal is saját magával beszélget, mert valahol ennyi, valahol meg annyi % ugyan annak az aláírásnak a hasznossága)

Komolyan azt gondolja bárki, hogy azok akik név és arc nélkül másokat fikáznak, mert nem félnek a következményektől, hiteles véleményt tudnak írni harcról, önvédelemről? (Pláne úgy, hogy ez az ember egész nap a gép előtt ül, mert mindenre egyből válaszol?)



2014. szept. 1. 10:10
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Nem csak a harcművészetekre vonatkozik ez. Ugyanúgy jelen van a mondvacsinált tanács családi kapcsolatoknál, a semmiből jött pszichiáter elméleti megoldásaival, a jósnők és ezoterikus szakemberek az említett témákban, stb.

Szerintem senki nem szakértő tanácsát várja, csupán a többiek véleményére, tapasztalataira kíváncsi.

2014. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben "csak" a tanács van amikor egy saját vélemény is hasznos tud lenni.
2014. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Addig rendben van, hogy érdekel mások véleménye, meg amíg a vélemény az tapasztalaton alapul.


Viszont kifejezetten ebben a témában szeretnek emberek másokat leszólni, meg fikázni, úgy, hogy semmi tapasztalatuk nincs a témában, egy edzésen sem voltak.


Azt is gyakran olvasom, hogy a NoName hozzászólók hazugságokat írnak egyes irányzatokról, vagy konkrétan emberekről. Ezeket lehet jelenteni szerintetek? Vagy van értelme?


Vagy van annyi esze mindenkinek, hogy nem is veszi komolyan azokat akik sportot űznek abból, hogy itt élik ki a kisebbségi komlpexusaikat?

2014. szept. 1. 11:32
 4/48 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon... fura? Mire gondolsz?

Az emberek hajlamosak a szeretett dolgaikat felmagasztalni.


Aki túllépett már a tipi-tapin az tudja, hogy a küzdelem sokkal inkább egyéni kvalitásokról szól mintsem elkülönült stílsok technikáiról (főleg manapság, amikor majd mindenki keresztbe edz - még az edzők is - így nagyfokú a stíluselemek keveredése).

2014. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
bármi ilyet látsz akkor kezdeményezz vitát, dobd fel szerinted ez miért nem így van hozz fel konkrét példákat amiknek utána lehet nézni(és ne az legyen az érvelés, hogy "én tudom amit tudok mert lejárok ilyen edzésekre te meg biztos nem te névtelen senki") amennyiben ezt megcsinálod akkor valószínűleg elfogják fogadni amit írsz vagy kapsz rá egy normális cáfolatot(vagy értelmetlen fröcsögést de azt meg lepontozzák).
2014. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

"Azt is gyakran olvasom, hogy a NoName hozzászólók hazugságokat írnak egyes irányzatokról, vagy konkrétan emberekről. Ezeket lehet jelenteni szerintetek? Vagy van értelme?"


semmi értelme már csak azért sem mert sokszor teljesen jogos a lefikázás és az emberek csak azért nem veszik észre mert elfogultak vele kapcsolatban.

2014. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%

Sok esetben nem az adott harcművészeti stílust fikázzák, hanem inkább az itthoni oktatását. Sajnos az esetek jó 90%-ban teljesen jogosan. A ninjutsu, krav maga, wing tsun és karate oktatás itthon tényleg kamu. Magyarország nem egy "harcművészeti nagy nemzet". Itt mindenki inkább a focit szereti. A varázslós levegő-kékítős harcművészeti és önvédelmi edzések pedig egyszerűen nem vállnak be, mert nem tanítanak semmit. Rengeteg a kókler és sok az átverés. Nem azért ajánlanak itt sokan ökölvívást, savatét, thai boxot és birkózást, mert ezek a stílusok jobbaj, hanem azért mert ebben az országban ezeket oktatják jól!

Ha majd a Csillagseggű Hupi-lila Elefánt Ryu Quan Kempo-t is úgy fogják oktatni itthon, mint mondjuk a bokszot, akkor senki sem fog leszólni semmit. De addig.... ha tetszik, ha nem el kell fogadni, azt a tényt, hogy itthon nem oktatnak jól a küzdőstílusok többségét.

2014. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
0%

Zsinorba magyarázzák a hülységeiket olyan emberek akik még életökbe nem csináltak semmit sem.

Lol! Hogy a civil krav maga kamu?! le van butítva?

[link]

De ti menjetek csak bokszolni a csomó cigány közé!

2014. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lebutítással van a baj,hanem azzal,hogy a civilbe nincsen küzdelem,a rendesben meg van.Küzdelem nélkül annyit ér az edzés,mintha vezetni tanulnál kocsi nélkül,vagy kúrni nő nélkül.És ez érvényes a kérdésben foglaltakra is,ezért éri őket kritika,ha a tanuló a küzdelmi képességeinek a fejlődéséért kezd el edzeni naivan.Ha fitnes célból,az egzotikum miatt kezdi el,vagy csak az unalmas estéi miatt jár el társaságba edzegetni,levegőt kékíteni,akkor az megint egy másik kérdés,mert erre is van igény.
2014. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
64%
U-ról már rég leszürtem, annyit ért a harcművészetekhez, mint én a citromos homár elkészitéséhez.
2014. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!