Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a szervezet rendesen felhasználja a futás közben belélegzett oxigént?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikkben, hogy a jó teljesítmény eléréséhez muszáj, hogy elegendő oxigén jusson a szervezetünkbe,- de attól még, hogyha futás közben sűrűbben és mélyebben lélegzek, ez nem fog megtörténni.(ez a szervezeten múlik, hogy mennyi oxigént képes eljuttatni az izmokhoz) Mit lehet az érdekében tenni, hogy feltudja használni a belélegzett oxigén nagy részét a szervezet? És ne "feleslegesen" vegyek direkt nagyobb levegőt?


Nem tudom ez mennyire érthető, de itt van a cikkből a mondat: - "nem azért fullad ki valaki futás közben mert nem tud elegendő oxigént belélegezni, hanem azért, mert az oxigén felhasználása válik kevésbé hatékonnyá a növekvő terhelés hatására." - Szóval mit kell tenni, hogy hatékony legyen az oxigénfelhasználás a nagyobb terhelés alatt is?



2014. aug. 6. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Erős multivitamin reggel. Fehérje turmix közvetlen edzés után. Ezek mind a szervezet építő kövei és üzemanyagok amik segítik a szervezetet nem csak az oxigén jobb felhasználásában.
2014. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az oxigénfelhasználást, amit mondasz, a VO2 max értékkel jellemzik. Ha így keresel rá, sokkal részletesebb leírásokat is találsz. Lényegében csak futni kell rendszeresen, aztán ha már nagyon közeledik az ember a genetikai határához, akkor már jöhetnek a speciálisabb edzések, de ez kb. az élsportolók szintje. Évek alatt fejlődik azzal, hogy a sport hatására javul az izmok erezettsége, a keringési rendszer.

Az idézett mondat meg szerintem az aerob-anaerob tartomány közti különbségre utal. Itt a pulzuskontrollnak nézz utána.

2014. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2. válaszoló, nem gondoltam volna, h ez a VO2 Max, köszönöm, így tényleg sok infót találtam róla! :)

2014. aug. 6. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!