Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elég ennyi terhelés a bicepsze...

Elég ennyi terhelés a bicepszemnek hetente egyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Saját testsúllyal edzek, ebből adódik, hogy a bicepszemre húzódzkodással. 4x4-6 sima húzódzkodást, és 4x3-4 chin up-ot szoktam csinálni(normál tempóban) chin upnál az utolsó ismétléseknél mindig a lehető leglassabban próbálom leengedni magamat (kb. 30mp) edzés végére eléggé kifárad a karom és szépen be is durran, az érdekelne, hogy elég-e a heti 1 edzés neki, vagy próbáljam beiktatni a heti 2t?



2014. szept. 2. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

...chin upnál az utolsó ismétléseknél mindig a lehető leglassabban próbálom leengedni magamat (kb. 30mp) edzés végére...

Ember...miért épp 30mp ? XD

Elég oda maximum 10mp is (én 5mp-t szoktam max)...és akkor többet tudsz csinálni belőle. Szerintem ez a része hülyeség, a többihez meg nem értek. Én csak csinálom azt kész, amennyit csak bírok. Nem számolgatom.

2014. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem elég.

vegyél egy egykezes súlyzókészletet a teszkóban,vagy csinálj 10-12 sorozat csínuppot.

a lassú leengedés meg időpazarlás.

ha ez a gyakorlat tetszik neked,akkor a hajlított karú függésre kezdj el időre edzeni,első gyakorlatnak jó is lesz 4 sorozatban 4x 1 percet.

2014. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért 30mp, mert tartom magamat egy kis ideig a fölső pozícióban, aztán félig leengedve és végül majdnem teljesen leengedve, így kb 30mp-re jön ki.


Korbács: Ezt a 4x1 perc hajlított karú függeszkedést és a 10-12 sorozat chin upot beiktatom az edzésembe, köszi.:)

2014. szept. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!