Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo, Brazil jiu-jitsu,...

Judo, Brazil jiu-jitsu, Birkózás, Sambo?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gondoltam, hogy kipróbálok valami testharccal kapcsolatos harcművészetet/küzdősportot, önvédelemre, stressz levezetésre illetve szeretnék egészségesebben élni, izmot felszedni. Egyetem mellet ez jót is tenne. És az ütő-rúgó sportok nem igazán az én világom (nem szeretném szétveretni az agyamat), viszont meglepő módon a testharc szokott menni, pedig vékony vagyok... És itt azért komolyabb sérülést nem igazán lehet szerezni pláne, védő felszerelésben -szőnyegen/tatamin...


Ezeket találtam a neten ami testharc. (Judo, Brazil jiu-jitsu, Birkózás, Sambo)


És lenne pár kérdésem előtte, mivel nem igazán vagyok otthon a témában:


Melyiket a legkönnyebb megtanulni, úgy hogy az utcán is működjön?

Melyik a leghatékonyabb?

Leírnátok a tapasztalatokat azzal kapcsolatban amit űztetek?

Az utcán kellet használnotok valaha is?

Ha igen, milyen eredmény született?

Budapesten tudtok valami jó helyet?

Illetve ahol hobbistákkal is foglalkoznak, nem csak versenyzőkkel?


Előre is köszi a hasznos válaszokat! :)



2014. nov. 3. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sambot nemhinnem hogy tartanak valahol.Ezekben az a jo hogy a toled nagyobbakat,erosebbeket is letudsz verni.Csak sajna ez 1vs1 ellen mukodik.Ha mar ketten vannak akkor nagyon nem ajanlatos lemennia foldre...Egyebkent mind a 4 nagyon nagyon jo.En meg is a BJJ javasolnam. Neked kell kitapasztalnod hogx Neked melyik fekszik a legjobban:)
2014. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm. :) Ma este lesz egy ingyenes MMA edzés, gondoltam kipróbálom. Ott tanítanak bjj, és birkózást (box és thai box-ot is). Megkérdezem, majd hogy lehetne csak ezt az első kettőt gyakorolni a klubba, illetve kilehet-e próbálni. Majd utána nézek a másik kettőnek, később.


Várom a további hasznos válaszokat! :)

2014. nov. 3. 13:13
 3/18 anonim ***** válasza:
MMA nagyon jo.Ott legalabb rajosz hogy mire erzel ra jobban.Allo vagy a foldharcra...A gyakorlati,valos harcra az mma nagyon jo.
2014. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

nos, én BJJ-t űzöm egy ideje.


Sambót felejtsd el. Létezik idehaza, van is edzés pesten, sajnos nem túl színvonalas. ismerem az edzőt, ha a barátom oda akarna menni, lebeszélném.


A birkózás és a judo remek sport. judózni én is szoktam bjj mellé. Ezzel az a gond, hogy a legtöbb edzés utánpótlás, vagy felnőtt versenyző edzés. Ahová pl én is járok, ott is van néhány tinédzser srác, meg pár túlkoros öregfiú. Rekreációs szinten kevés helyen lehet űzni, kezdőként nagyon nehéz, mert vagy gyerekekkel, tinikkel edzel, vagy már nálad sokkal tapasztaltabb feketeövesekkel, azok meg széttépnek. birkózásra is ez vonatkozik, csak még hatványozottabban. birkózni sajnos még kevesebb helyen lehet, mint judózni. szinte csak a nagy klubbokban van rá mód. felnőttként elkezdeni nehéz.


A BJJ meg teljesen piac alapon működik, ezért drábább, de vannak edzések, edzőpartnerek. Nagyon sok birkózó, és judoka is elkezdi a BJJ-t, mert egy bizonyos szint után nincsenek megfelelő edzőpartnerek a klubokban. BJJ-ben van. Pl mindig vannak kezdők. És az pl fontos, hogy olyan emberekkel is bunyózz, akiket van esélyed megszorongatni, akik hasonló szinten vannak, mint te.


Pl iszonyat demoralizáló az, ha te vagy a kezdő srác, mindenki másnak van legalább 3 évnyi tapasztalata a bunyóban. Ez azt jelenti, hogy minden edzésen veled törlik fel a tatamit. Egy év után azt veszed észre, hogy még mindig ez megy, szétkapnak, nem fejlődtél semmit, egy szardarabnak érzed magad, és abbahagyod az egészet. pedig tök sokat fejlődtél, csak még mindig negyedannyit tudsz, mint a többiek. De simán lehetséges, hogy egy olyan srácot, aki annyit edzett mint te, megvernél.


Amúgy meg ezeket nem az önvédelem miatt éri meg csinálni. Te se ezért csináld. az tévút. Ez nem arra való, hogy villogj vele a dizsi elött. Ha komolyabban űzöl valamit, eszedbe sem jut ez. Ez a vesztesek hozzáállása. Nekem pl van szerencsém profi bunyósokkal, európa és világbajnokokkal együtt edzeni. Szerinted félek bunyózni egy átlagemberrel? Igen. Félek. Félek, hogy az istenbarma nekem jön, és úgy megsérül, hogy engem is elővesznek. olyan ez mint nővel bunyózni. ha lever, éghet a pofád, ha meg te vered le, akkor egy nőverő kis szar vagy, és azért éghet a pofád. Az a szerencse, hogy ez valahogy kiül az ember arckifejezésére, és nemnagyon jut el a dolog a bunyóig. És ez így jó.

2014. nov. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#4 Hatalmas like!


Köszönöm szépen a válaszodat és hogy ennyi energiát bele fektettél. Ilyesmire voltam kíváncsi! :)


Akkor megnézem az MMA klubbot (tegnap fáradt voltam a tanulástól) ott nagyon olcsó az edzés, és tanítanak bjj + birkózást meg a facebook-os képek alapján járnak oda velem nagyjából egykorú, testalkatú kezdők is.


Minden jót! :)

2014. nov. 4. 11:38
 6/18 anonim ***** válasza:

Azert azt a kijelentest hogy tapasztalt feketeovesekel nemjo edzeni mert hulye vernek.Nefelj ugyse fogjak eltorni a csontjaidat,se az izuletek elszakitani. Aki rutinos tapasztalt az jobban tud rad vigyazni mint ahogy te azt gondolod.Raadasul nem azt kell nezni hogy egy fekete oves elkap teged es legyoz...Mi van akkor ha legyoz? Rutinosabbtolkikapni nemszegyen!!! Akkor is vele kell menni ha 10bol 10szer hulyet csinal beloled.Tanulni tole fogsz nem a kezdo haverjaidtol.

Ha latjak rajtad az igyekezetet majd felhuznak teged a a sajat szintjukre szepen lassan.Edzorembe edzeni mesz nem nyerni.Train hard,fight easy :)

2014. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

azért óvatosan az MMA-s BJJ-vel, mert kb 3 hely van az országban, ahol elfogadható a színvonal. A legtöbb "MMA edző" életében nem volt egy BJJ edzésen, vagy szemináriumon. Tavasszal lett volna egy Maxim Leijdekkerrel, ez a holland csávó Fedor BJJ edzője is volt. Meg lett hirdetve, el lett küldve a kluboknak, csak néhányan jelezték, hogy jönnek, a végén le lett fújva az egész.


Ennyit a magyar MMA-ról. mindenki el van a kis saját világában, mindegyik edző a saját kis szemétdombján a király. Ugyanaz a helyzet, mint a szambóval. Nem biztos, hogy a megfelelő emberek tanítanak. jönnek hozzánk is mma-s srácok, erősek, gyorsak, de egy pozíciót nem tudnak rendesen befogni.

2014. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyébként merre laksz?

Mert - tapasztalatom szerint - vidéken sok helyen vadásszák az embereket birkózáshoz, de ha fővárosi vagy akkor tényleg a BJJ lenne a jó.

2014. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat! :)

Bp.-n lakom, amúgy.

2014. nov. 6. 13:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Én speciel 21 évesen kezdtem el a birkózást, előtte kickboxoltam 6 évig, MMA-zni akartam, de előtte mindenképpen akartam valami földharcszerű dolgot kipróbálni. Ahol laktam, csak birkózás volt, el is kezdtem járni oda, persze én nem a gyerekekkel edzettem és nem is a versenyzőkkel (azt nekem nem is engedték, mert már "öreg" voltam hozzá), hanem az "öregfiúk" edzésére jártam. Mindig összejött olyan 10 birkózó mindegyik 40-55 év körüli lehetett, és a legkisebb is félnehézsúlyú volt, igen csak kilógtam a sorból, gondolhatod. :D Ők is mosolyogtak rajtam rendesen. Az első fél évben beleépítettek rendszeresen a szőnyegbe. :D

Utána azért már kezdtem fejlődni, igazából nem is volt ott birkózó edző sem, csak ők tartottak maguknak amolyan "sparringpartit" heti kétszer-háromszor. Nekem pedig mindig tanítottak valamit, hol az egyik tag, hol a másik. Mindig ezekkel a nagy úriemberekkel birkóztam, 3 évig ez ment. Utána tovább tanultam, koleszos lettem egy másik városban. Ott volt alkalmam MMA edzésekre lejárni. Na most, ott az egyik edzésen, grappling küzdelem volt, kikaptam egy olyan tagot, aki MMA mellett külön járt brazil jitsuzni is. Ő volt ott a "sztárföldharcos", állóhelyzetből indult a küzdelem, összekapaszkodtunk, megfogtam földhöz vágtam úgy, hogy kificamodott a válla. Szóval birkózni megéri, akármennyi idősen, akárhol. Jó dolog a kiöregedett versenyzőkkel edzeni, igazából pont velük lehet a legnagyobbat fejlődni, annak ellenére, hogy szinte mindig veszítesz az ellenük való sparringokban!

2014. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!