Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felnőtt korban érdemes elkezde...

Felnőtt korban érdemes elkezdeni testharcos küzdősportot? (18)

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 01:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Általánosságban nehezebb-e ,mint egy kesztyűst?
2014. aug. 25. 01:13
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha 18 éves lennék, nem tennék fel ilyen kérdésket, hanem mennék edzésre. Szóval, menj!
2014. aug. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Singham ***** válasza:
90%

Olyan szempontból nehezebb, hogy nem nagyon fogsz találni edzést, ahol elvállalnak. Konkrétan össz-vissz a Brazil Jiu Jitsu. Ennél vállalnak ilyen idős korban is kezdőket.

Judo kilőve, hisz ott arra specializálódtak, hogy óvodás korban levadásszák a gyerekeket. Konkrétan 14 évesnél idősebb kezdőkkel nem is foglalkoznak. Ergo nem nagyon lenne megfelelő méretű ellenfeled a mesteren kívül, ő meg olyan lenne, hogy éreztetné nem akar itt látni téged. Később részletezem miért nem.

Birkózásnál is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy ők a maradék óvodást vadásszák le. Itt se nagyon foglalkoznak 14 évesnél idősebb kezdővel. Egy-két helyen legfeljebb üzemeltetnek ilyen csoportokat hozzád hasonlóknak.

Na, akkor most jöjjön a válasz erre a jelenségre: 18 évesen te már nem nyernél nekik bajnokságokat. El kell felejteni, hogy emberként néznek rád a legtöbb ilyen helyen. Pusztán gépnek tekintenek, akik hírnevet meg pénzt hozz neked. Ezt meg miként tudják elérni? Ha versenyeket nyersz nekik. Versenyben meg hátrányban lennél a korosztályodban, mivel az ellenfeleid mind óvodás koruktól gyakorolnak, mivel őket már akkoriban levadászták. Így meg mivel nem hoznál nekik hasznot, nem foglalkoznának veled. Konkrétan nem így közlik veled, hanem, hogy nem lenne megfelelő Sparring partnered, se magasságilag, se tudás szintjén, stb.

Így marad a Brazil JiuJitsu. Ott vállalnak még ténylegesen teljesen kezdőket.

Fel lehetne sorolni még a Sambot, de nem nagyon elterjedt itthon.

2014. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 aikiboxer ***** válasza:
100%

Így van, ahogyan Singham írja, nagyon nehéz kezdő felnőttnek judo klubot találni – de nem lehetetlen. Én ismerek embert, aki kb. 45 évesen kezdte el, és már a fekete övnél tart. Ha pesti vagy, ajánlok egy klubot, ahol el tudsz indulni. A BJJ-vel könnyebb a helyzet.


De olyat is ismerek, aki 18 évesen kezdte el a judót és bőven versenyzett.


A testharcos stílusok tanulási görbéje hosszabb, mint az ökölharcosoké, azaz rá kell szánnod legalább 5 összefüggő évet arra, míg valamilyen "használható" szintre eljutsz. De szerintem a te korodban még bőven érdemes elkezdeni.

2014. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Igen ,akörnyéki vagyok ,várok klub ajánlásokat és nem csak judoval kapcsolatban. Nyitott vagyok minden olyan helyre ,ahol jó társaság van és sparring.

Mentek a zöldek.

2014. aug. 25. 11:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Kozma István 2x olimpiai bajnok birkózó 18 évesn kezdte a birkózást. Én egy vidéki nagyvárosban élek, itt birkózáson mindenkit szívesen látnak, hasonlóan más vidéki klubokhoz. Pesten is van vagy 8 birkózás, van ahol biztos szívesen látnak, hiszen alapból lasszóval kell fogni az embereket edzésre. Bár igaz BJJ-n szívesen látnak idősebbeket is.


Egyébként striker stílusokat szerintem könnyebb tanulni, mert rosszabb technikai végrehajtás mellett is lehet hatékony egy ütés például.Ez már nincs pont így egy dobásnál, földrevitelnél.

2014. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A birkózás tetszik a legjobban. 1 évet már judoztam ,de akkor még nagyon kicsi voltam. Emlékszem még mozdulatokra ,meg az esés is berögzült+reflexek ,de nemtudom ,hogy ez mennyit számít.

A bjj-n azért szeretik az idősebbeket ,mert nem népszerű ,vagy csak ,mert nem olimpiai sportág?

Képzésileg a fővárosban nagyjából egyenrangúak az efféle sportok?

2014. aug. 27. 10:49
 8/15 Nagi88 válasza:

Próbáld a Krav Maga önvédelmi és közelharc rendszer és ott bármikor kezdhetsz - én kickbox-ban vagyok fekete öves - de például a kés ellenes harcban, én is sokat tanultam ott felnőtt fejjel.


Egy sváb lány. - tehát zsidónak sem kell lenni hozzá. ;)

2014. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha ütő-vágó eszközök ellen akarsz védekezni sokkal jobb ,ha elmégy eskrimára.
2014. aug. 27. 12:02
 10/15 Nagi88 válasza:
De ott nem tanulod krav-mega lőfegyverek ellen mit tegyél, ha az illető tuti el is akarja süti azt.
2014. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!